| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Zwrot wydatków dla cudzoziemców

Zwrot wydatków dla cudzoziemców

Osoby fizyczne, które nie mają NIP ani numeru PESEL, będą mogły we wniosku o zwrot VAT wpisać dane dokumentu tożsamości, w tym wystawionego za granicą.


Zmiana prawa


Wnowelizacji ustawy o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym zmieniony został m.in. art. 5 ust. 4 pkt 1 wskazujący dane, jakie powinien zawierać wniosek o zwrot VAT. Zdecydowano, że osoby fizyczne, które nie mają obowiązku posiadania NIP, podawały numer PESEL. Natomiast osoby fizyczne, którym nie nadano żadnego z tych numerów, będą mogły podawać w składanym przez siebie wniosku rodzaj i numer dokumentu tożsamości, w tym również wystawionego w innym państwie niż Polska. Zmiana ta ułatwi ubieganie się o zwrot podatku cudzoziemcom.


Przypomnijmy, że zwrot może uzyskać każda osoba fizyczna, która w okresie od dnia 1 maja 2004 r. do dnia 31 grudnia 2007 r. poniosła udokumentowane fakturami wydatki na zakup materiałów budowlanych, związanych z inwestycją mieszkaniową, na które po 30 kwietnia 2004 r. wzrosła stawka VAT z 7 do 22 proc. Inwestor musi ponadto posiadać prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane albo tytuł prawny do budynku (lokalu) mieszkalnego. W przypadku inwestycji wymagającej pozwolenia na budowę konieczne jest posiadanie takiego pozwolenia.

Magdalena Majkowska

reklama

Źródło:

GP

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Agata Bajek

Starszy Specjalista ds. Projektów HR - Grupa Tempo S.C.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »