| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Rostowski: projekt o podatku akcyzowym dostosowany do prawa UE

Aktualizacja: 30.09.2008

Przyjęty przez rząd projekt ustawy o podatku akcyzowym dostosowuje prawo polskie do wymogów unijnych - powiedział minister finansów Jacek Rostowski na konferencji po posiedzeniu Rady Ministrów. »

Niemożliwe oszustwo na kasie

Aktualizacja: 30.09.2008

Nowojorscy restauratorzy oszukali fiskusa na 20 mln dol. dzięki programowi ZAPPER. W Polsce instalacja takich programów jest niemożliwa, kasy zabezpieczone są banderolą i plombą. Jakakolwiek ingerencja w kasę byłaby wykryta przez serwis lub fiskusa, co grozi wysoką karą. »

Ulga na dzieci: Fiskus może żądać odpisu aktu urodzenia dziecka

Aktualizacja: 29.09.2008

Na żądanie organów podatkowych lub organów kontroli skarbowej podatnik będzie musiał przedstawić dokumenty potwierdzające prawo do ulgi na dzieci. »

Nowa forma jednostki finansowej w finansach publicznych

Aktualizacja: 29.09.2008

W sektorze finansów publicznych pojawi się nowa forma jednostki - instytucja gospodarki budżetowej. »

Nieodpłatne przekazanie nie podlega opodatkowaniu VAT

Aktualizacja: 29.09.2008

Nieodpłatne przekazanie usług czy towarów jest opodatkowane VAT tylko wtedy, gdy nie jest związane z prowadzoną działalnością. »

Podatnik ma 30 dni na wznowienie działalności gospodarczej

Aktualizacja: 29.09.2008

Zanim nastąpi wykreślenie z rejestru przedsiębiorców podmiotu, który zawiesił firmę, organ ewidencyjny lub sąd rejestrowy wezwie do złożenia wniosku o wznowienie działalności. »

Symbol PKWiU nie jest potrzebny

Aktualizacja: 09.08.2013

Nie ma podstaw prawnych do żądania od osób ubiegających się o zwrot części VAT zawartego w cenie materiałów budowlanych uzupełniania faktur o symbole PKWiU. »

Płatnik wystawi PIT-11 tylko na prośbę podatnika

Aktualizacja: 26.09.2008

Projekt nowelizacji ustawy o PIT zakłada, że płatnik będzie wystawiał w trakcie roku informację PIT-11 tylko na wniosek podatnika. Ułatwi to rozliczenie i płatnikom, i podatnikom. »

Kierownik łatwiej zwolni audytora

Aktualizacja: 26.09.2008

Kierownicy jednostek nie będą musieli pytać o zgodę na zwolnienie audytora wewnętrznego lub zmiany jego warunków pracy - wynika z projektu ustawy o finansach publicznych. »

Zwrot kosztów delegacji zależy od wyników kontroli

Aktualizacja: 26.09.2008

Celnik otrzyma zwrot kosztów delegacji, gdy kontrola u podatnika wykaże nieprawidłowości. Taka instrukcja została wydana przez dyrektora Izby Celnej w Szczecinie. To naruszenie praw celników i przykład na traktowanie przedsiębiorców jak przestępców. »

Pawlak: nie wzrośnie akcyza na gaz LPG

Aktualizacja: 29.09.2008

W przyszłym roku nie wzrośnie akcyza na gaz LPG - poinformował na konferencji poświęconej wstąpieniu Polski do Międzynarodowej Agencji Energetycznej wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak. »

Ministerstwo Finansów wyjaśnia 1 proc.

Aktualizacja: 29.09.2008

W związku z doniesieniami medialnymi na temat przekazywania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, Ministerstwo Finansów informuje, że warunkiem przekazania przez naczelników urzędów skarbowych 1% na rzecz organizacji pożytku publicznego jest złożenie w ustawowym terminie zeznania podatkowego wraz ze wskazaniem nazwy organizacji oraz numeru wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego. »

Komornik nie zawsze będzie płatnikiem PIT

Aktualizacja: 25.09.2008

Przy egzekucji zaległego wynagrodzenia komornik rozliczy PIT jako płatnik tylko od umów o pracę. Przy umowach zlecenia rozliczenia z fiskusem musi dokonać sam zleceniobiorca. »

PKPP Lewiatan za wspólną unijną podstawę CIT

Aktualizacja: 26.09.2008

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych (PKPP) Lewiatan zapozna się z opiniami największych polskich firm nt. wprowadzenia w UE jednolitych zasad opodatkowania CIT - poinformowała w czwartek organizacja. »

Nowe rozporządzenie określi zwolnienie dla podatnika od 2009 r.

Aktualizacja: 25.09.2008

Resort finansów nie podjął jeszcze decyzji w sprawie przedłużenia zwolnienia ze stosowania kas rejestrujących w usługach przewozu miejskiego. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Fabryka Motywacji

Szkolenia, rekrutacja, coaching i mentoring, doradztwo HR, doradztwo biznesowe.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »