| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Większa ochrona dla kontrolerów

Większa ochrona dla kontrolerów

Poselski projekt nowelizacji prawa o ruchu drogowym ma umożliwić kontroli skarbowej tajną rejestrację samochodów używanych do tropienia przestępców.


ZMIANA PRAWA

Do Sejmu trafił poselski projekt nowelizacji prawa o ruchu drogowym (Dz.U. z 2005 r. nr 108, poz. 908 z późn. zm.), dotyczący uprawnień kontroli skarbowej.


Proponowana zmiana polega między innymi na uzupełnieniu art. 76 ust. 4 pkt 1 prawa o ruchu drogowym o kontrolę skarbową. Zgodnie z tym przepisem premier może wydać niejawne zarządzenie określające warunki i tryb utajnionej rejestracji pojazdów wykorzystywanych do prowadzenia czynności operacyjno-rozpoznawczych. Problem w tym, że tryb ten dotyczy wszystkich służb prowadzących czynności operacyjno-rozpoznawcze z wyjątkiem kontroli skarbowej. Tymczasem w jej strukturach są jednostki wywiadowcze. Zdaniem autorów projektu metody pracy i środki (w tym samochody), którymi posługują się pracownicy wywiadu skarbowego, powinny być chronione.


Niejawna rejestracja samochodów wykorzystywanych do czynności operacyjno-rozpoznawczych ma zapewnić nie tylko bezpieczeństwo wywiadowcom, ale także ochronę informacji, które z samochodów służą tropieniu przestępców.

Nowelizacja ma także usunąć niespójności w przepisach związane z rejestracją pojazdów kontroli skarbowej i służb celnych.


Marcin Musiał

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Eksperci BUDTRADE.pl

Ekipa BUDTRADE.pl to fachowcy w dziedzinie materiałów budowlanych oraz ich efektywnego wykorzystania.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK