| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Korzystny wyrok nie musi oznaczać wygranej podatnika

Aktualizacja: 03.06.2008

WSA wydają wyroki uchylające decyzje urzędów, a w uzasadnieniu przyznają rację organom podatkowym. Organy podatkowe nie zawsze są związane oceną prawną zawartą w uzasadnieniu wyroku sądu. Zmiana przepisów powinna umożliwić zaskarżanie uzasadnień do wyroków sądów administracyjnych. »

Przekazywanie 1 proc. podatku utrudnia pracę urzędnikom

Aktualizacja: 03.06.2008

W tym roku urzędy skarbowe po raz pierwszy przekazują środki dla organizacji pożytku publicznego. Te dodatkowe obowiązki zmuszają urzędników do pracy po godzinach. »

Część ministrów finansów UE przeciw obniżeniu VAT na paliwa

Aktualizacja: 03.06.2008

Niektórzy z zebranych w poniedziałek we Frankfurcie nad Menem ministrów finansów państw strefy euro deklarowali sprzeciw wobec obniżenia stawki podatku VAT od paliw płynnych w odpowiedzi na rekordowy wzrost cen ropy. »

Nie ma rozporządzenia o kasach

Aktualizacja: 02.06.2008

Rozporządzenie o obowiązku posiadania kas fiskalnych obowiązuje do 30 czerwca. Ministerstwo Finansów jeszcze nie przygotowało projektu nowych przepisów. Przedsiębiorcy w ostatniej chwili dowiedzą się o obowiązkach od 1 lipca 2008 r. »

Akcyzę na paliwa można obniżyć, natomiast stawki VAT - nie

Aktualizacja: 02.06.2008

Ministerstwo Finansów nie planuje obniżki akcyzy na paliwa. Zdaniem ekspertów akcyzę obniżyć można. Taki ruch nie jest możliwy w VAT. »

Będzie wyższy limit do prowadzenia ksiąg

Aktualizacja: 02.06.2008

Próg przychodów do prowadzenia pełnej rachunkowości wzrośnie do 1,2 mln euro - zdecydował Sejm. »

Polska musi uczestniczyć w kształtowaniu rachunkowości

Aktualizacja: 29.05.2008

Europa chce uczestniczyć w kształtowaniu przyszłej i światowej rachunkowości. Dąży do zapewnienia sobie możliwości wywierania większego wpływu na prace Rady Międzynarodowych Standardów Rachunkowości. Również Polska powinna dołączyć aktywnie do tego europejskiego głosu. »

Sejm za ulgami podatkowymi dla innowacyjnych firm

Aktualizacja: 30.05.2008

Przedsiębiorstwa prowadzące badania nad nowymi technologiami będą mogły się starać o ulgi podatkowe - zakłada nowela ustawy o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej, do której Sejm wprowadził w piątek senackie poprawki. »

19-proc. podatek Belki to fikcja

Aktualizacja: 30.05.2008

Zyski kapitałowe są opodatkowane 19-proc. podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Stosując zasady zaokrąglania podatków, podatek Belki może wynieść nawet 37 proc. Aby w ogóle uniknąć 19-proc. PIT, wypłacane odsetki nie powinny przekraczać 2,49 zł. »

PiS: albo obniżka akcyzy na paliwa, albo wotum nieufności dla Rostowskiego

Aktualizacja: 30.05.2008

PiS złoży wniosek o wotum nieufności dla ministra finansów Jacka Rostowskiego, jeśli do przyszłej środy rząd nie podejmie decyzji o obniżeniu akcyzy na paliwa - zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. »

Urzędnicy skarbowi pracują po godzinach za darmo

Aktualizacja: 30.05.2008

Urzędnicy skarbowi muszą pracować po godzinach, aby w terminie wypłacić nadpłaty PIT za 2007 rok. Nie otrzymują wynagrodzeń za nadgodziny. »

Nieruchomości będą spisywane co cztery lata

Aktualizacja: 30.05.2008

Od przyszłego roku nieruchomości inwestycyjne będzie można inwentaryzować raz na cztery lata. »

Kasy fiskalne jeszcze nie dla prawników

Aktualizacja: 30.05.2008

Zwolnienie usług prawniczych z obowiązkowego rejestrowania obrotu w kasach fiskalnych wygasa 30 czerwca. Wszystko wskazuje jednak na to, że po raz kolejny zostanie przedłużone, przynajmniej do końca roku - czytamy w dzisiejszej "Rzeczpospolitej". »

Urzędnicy żądają umieszczania na fakturze symbolu PKWiU

Aktualizacja: 09.08.2013

Zwrot VAT za wydatki związane z budownictwem mieszkaniowym przysługuje tylko od niektórych materiałów budowlanych. Lista tych materiałów została opublikowana w formie obwieszczenia ministra budownictwa w oparciu o symbole Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług (PKWiU). »

Tusk: będzie spotkanie nt. akcyzy paliwowej

Aktualizacja: 30.05.2008

Premier Donald Tusk zapowiedział w czwartek, że będzie rozmawiał z wicepremierem, ministrem gospodarki Waldemarem Pawlakiem i szefem resortu finansów Jackiem Rostowskim na temat akcyzy na paliwa. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Poradnia Kanoniczna

Poradnia została założona przez dwóch absolwentów jedynego w Polsce Wydziału Prawa Kanonicznego znajdującego się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »