| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Pierwsze wyroki sądów dotyczące odliczania VAT od paliwa po wyroku ETS

Aktualizacja: 07.05.2009

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie 3 kwietnia br. wydał wyrok w głośnej sprawie spółki Magoora, dotyczący przepisów zakazujących odliczania VAT przy nabyciu paliwa. WSA w Krakowie uchylił negatywną dla podatnika interpretację, wychodząc z założenia, że jedynym kryterium odliczania podatku naliczonego przy nabyciu paliwa jest związek tego zakupu z wykonywaniem czynności podlegających opodatkowaniu. »

Rząd musi poszukać dochodów

Aktualizacja: 07.05.2009

Aby, choć częściowo, uzupełnić tegoroczne dochody państwowej kasy, które z pewnością będą mniejsze od planowanych, rząd może sięgnąć nawet po wyższą składkę rentową. »

Fiskus ostrzy zęby na e-handel

Aktualizacja: 07.05.2009

Fiskus szykuje się do likwidacji szarej strefy w internecie, zapowiada "Metro". »

Pawlak: niskie przychody podatkowe za pierwsze 4 miesiące

Aktualizacja: 06.05.2009

Przychody podatkowe za pierwsze cztery miesiące kształtują się poniżej realizowanej co roku zwyczajowej "ścieżki" - przyznał wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak. »

Kratka znów decyduje o odliczeniu VAT

Aktualizacja: 06.05.2009

Podatnikom przysługuje prawo do pełnego odliczenia VAT od samochodów z kratką oraz od paliwa do tych aut – tak orzekło siedem WSA. Tylko WSA w Krakowie ma inne zdanie. »

Zatrzymania podejrzanych o wyłudzanie zwrotu podatku VAT

Aktualizacja: 06.05.2009

Około stu funkcjonariuszy CBŚ przeszukało we wtorek rano 30 mieszkań w kilku miastach Polski. Zatrzymano 10 osób, podejrzanych o udział w międzynarodowej grupie przestępczej, zajmującej się wyłudzaniem podatku VAT - poinformował rzecznik małopolskiej policji Dariusz Nowak. »

Można składać dokumenty na certyfikat księgowego

Aktualizacja: 07.05.2009

Od dnia 6 maja zaczyna obowiązywać długo oczekiwane rozporządzenie Ministra Finansów regulujące przepisy w kwestii uzyskania certyfikatu księgowego. »

Firmy tracą leasingowany sprzęt

Aktualizacja: 05.05.2009

Rośnie liczba firm, których nie stać na spłatę rat leasingowych. Część z nich traci kupiony w ten sposób sprzęt. Jednak firmy leasingowe twierdzą, że skala tego zjawiska nie jest duża. »

E-deklaracje wciąż wpływają do fiskusa

Aktualizacja: 05.05.2009

Termin składania rocznych zeznań podatkowych minął z końcem kwietnia, mimo to do fiskusa nadal wpływają spóźnione e-deklaracje. »

Za wykupienie polisy zdrowotnej - ulga podatkowa

Aktualizacja: 05.05.2009

W tym tygodniu Ministerstwo Zdrowia ma podjąć decyzję w sprawie wprowadzania systemu dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych. Ma on zacząć obowiązywać od 2010 roku. »

Fiskus określi, kto jest konkubentem

Aktualizacja: 04.05.2009

Rodzice żyjący w konkubinacie i wychowujący wspólnie dziecko nie mogą skorzystać z preferencyjnego rozliczenia PIT przewidzianego dla samotnych rodziców - pisze "Gazeta Prawna". »

Ulgi w spłacie podatków dla firm zatrudniających niepełnosprawnych

Aktualizacja: 04.05.2009

Nowe rozporządzenie resortu finansów określi zasady przyznawania ulg w spłacie podatków przedsiębiorcom zatrudniającym osoby w niekorzystnej sytuacji i osoby niepełnosprawne. »

Podatnicy złożyli 79 tys. e-deklaracji

Aktualizacja: 03.05.2009

Do północy 30 kwietnia podatnicy złożyli 78972 deklaracje podatkowe przez internet, w tym 77470 bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego - poinformowała rzecznik ministerstwa finansów Magdalena Kobos. »

Fiskus nie lubi pytań od podatników

Aktualizacja: 30.04.2009

Centrum im. Adama Smitha i firma SARE specjalizująca się w marketingu elektronicznym wzięły pod lupę 51 urzędów skarbowych z województwa mazowieckiego - pisze "Gazeta Wyborcza". »

Ostatni dzień na złożenie PIT

Aktualizacja: 30.04.2009

Zeznania PIT za 2008 rok podatnicy muszą złożyć najpóźniej dziś do północy. W zależności od uzyskanych dochodów należy złożyć: PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38. Za niezłożenie zeznania w terminie podatnik może zostać ukarany przez fiskusa. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Nasz Świat

Portal dla Polaków we Włoszech

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK