| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Nowe sprawozdania finansowe

Nowe sprawozdania finansowe

Resort finansów zaproponował nowe wzory sprawozdań finansowych komitetów wyborczych.


Zmiana prawa

Opublikowano projekt zmian do rozporządzenia z 23 sierpnia 2002 r. w sprawie sprawozdań finansowych komitetów wyborczych o źródłach pozyskania funduszy oraz poniesionych wydatkach na cele wyborcze związane z wyborami wójtów, burmistrzów i prezydentów miast (Dz.U. nr 134, poz. 1128). Resort finansów opracował nowe wzory sprawozdań finansowych. Konieczność ich wprowadzenia wynika ze zmiany ustawy Ordynacja wyborcza do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, komitetom wyborczym nie wolno przyjmować wartości niepieniężnych, z wyjątkiem nieodpłatnych usług polegających na rozpowszechnianiu plakatów i ulotek wyborczych przez osoby fizyczne. W związku z tym ministerstwo we wzorach sprawozdań zastąpiło pozycje dotyczące wartości darowizn niepieniężnych oraz usług świadczonych nieodpłatnie przyjętych przez komitety wyborcze pozycjami, w których należy wykazać darowizny rzeczowe i nieodpłatne przyjęte usługi oraz korzyści majątkowe przekazane komitetowi wyborczemu z naruszeniem przepisów prawa, których komitet nie przyjął lub zwrócił darczyńcy. Nowe rozporządzenie wejdzie w życie z dniem jego ogłoszenia.

Agnieszka Pokojska

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Ludwiczak

Radca prawny, specjalizujący się w tematach związanych z obsługą prawną przedsiębiorców, prawem korporacyjnym, zamówieniami in house, publicznym transportem zbiorowym i Compliance.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK