| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Przygotowano deklaracje CIT na 2007 rok

Przygotowano deklaracje CIT na 2007 rok

Minister finansów określił wzory deklaracji podatkowych dotyczących CIT. Nowe formularze będą stosowane do dochodów uzyskanych w 2007 roku.Zmiany we wzorach formularzy dotyczących podatku dochodowego od osób prawnych (CIT) wynikają z nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, dokonanej 16 listopada 2006 r.

Od 1 stycznia 2007 r. obowiązek składania miesięcznych deklaracji zostaje zniesiony i podatnicy, u których rok podatkowy jest tożsamy z kalendarzowym, nie będą składali tych formularzy. W związku ze zmianami polegającymi na wykreśleniu przepisów dotyczących wzorów deklaracji miesięcznych oraz wprowadzeniu rocznych deklaracji, konieczne jest wydanie nowego rozporządzenia regulującego wzory formularzy CIT. W opublikowanym właśnie projekcie rozporządzenia ministra finansów w sprawie określenia wzorów deklaracji, zeznania, oświadczenia oraz informacji podatkowych obowiązujących w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych zaproponowano nowe deklaracje CIT. Będą one miały zastosowanie do dochodów uzyskanych od 1 stycznia 2007 r.

Jedynie podatnicy, których rok podatkowy rozpoczął się przed 1 stycznia 2007 r. i zakończy po tym dniu, do końca przyjętego roku podatkowego będą stosowali przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w brzmieniu obowiązującym do 31 grudnia 2006 r., w tym będą składali miesięczne deklaracje.

WZORY DEKLARACJI
W projekcie rozporządzenia określono wzory następujących deklaracji:
CIT-6R, CIT-6AR, CIT-9R, CIT-10R, CIT-11R, CIT-8, CIT-8A, CIT-8B, CIT-5, CIT-8/O, CIT-D, CIT-7, IFT-2/IFT-2R.


Ewa Matyszewska

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Magda Stawska

Magda Stawska posiada 20letnie doświadczenie zawodowe w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim. Doświadczenie zawodowe obejmuje pracę w strukturach pionu zasobów ludzkich, jak i pionu ryzyka, zdobywane w Polsce i zagranicą (Austria, Niemcy, Anglia, region Europy Środkowo-Wschodniej). Posiada doświadczenie w różnych branżach, jak bankowość, usługi finansowe, ubezpieczenie, farmacja, telekomunikacja, energetyka, FMCG, produkcja. Kluczowe obszary ekspertyzy to zarządzane zmianą, diagnoza kultury organizacyjnej, projektowanie programów rozwojowych, zarządzanie wiedzą, rozwój kapitału ludzkiego. Specjalistka w dziedzinie międzykulturowych aspektów zarządzania zespołami i wielonarodowych aspektów organizacji. Pasjonatka innowacyjnych rozwiązań́, nowoczesnych technologii i startupów. Mentorka wydarzeń zorientowanych na rozwój innowacyjności i budowanie zespołów (Dragon’s Dean, Warsaw StartUpWeekend) Monitoruje trendy na rynku pracy i wyzwania człowieka w związku z rozwojem nowoczesnych technologii. Autorka programu mentoringu kariery zawodowej Start w Przyszłość́ (StartUpYourFuture) i książki „Alchemia Kariery Kobiety. Daj sobie drugą szansę!” (Wydawnictwo Poltext) Inicjatywy autorskie dedykowane na rzecz aktywizacji kobiet społeczności StartUpWoman w ramach przedsiębiorczości stylu życia i przedsiębiorczości hybrydowej. Założycielka think tanka Start w Przyszłość #StartUpYourFuture. Współuczestniczyła w powstawaniu książki autorstwa Tim Clarka i Bruce Hazen) Business Models For Teams (Penguin Ramdom Hous) Doktorantka zarządzania na Akademii Leona Koźmińskiego. Prowadzi badania nad kulturą organizacyjną w polskich instytucjach kultury. Certyfikowana assessor CAACDC (IES) i praktyk Business Model You.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK