| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Pieniądze za niewykorzystane znaczki skarbowe można jednak odzyskać

Pieniądze za niewykorzystane znaczki skarbowe można jednak odzyskać

Nie wszyscy podatnicy mieli możliwość zwrotu niewykorzystanych znaczków opłaty skarbowej. Na zwrot pieniędzy mogli liczyć wyłącznie dalsi dystrybutorzy znaczków, i to tylko do 20 stycznia. Jest jednak szansa na odzyskanie pieniędzy.

Wystarczy wystąpić z pozwem przeciwko skarbowi państwa o bezpodstawne wzbogacenie.


Cel: podatników oszukać
Komentarz: Marek Kutarba


Każdy, kto chciał sobie ułatwić życie i zrobił zapas znaków opłaty skarbowej, może czuć się wystrychnięty na dudka. Znaki zostały zlikwidowane. To dobrze. Ale już sprzedanych nie ma jak zwrócić. A to już niedobrze. To świetny przykład na to, że reprezentowane przez urzędniczy aparat państwo nie potrafi i nie chce zadbać o dobre relacje z obywatelami. Urzędnicy, zachowują się tak, jakby koniecznie chcieli podatnikom udowodnić, że i tak zawsze okażą się sprytniejsi i okpią ich w majestacie prawa. Każdy zaś, kto kupił znaki skarbowe, ma prawo czuć się przez państwo oszukany. No bo w końcu za znaki zapłacił. Pieniądze trafiły do państwowej, a raczej samorządowej, kieszeni. A w zamian podatnik dostał... tylko po kieszeni. I jak tu się dziwić, że podatnicy nie chcą płacić podatków i robią wszystko, by w odwecie przy każdej okazji okpić fiskusa.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Ecovis System Rewident Sp. z o.o.

Ecovis System Rewident Sp. z o.o. to niezawodny partner dostarczający kompleksowe rozwiązania z zakresu audytu, księgowości, doradztwa podatkowego oraz kadr i płac. Firma istnieje na polskim rynku od 1995 r.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK