| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Będzie krótszy termin na zwrot znaków

Będzie krótszy termin na zwrot znaków

Bank PKO BP będzie przyjmował zwrot znaków opłaty skarbowej i urzędowych blankietów wekslowych tylko do 20 stycznia, a nie jak informowało Ministerstwo Finansów do 31 stycznia 2007 r.


NOWE PRAWO


W komunikacie z 27 grudnia 2006 r. Ministerstwo Finansów poinformowało, że zwrot znaków opłaty skarbowej niesprzedanych przez podmioty prowadzące punkty sprzedaży detalicznej tych znaków będzie dokonywany w okresie od 2 do 31 stycznia 2007 r., bez żadnych dodatkowych kosztów po ich stronie, na zasadach określonych przez dystrybutora znaków opłaty skarbowej, tj. Bank PKO BP, do właściwych oddziałów tego banku.


Jak się okazuje, w praktyce termin ten będzie jednak krótszy. Tak wynika z wyjaśnień, jakie przesłał do redakcji GP Marek Kłuciński z PKO BP (pismo nr DPK-2 MK-10926/06). Informuje w nich, że zgodnie z podpisanym z Ministerstwem Finansów aneksem do umowy w sprawie dystrybucji znaków opłaty skarbowej, sądowej oraz urzędowych blankietów wekslowych odziały PKO Banku Polskiego zobowiązane są do 31 stycznia 2007 r. dokonać rozliczenia pobranych przez punkty sprzedaży detalicznej w formie znaków opłaty skarbowej i urzędowych blankietów wekslowych. Tym samym termin 31 stycznia jest terminem tylko dla banku. Natomiast punkty sprzedaży detalicznej zobowiązane są do rozliczenia się w oddziałach banku (tych samych, w których dokonały zakupu) w terminie do 20 stycznia, a zatem w terminie sporo krótszym, niż wynika to z komunikatu Ministerstwa Finansów.


Wynika z tego, że albo ten sam aneks różnie jest rozumiany przez każdą ze stron umowy, albo też ministerstwo zapomniało wspomnieć, że zasady "określone przez dystrybutora" - o czym wspomina komunikat - mogą dotyczyć także krótszego terminu zwrotu przez sprzedawców detalicznych.

Marek Kutarba

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

HADY KANCELARIA PRAWA GOSPODARCZEGO I PRAWA PRACY

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK