| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Z ulgi mieszkaniowej trudno będzie korzystać

Aktualizacja: 15.10.2008

Od 1 stycznia 2009 r. ulga meldunkowa w PIT będzie zastąpiona ulgą mieszkaniową. Aby uniknąć podatku od sprzedaży nieruchomości, podatnik będzie musiał wydać przychód w ciągu dwóch lat. Podatnikom będzie trudno skorzystać z nowej ulgi, bo będą musieli dokonywać skomplikowanych wyliczeń. »

Obligacje warszawskie bez podatku

Aktualizacja: 14.10.2008

Minister finansów zwolni z podatku dochody z obligacji emitowanych w 2009 roku przez Warszawę - wynika z projektu rozporządzenia resortu finansów. »

Częściowy zwrot oszczędności będzie opodatkowany

Aktualizacja: 14.10.2008

Podatnik, który wycofa część środków zgromadzonych na indywidualnym koncie emerytalnym, zapłaci zryczałtowany podatek dochodowy. »

Budżet zarobi na reformie agencji rządowych

Aktualizacja: 14.10.2008

Środki agencji wykonawczych, w które ma zostać przekształconych osiem agencji rządowych, będą podlegały kontroli. Nowe agencje będą też wpłacały do budżetu nadwyżkę środków finansowych. »

Zmiany w rachunkowości nie zakończą kryzysu

Aktualizacja: 13.10.2008

Przywódcy największych gospodarek w Europie chcą zmian w rachunkowości banków. Wycena aktywów według wartości rynkowej powoduje destabilizację sektora bankowego. Według ekspertów kryzysowi winni są nieuczciwi ludzie, nie rachunkowość jako system. »

Od 2009 roku na zgłoszenie spadku będzie sześć miesięcy

Aktualizacja: 13.10.2008

Termin na złożenie w urzędzie skarbowym zgłoszenia o nabycia spadku lub darowizny, od którego zależy zwolnienie z podatku najbliższej rodziny, zostanie wydłużony do sześciu miesięcy. »

Cudzoziemiec będzie miał gdzie zaskarżyć interpretację podatkową...

Aktualizacja: 13.10.2008

Jeżeli jakiś podmiot nie będzie miał miejsca zamieszkania lub siedziby w Polsce, to obowiązywać będzie pierwotna regulacja w zakresie właściwości sądu. »

Korzystna zmiana w orzecznictwie dotyczącym usług finansowych

Aktualizacja: 10.10.2008

Dla podmiotu świadczącego usługi pośrednictwa w zakresie wymiany walut podstawą opodatkowania jest kwota marży (tzw. spread) stanowiąca w tym wypadku postać wynagrodzenia za usługi. »

Niższa opłata skarbowa za poświadczenie kopii

Aktualizacja: 10.10.2008

Opłata skarbowa od poświadczenia zgodności odpisu lub kopii dokonanego przez organy administracji rządowej lub samorządowej wyniesie 1 zł. »

Więcej podatku Belki?

Aktualizacja: 13.10.2008

Ministerstwo Finansów pracuje nad przepisami, które uniemożliwią unikanie tzw. podatku Belki przy wykupie krótkoterminowych polis na życie. Dziś takie ubezpieczenia pełnią faktycznie funkcję lokat bankowych - informuje "Rzeczpospolita". »

Skargi trafią do wszystkich WSA

Aktualizacja: 10.10.2008

Od 11 października skargi na interpretacje indywidualne mogą rozpatrywać wszystkie WSA. Dotyczy to także spraw, które już wpłynęły do sądu w Warszawie, a nie mają terminu rozprawy. Rozpatrywanie spraw zróżnicuje orzecznictwo, co nie musi być korzystne dla podatników. »

Nie od razu zapłacimy podatek

Aktualizacja: 09.10.2008

Decyzja podatkowa nie będzie podlegała wykonaniu do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia. »

Co 10 wniosek dotyczący zwrotu akcyzy to wznowienie sprawy

Aktualizacja: 09.10.2008

Od 10 do 15 proc. wszystkich spraw dotyczących zwrotu akcyzy za samochody sprowadzone z zagranicy to żądania o wznowienie postępowania. »

Coraz wyższe kwoty zwrotu VAT na materiały budowlane

Aktualizacja: 09.10.2008

W 2007 roku zwrot VAT na materiały budowlane otrzymało ponad 419 tys. indywidualnych inwestorów. Przy malejącej liczbie wnioskujących rośnie łączna kwota zwracana przez organy podatkowe. Na wyższy zwrot wpływa rosnąca cena 1 mkw. mieszkania i cena materiałów budowlanych. »

Ofiarami budżetu będą palacze

Aktualizacja: 10.10.2008

Do przyszłorocznego budżetu wpłynie o ponad 20 mln zł więcej z tytułu podatków niż w tym roku. Najdotkliwiej podwyżkę podatków odczują osoby palące - czytamy w dzienniku "Polska". »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Instytut Rozwoju Biznesu

Firma doradczo-szkoleniowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK