| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Bugaj: propozycja prezydenta obniżenia stawki VAT - bulwersująca

Aktualizacja: 26.05.2009

Doradca ekonomiczny prezydenta Ryszard Bugaj powiedział, że zbulwersowała go zgłoszona przez Lecha Kaczyńskiego - w trakcie piątkowego orędzia w Sejmie - propozycja obniżenia stawki podatku VAT. Jego zdaniem obniżka VAT przyniosłaby ubytki w budżecie państwa. »

Polacy za tym, by bogaci płacili większe podatki

Aktualizacja: 26.05.2009

68 proc. Polaków uważa, że osoby o wyższych dochodach powinny płacić wyższe podatki. Tylko 32 proc. chciałoby wprowadzenia podatku liniowego - wynika z sondażu "Gazety Prawnej", PBS DGA oraz Ernst & Young. »

Nowe obowiązki podatkowe przy rejestracji pojazdu

Aktualizacja: 25.05.2009

Organy odpowiedzialne za rejestrację pojazdów będą musiały przekazywać więcej informacji o podatnikach do urzędów skarbowych. »

Za przestój zasiłek albo stypendium

Aktualizacja: 25.05.2009

Negocjacje dotyczące pakietu antykryzysowego w Komisji Trójstronnej między rządem a związkami i pracodawcami trwają już kilka miesięcy. "Rzeczpospolita" dotarła do ostatecznej wersji rządowej propozycji. Jest szansa, że przed wakacjami dokument trafi do Sejmu. »

Polacy tęsknią za ulgami podatkowymi

Aktualizacja: 25.05.2009

Podatnicy w 90 proc. popierają system ulg podatkowych. Chcą ich zwiększenia. To świadczy m.in. o tym, że nadal stopień opodatkowania w Polsce uznawany jest za wysoki i podatnicy chcą go zmniejszać. »

Co drugi Polak chce ulgi na emeryturę

Aktualizacja: 25.05.2009

Wszyscy podatnicy popierają system ulg podatkowych i postulują rozszerzenie katalogu zwolnień. Co drugi Polak chce wprowadzenia nowej ulgi podatkowej związanej z oszczędzaniem na emeryturę. »

Dodatkowe pieniądze na własną firmę

Aktualizacja: 22.05.2009

Dodatkowo nawet 1,5 tys. osób może w tym roku skorzystać z unijnych grantów na założenie własnej firmy. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego planuje zwiększenie puli środków, przeznaczonych na ten cel w tym roku. »

Podatek nalicza się w momencie otrzymania opłaty

Aktualizacja: 22.05.2009

Opłata wstępna oraz opłaty roczne za użytkowanie wieczyste są opodatkowane dopiero w momencie ich otrzymania przez właściciela gruntu, nie później niż w dacie ich wymagalności. »

Mały podatnik z wyższym limitem

Aktualizacja: 22.05.2009

Obowiązuje już zwiększony limit przychodów ze sprzedaży w definicji małego podatnika. »

Lepiej samemu skorygować PIT, a nie czekać na wezwanie urzędu

Aktualizacja: 22.05.2009

Podatnik, który popełnił błąd w zeznaniu podatkowym, nie powinien czekać na wezwanie z urzędu skarbowego. Lepiej, by jak najszybciej sam skorygował błędne rozliczenie - radzi wicenaczelniczka Urzędu Skarbowego w Piasecznie Dorota Suchecka. »

Przedsiębiorcy zarejestrują transakcje w systemie wspólnotowym

Aktualizacja: 21.05.2009

Przedsiębiorcy będą musieli dokonywać rejestracji w systemie EORI (wspólnotowym systemie rejestracji i identyfikacji podmiotów gospodarczych) według określonej przez Ministerstwo Finansów właściwości miejscowej organów celnych. »

Zysk z polisolokaty nie podlega PIT

Aktualizacja: 21.05.2009

Nie są prowadzone prace legislacyjne mające na celu opodatkowanie finansowych produktów inwestycyjnych w formie ubezpieczeń na życie – poinformowało Ministerstwo Finansów. »

Pomoc w spłacie kredytów dla bezrobotnych

Aktualizacja: 21.05.2009

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o pomocy państwa w spłacie niektórych kredytów mieszkaniowych udzielonych osobom, które utraciły pracę. »

Proceder fikcyjnych faktur nasila się - alarmują służby skarbowe

Aktualizacja: 20.05.2009

Fikcyjne faktury wartości 74 mln zł wykryły w ubiegłym roku służby Urzędu Kontroli Skarbowej (UKS) w Katowicach. Wyłudzony w ten sposób podatek to, wraz z odsetkami, co najmniej 20 mln zł. »

Odsetki dla firmy zagranicznej tak samo jak dla krajowej

Aktualizacja: 20.05.2009

Sześciomiesięczny termin jest wystarczający, aby organy podatkowe mogły zweryfikować zasadność wniosku zagranicznej firmy o zwrot VAT. Jeśli termin ten zostanie przekroczony, firmie należą się odsetki. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

RT Tax Poland

Założona w 2000 roku firma jest obecnie jednym ze światowych liderów. Oferuje usługi zwrotu podatku dla osób, które pracowały za granicą. RT Tax posiada około 400 przedstawicielstw w 40 krajach na całym świecie.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK