| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Nowe sprawozdania finansowe

Nowe sprawozdania finansowe

Resort finansów zaproponował nowe wzory sprawozdań finansowych komitetów wyborczych.


Zmiana prawa

Opublikowano projekt zmian do rozporządzenia z 23 sierpnia 2002 r. w sprawie sprawozdań finansowych komitetów wyborczych o źródłach pozyskania funduszy oraz poniesionych wydatkach na cele wyborcze związane z wyborami wójtów, burmistrzów i prezydentów miast (Dz.U. nr 134, poz. 1128). Resort finansów opracował nowe wzory sprawozdań finansowych. Konieczność ich wprowadzenia wynika ze zmiany ustawy Ordynacja wyborcza do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, komitetom wyborczym nie wolno przyjmować wartości niepieniężnych, z wyjątkiem nieodpłatnych usług polegających na rozpowszechnianiu plakatów i ulotek wyborczych przez osoby fizyczne. W związku z tym ministerstwo we wzorach sprawozdań zastąpiło pozycje dotyczące wartości darowizn niepieniężnych oraz usług świadczonych nieodpłatnie przyjętych przez komitety wyborcze pozycjami, w których należy wykazać darowizny rzeczowe i nieodpłatne przyjęte usługi oraz korzyści majątkowe przekazane komitetowi wyborczemu z naruszeniem przepisów prawa, których komitet nie przyjął lub zwrócił darczyńcy. Nowe rozporządzenie wejdzie w życie z dniem jego ogłoszenia.

Agnieszka Pokojska

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz działa na rynku od 2004 roku. Świadczymy kompleksowe usługi doradztwa prawnego dla podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych, zarówno polskich jak i zagranicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK