| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Dzierżawca samochodu prowadzi ewidencję przebiegu

Aktualizacja: 19.09.2008

Dzierżawca samochodu osobowego, aby zaliczyć czynsz do kosztów podatkowych, musi prowadzić ewidencję przebiegu pojazdu. »

Opłata tyko za uwzględnienie wniosku

Aktualizacja: 19.09.2008

Opłata skarbowa od pozostałych decyzji kierownika urzędu stanu cywilnego będzie pobierana wyłącznie od decyzji uwzględniającej wniosek. »

Rząd planuje likwidację zakładów budżetowych i gospodarstw pomocniczych

Aktualizacja: 19.09.2008

Ministerstwo Finansów chce zlikwidować zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze. Zadania tych jednostek będą realizowały nowe spółki, jednostki lub agencje. Likwidacja oznacza zwolnienia lub zmianę pracy dla 90 tys. zatrudnionych osób. »

Uchwała modernizacyjna zapewni 200 mln zł dla Służby Celnej

Aktualizacja: 18.09.2008

Uchwała modernizacyjna dla Służby Celnej przyjęta właśnie przez rząd pozwoli na dofinansowanie Służby Celnej w 2009 roku kwotą 200 mln zł. Połowa tych środków zostanie przeznaczona na wynagrodzenia. Pozostała część na inwestycje w infrastrukturę. »

Nadpłata powstanie z chwilą zapłaty podatku nienależnego lub za wysokiego

Aktualizacja: 18.09.2008

Nie będzie już różnic przy powstaniu nadpłaty w podatku dochodowym i podatku od towarów i usług. »

Będzie można wybrać ryczałt w trakcie roku

Aktualizacja: 18.09.2008

Podatnik rozpoczynający wynajem mieszkania będzie mógł w trakcie roku wybrać opodatkowanie ryczałtem także po otrzymaniu pierwszej zapłaty od najemcy. »

Budżet znalazł sposób na ściąganie zaległości podatkowych

Aktualizacja: 19.09.2008

Dobrowolne złożenie deklaracji podatkowej i zapłata zaległego podatku ma być premiowana naliczeniem niższych odsetek za zwłokę - przewiduje projekt nowelizacji Ordynacji podatkowej, którego pierwsze czytanie odbyło się w czwartek w Sejmie. »

Opieszały fiskus nie dostanie odsetek

Aktualizacja: 17.09.2008

Podatnikom kontrolowanym przez organy kontroli skarbowej w przypadku przedłużającego się postępowania nie będą naliczane odsetki. »

Od 2009 roku użyczający nieruchomość nie zapłaci podatku

Aktualizacja: 17.09.2008

W przypadku zawarcia umowy użyczenia nieruchomości obowiązek rozliczenia podatku dochodowego powstanie tylko u biorącego w użyczenie. »

Bez obrotu, bez deklaracji VAT

Aktualizacja: 17.09.2008

Podatnicy nie będą musieli składać deklaracji za okresy, w których nie powstał u nich obowiązek podatkowy VAT. »

Będą podwyżki dla celników

Aktualizacja: 17.09.2008

Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie ustanowienia programu wieloletniego Modernizacja Służby Celnej w latach 2009-2011. Rząd na modernizację Służby Celnej chce przeznaczyć 672 209 tys. zł. »

Spłata zaległości podatkowych z obniżoną stawką

Aktualizacja: 17.09.2008

Podatnik, który złoży prawnie skuteczną korektę deklaracji i uiści zaległość podatkową, zapłaci niższe odsetki za zwłokę. »

Zostaną wprowadzone ułatwienia celne

Aktualizacja: 17.09.2008

Firmy posiadające oddziały w kilku państwach członkowskich będą mogły uzyskiwać pojedyncze pozwolenia na stosowanie procedury uproszczonej. »

Za roaming abonenci mogą zapłacić dodatkowy VAT

Aktualizacja: 16.09.2008

WSA w Warszawie uznał, że roaming jest usługą telekomunikacyjną i operator telefonii komórkowej musi opodatkować VAT całą kwotę uiszczaną za usługę, a nie tylko kwotę prowizji płaconą na rzecz zagranicznego operatora. »

Podatnik nie powinien płacić za opieszałość fiskusa

Aktualizacja: 16.09.2008

Prowadzenie postępowania przez kilka lat uzasadnia umorzenie odsetek za zwłokę. NSA: w takim przypadku istnieje przesłanka ważnego interesu podatnika. Podatnik nie powinien ponosić skutków czynności, na które nie miał wpływ. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Chajec, Don-Siemion & Żyto Kancelaria Prawna

Kancelaria Chajec, Don-Siemion & Żyto jest zespołem wykwalifikowanych specjalistów z różnych dziedzin prawa i biznesu, charakteryzujących się praktycznym, pro-biznesowym podejściem i umiejętnością sprawnego działania, współpracujących ze sobą w biurach w Warszawie, Krakowie i Łodzi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »