| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

Za wyrzucenie baterii do kosza grozi grzywna

Aktualizacja: 12.06.2009

Przedsiębiorca świadczący usługi w zakresie sprzedaży lub wymiany zużytych baterii oraz akumulatorów ma obowiązek nieodpłatnie przyjmować stare ogniwa. »

Protetycy w spółkach bez VAT

Aktualizacja: 09.06.2009

Świadczenie usług przez techników dentystycznych, jak również dostawa protez dentystycznych lub sztucznych zębów przez dentystów oraz techników dentystycznych są nieopodatkowane VAT, bez względu na to, czy protetycy działają sami czy w spółce. Nie można bowiem uzależniać prawa do zwolnienia z VAT od formy prowadzenia działalności gospodarczej – wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach. »

Wynagrodzenie za opiekę nad dzieckiem wolne od podatku

Aktualizacja: 10.06.2009

Wynagrodzenie należne opiekunowi z tytułu sprawowania opieki nad dzieckiem przyznane przez sąd nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od osób fizycznych. »

Koniec pracy na fiskusa

Aktualizacja: 10.06.2009

Dziś Centrum im. Adama Smitha ogłosi dzień wolności podatkowej. Oznacza to, że w tym roku zaczynamy pracować na siebie wcześniej niż kiedykolwiek. »

CBOS: podatnicy o swoich rozliczeniach z fiskusem za 2008 r.

Aktualizacja: 10.06.2009

82 proc. Polaków ankietowanych przez CBOS rozliczyło się z fiskusem, blisko jedna piąta (18 proc.) twierdzi, że nie podlega takiemu obowiązkowi - wynika z sondażu. »

Operator udostępni Twoje dane wywiadowi skarbowemu

Aktualizacja: 10.06.2009

Wywiad skarbowy uzyska szczegółowe dane o podatnikach od operatora telekomunikacyjnego i pocztowego. »

Przed wizytą w urzędzie zadzwoń

Aktualizacja: 09.06.2009

Podatnik, którego urząd skarbowy wezwie do złożenia wyjaśnień dotyczących rocznego PIT, powinien dowiedzieć się w urzędzie, o jakie kwestie chodzi, aby dobrze przygotować się do takiej wizyty. »

Świadczenia rodzinne z wyższym progiem dochodowym

Aktualizacja: 08.06.2009

Zasiłek rodzinny otrzymają osoby, jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekroczy 757 zł – zakłada projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach rodzinnych. »

Nie będzie podwyżki akcyzy na papierosy, alkohol i paliwo

Aktualizacja: 09.06.2009

Obecnie Ministerstwo Finansów nie prowadzi analiz w zakresie podwyżki akcyzy na papierosy, alkohol czy paliwa – dowiedziała się GP. »

Rząd nie podwyższy podatków i składki rentowej

Aktualizacja: 09.06.2009

Obecnie nie jest rozważana podwyżka podatków i składki rentowej - powiedział w poniedziałek wicepremier, minister MSWiA Grzegorz Schetyna. »

Elektroniczne RMUA bez e-podpisu?

Aktualizacja: 08.06.2009

Sejmowa komisja „Przyjazne Państwo” zaakceptowała propozycje pracodawców dotyczące uproszczenia zasad wydawania druków RMUA. »

W jakich sprawach NFZ wyda pisemną interpretację przepisów

Aktualizacja: 08.06.2009

Od 20 września 2008 r. NFZ, na wniosek przedsiębiorcy, wydaje pisemne, indywidualne interpretacje przepisów dotyczące objęcia ubezpieczeniem zdrowotnym i ustalenia prawa do świadczeń z tego ubezpieczenia. Natomiast w sprawach związanych z wymiarem składek na ubezpieczenie zdrowotne wniosek o pisemne interpretacje przedsiębiorcy powinni składać do ZUS. »

Prawo spadkowe nie może ograniczać woli spadkodawcy

Aktualizacja: 08.06.2009

Spadkodawca powinien mieć możliwość sporządzenia testamentu działowego. Dzięki temu mógłby w każdej chwili zmienić testament i przepisać swój majątek komuś innemu. Do zmiany testamentu nie byłaby potrzebna zgoda obdarowanych. »

Składki od osób na urlopie macierzyńskim

Aktualizacja: 08.06.2009

Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie będzie już egzekwował składek z tytułu prowadzenia firmy od osób zatrudnionych na etacie i przebywających równocześnie na urlopie macierzyńskim i wychowawczym. »

Od 3 lipca nowy wykaz chorób zawodowych

Aktualizacja: 05.06.2009

Kodeks pracy, a nie rozporządzenie będzie określać uprawnienia pracownika dotyczące rozpoznania choroby zawodowej. Jednocześnie nowy wykaz chorób będzie mieć charakter zamknięty. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Portal Procesowy

Wydawcą portalu jest kancelaria Wardyński i Wspólnicy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK