| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Przygotowano deklaracje CIT na 2007 rok

Przygotowano deklaracje CIT na 2007 rok

Minister finansów określił wzory deklaracji podatkowych dotyczących CIT. Nowe formularze będą stosowane do dochodów uzyskanych w 2007 roku.Zmiany we wzorach formularzy dotyczących podatku dochodowego od osób prawnych (CIT) wynikają z nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, dokonanej 16 listopada 2006 r.

Od 1 stycznia 2007 r. obowiązek składania miesięcznych deklaracji zostaje zniesiony i podatnicy, u których rok podatkowy jest tożsamy z kalendarzowym, nie będą składali tych formularzy. W związku ze zmianami polegającymi na wykreśleniu przepisów dotyczących wzorów deklaracji miesięcznych oraz wprowadzeniu rocznych deklaracji, konieczne jest wydanie nowego rozporządzenia regulującego wzory formularzy CIT. W opublikowanym właśnie projekcie rozporządzenia ministra finansów w sprawie określenia wzorów deklaracji, zeznania, oświadczenia oraz informacji podatkowych obowiązujących w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych zaproponowano nowe deklaracje CIT. Będą one miały zastosowanie do dochodów uzyskanych od 1 stycznia 2007 r.

Jedynie podatnicy, których rok podatkowy rozpoczął się przed 1 stycznia 2007 r. i zakończy po tym dniu, do końca przyjętego roku podatkowego będą stosowali przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w brzmieniu obowiązującym do 31 grudnia 2006 r., w tym będą składali miesięczne deklaracje.

WZORY DEKLARACJI
W projekcie rozporządzenia określono wzory następujących deklaracji:
CIT-6R, CIT-6AR, CIT-9R, CIT-10R, CIT-11R, CIT-8, CIT-8A, CIT-8B, CIT-5, CIT-8/O, CIT-D, CIT-7, IFT-2/IFT-2R.


Ewa Matyszewska

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Przemysław Jaworski

Specjalista do spraw IT

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »