| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Kurs waluty z jednego dnia

Aktualizacja: 17.10.2008

Obowiązujący w VAT sposób przeliczania walut na złote będzie zgodny z przepisami PIT i CIT. Zniknie problem związany z kursem walut w przypadku faktur wystawianych danego dnia. Zasady przeliczania zostaną ujednolicone, jednak nadal trzeba będzie stosować różne kursy. »

Podatnicy łatwiej rozliczą VAT

Aktualizacja: 16.10.2008

Sejm uchwalił obszerną nowelizacją ustawy o VAT, która wprowadza przepisy mające na celu uproszczenie rozliczania podatku i zniesienie ograniczeń formalnoprawnych. »

Posłowie nie chcą egzaminu przy certyfikacie księgowym

Aktualizacja: 16.10.2008

Obowiązek zdawania egzaminu dla osób mających trzyletnią praktykę w księgowości oraz określone wykształcenie może zostać zniesiony. »

Małżonkowie złożą wspólny PIT od zagranicznych zarobków

Aktualizacja: 16.10.2008

Komisja Finansów Publicznych przyjęła sprawozdanie podkomisji z prac nad nowelizacją ustawy o PIT zakładające wspólne rozliczenie zagranicznych dochodów małżonków. »

Spadkobiercy zapłacą PIT od emerytury kapitałowej

Aktualizacja: 16.10.2008

Wypłacane przez OFE emerytury kapitałowe zostaną włączone do katalogu przychodów, podlegających opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych. »

Wydatki na nadzór zostaną kosztem

Aktualizacja: 16.10.2008

Rząd chce wprowadzić do przepisów ustawy o CIT definicję ubezpieczyciela i zmienić przepisy dotyczące kosztów podatkowych. »

Podatek zapłacą zakłady energetyczne

Aktualizacja: 15.10.2008

Akcyza płacona będzie przez dystrybutorów, a nie, jak obecnie, przez producentów energii elektrycznej. »

Zwrot wydatków za nocleg nie jest przychodem opodatkowanym PIT

Aktualizacja: 15.10.2008

Zwrócone pracownikowi odbywającemu zagraniczną podróż służbową wydatki za hotel na podstawie faktury, gdy przekraczają limit przysługujących diet, nie stanowią przychodu opodatkowanego PIT. »

Sejm zliberalizował ulgę na złe długi w VAT

Aktualizacja: 16.10.2008

Sejm znowelizował w środę ustawę o VAT. Jedna z przyjętych poprawek ma ułatwić firmom skorzystanie z ulgi na złe długi, inna ma ograniczyć urzędom skarbowym możliwość zwracania różnicy podatku bez odsetek za zwłokę. »

Unijne środki na założenie firmy zwolnione z podatku

Aktualizacja: 15.10.2008

Ministerstwo Finansów chce zwolnić z PIT środki unijne otrzymane przez podatników na założenie firmy. Zwolnienie ma obowiązywać dopiero od 2010 roku. »

Z ulgi mieszkaniowej trudno będzie korzystać

Aktualizacja: 15.10.2008

Od 1 stycznia 2009 r. ulga meldunkowa w PIT będzie zastąpiona ulgą mieszkaniową. Aby uniknąć podatku od sprzedaży nieruchomości, podatnik będzie musiał wydać przychód w ciągu dwóch lat. Podatnikom będzie trudno skorzystać z nowej ulgi, bo będą musieli dokonywać skomplikowanych wyliczeń. »

Obligacje warszawskie bez podatku

Aktualizacja: 14.10.2008

Minister finansów zwolni z podatku dochody z obligacji emitowanych w 2009 roku przez Warszawę - wynika z projektu rozporządzenia resortu finansów. »

Częściowy zwrot oszczędności będzie opodatkowany

Aktualizacja: 14.10.2008

Podatnik, który wycofa część środków zgromadzonych na indywidualnym koncie emerytalnym, zapłaci zryczałtowany podatek dochodowy. »

Budżet zarobi na reformie agencji rządowych

Aktualizacja: 14.10.2008

Środki agencji wykonawczych, w które ma zostać przekształconych osiem agencji rządowych, będą podlegały kontroli. Nowe agencje będą też wpłacały do budżetu nadwyżkę środków finansowych. »

Zmiany w rachunkowości nie zakończą kryzysu

Aktualizacja: 13.10.2008

Przywódcy największych gospodarek w Europie chcą zmian w rachunkowości banków. Wycena aktywów według wartości rynkowej powoduje destabilizację sektora bankowego. Według ekspertów kryzysowi winni są nieuczciwi ludzie, nie rachunkowość jako system. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Fornalczyk (CEO)

Partner Założyciel, COMPER

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK