| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Obowiązują nowe wzory wniosków

Obowiązują nowe wzory wniosków

Rolnik wytwarzający na własny użytek czysty olej roślinny będzie mógł prowadzić skład podatkowy. Zezwolenie otrzyma, jeśli m.in. nie zalega z podatkami.


NOWE PRAWO

Od początku tego roku obowiązują zmienione przepisy rozporządzenia dotyczące wydawania zezwoleń na prowadzenie składu podatkowego, działalności jako zarejestrowany handlowiec oraz niezarejestrowany handlowiec, a także na wykonywanie czynności w charakterze przedstawiciela podatkowego.Został określony wzór wniosku o wydanie zezwolenia na prowadzenie składu podatkowego rolnikowi wytwarzającemu na własny użytek ester lub czysty olej roślinny. Dokumenty powinny być dołączone w oryginale lub uwierzytelnionej kopii oraz zawierać dane aktualne w dniu składania wniosku o wydanie zezwolenia. Zaznaczono również, że zaświadczenie wydane przez właściwego naczelnika urzędu skarbowego i naczelnika urzędu celnego o niezaleganiu przez wnioskodawcę z podatkami stanowiącymi dochód budżetu państwa oraz cłem nie może być sporządzone wcześniej niż 1 miesiąc przed dniem złożenia wniosku.Z kolei zaświadczenia wydane przez właściwy dla siedziby lub miejsca zamieszkania oddział ZUS o niezaleganiu przez wnioskodawcę z wpłatami na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne oraz w przypadku rolnika - odpowiednie zaświadczenie ZUS lub KRUS nie może być sporządzone wcześniej niż trzy miesiące przed złożeniem wniosku.Rolnik, który będzie składał wniosek o wydanie zezwolenia na prowadzenie składu podatkowego z tytułu wytwarzania na własny użytek estru lub czystego oleju roślinnego, musi też dołączyć do niego szacunkowe dane dotyczące ilości, które mają być produkowane i magazynowane w składzie podatkowym w okresie miesiąca.Podobne formalności nie ominą również grupy producentów rolnych, która zechce ubiegać się o zezwolenie na prowadzenie składu podatkowego. W takim przypadku - poza dokumentami wymaganymi w odniesieniu do rolników - grupa będzie musiała dodatkowo dołączyć decyzję marszałka województwa, na podstawie której została wpisana do rejestru grup producentów rolnych (Dz.U. nr 245, poz. 1783).Ważne!

Zaświadczenie o niezaleganiu z podatkami nie może być sporządzone wcześniej niż miesiąc przed złożeniem wnioskuEdyta Wereszczyńska

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Koronczok

Sprzedaż Internetowa24

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK