| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Przepisy dyskryminują niektórych księgowych

Aktualizacja: 06.01.2009

Od 1 stycznia przepisy dotyczące certyfikatu księgowego znalazły się w ustawie o rachunkowości. Kryteria określające doświadczenie księgowe dyskryminują bezrobotnych odbywających staż. Okres zatrudnienia w ramach stażu nie jest zaliczany do praktyki przy zdobywaniu uprawnień księgowych. »

Jest wzór na niższe odsetki dla fiskusa

Aktualizacja: 06.01.2009

Obowiązuje już wzór na wyliczenie niższych odsetek podatkowych. Obniżone odsetki zapłacą podatnicy, którzy w ciągu siedmiu dni od złożenia korekty deklaracji wpłacą dług z niej wynikający. »

Łodzianie wysyłają wnioski do Leszna

Aktualizacja: 06.01.2009

Mieszkańcy województwa łódzkiego muszą składać wnioski o interpretacje podatkowe do Biura Krajowej Informacji Podatkowej w Lesznie, a nie jak dotychczas w Płocku. »

Nowe oświadczenia do rozliczeń za 2009 rok

Aktualizacja: 06.01.2009

W odniesieniu do dochodów uzyskanych od 1 stycznia 2009 r. będą stosowane zmienione wzory formularzy podatkowych PIT-12, PIT-4R, PIT-11. »

Procedury zgodne z prawem UE

Aktualizacja: 06.01.2009

Od 2009 roku dostosowano regulacje dotyczące zgłoszeń uproszczonych do zmienionych przepisów rozporządzenia wykonawczego do wspólnotowego kodeksu celnego. »

Wniosek o rozliczenie podatkowe przez pracodawcę do końca tygodnia

Aktualizacja: 06.01.2009

Pracownicy, którzy chcą, by firma rozliczyła za nich podatki, muszą do końca tego tygodnia złożyć pracodawcy odpowiednie zawiadomienie. W tym roku po raz ostatni z tej możliwości będą mogły skorzystać także osoby rozliczające ulgę rodzinną. »

Pierwsze zaliczki za grudzień dopiero w styczniu 2011 r.

Aktualizacja: 06.01.2009

Nowe przepisy o płatności zaliczek na podatek dochodowy za grudzień lub IV kwartał wejdą w życie dopiero w 2010 roku. »

Organizatorzy hazardu poniosą wyższe koszty

Aktualizacja: 06.01.2009

Od 2009 roku zwiększyły się opłaty za zezwolenie na urządzanie gier i zakładów wzajemnych oraz za złożenie egzaminu dla poszczególnych stanowisk lub funkcji przy ich organizacji. »

Już obowiązuje nowy wzór zgłoszenia SD-Z2

Aktualizacja: 06.01.2009

Od 1 stycznia obowiązuje nowy wzór zgłoszenia o nabyciu własności rzeczy i praw majątkowych. Jego złożenie jest warunkiem zwolnienia z podatku najbliższej rodziny. »

Podatek importowy będzie rozliczany na specjalnym druku

Aktualizacja: 06.01.2009

Możliwe jest już rozliczanie kwoty podatku należnego z tytułu importu towarów w specjalnej deklaracji dla importu towarów - VAT-IM. »

Kwoty powyżej 200 zł będą opodatkowane według skali

Aktualizacja: 04.01.2009

Od 1 stycznia umowy o dzieło i zlecenia do 200 zł są opodatkowane ryczałtem. Kwoty miesięcznych wypłat przekraczających limit podlegają skali podatkowej. »

W styczniu trzeba wybrać formę opodatkowania i złożyć pierwsze deklaracje rozliczeniowe

Aktualizacja: 04.01.2009

Do końca stycznia czas na rozliczenie mają przedsiębiorcy korzystający z uproszczonych form opodatkowania, natomiast do 20 stycznia można zgłosić lub zmienić formę opodatkowania. »

Wycena budynków mało wiarygodna

Aktualizacja: 04.01.2009

Nieruchomości dla celów sprawozdania mogą być wyceniane w odmienny sposób. Ten sam budynek w sprawozdaniach może przedstawiać różną wartość. Konieczna jest analiza sprawozdania, aby właściwie ocenić sytuację jednostki. »

Dochody budżetu samorządu z subwencji

Aktualizacja: 30.12.2008

Nadanie części subwencji ogólnej określonego charakteru nie ogranicza możliwości samorządu terytorialnego do wydatkowania tych środków na inne cele. Rady gminy, rady powiatu czy sejmiku województwa mają prawo decydować o przeznaczeniu środków otrzymanych w formie subwencji ogólnej. »

PIT-8C zostanie wysłany przez biura maklerskie do końca lutego

Aktualizacja: 30.12.2008

Informacja PIT-8C wystawiana przez biura maklerskie jest podstawowym dokumentem potrzebnym do rozliczenia przychodów z zakończonych inwestycji giełdowych. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Samorządowy Serwis Prawny

Serwis Kancelarii Ślązak, Zapiór i Wspólnicy dla jednostek samorządu terytorialnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »