| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Doradcy podatkowi walczą z księgowymi

Doradcy podatkowi walczą z księgowymi

Rynek doradców podatkowych jest jednym z najbardziej konkurencyjnych. Najwięcej szkód doradcom przynoszą tysiące urzędowych interpretacji. Walka o ceny usług doradców z księgowymi jest nierówna.


Doradcy podatkowi konkurują z jednej strony z księgowymi, a z drugiej - z biegłymi rewidentami, adwokatami i radcami prawnymi. Muszą się też zmagać z urzędami skarbowymi.Zdaniem prof. Witolda Modzelewskiego, przewodniczącego Krajowej Rady Doradców Podatkowych, taka sytuacja wynika z błędnej oceny rynku przez ustawodawcę. W konsekwencji konkurenci doradców podatkowych, którzy mają niższe wymogi zawodowe, znajdują się w lepszej sytuacji. Jedną z największych bolączek doradców jest także nieuczciwa konkurencja cenowa ze strony księgowych, którzy mogą reklamować swoje usługi. Mimo to - jak tłumaczy Witold Modzelewski - doradcy radzą sobie całkiem dobrze.O sytuacji na rynku doradztwa podatkowego będziemy informować przez pięć dni w Tygodniu Doradztwa Podatkowego (Gazeta Prawna). Już jutro opublikujemy pierwszy w Polsce ranking doradców podatkowych i firm doradztwa podatkowego, a w środę cennik usług doradców i księgowych. Wyjaśnimy też, jakie konsekwencje powoduje zakaz reklamy, jakie problemy mają księgowi z ubezpieczeniami oraz które przepisy podatkowe doradcy uznali za najgorsze.reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Chajec, Don-Siemion & Żyto Kancelaria Prawna

Kancelaria Chajec, Don-Siemion & Żyto jest zespołem wykwalifikowanych specjalistów z różnych dziedzin prawa i biznesu, charakteryzujących się praktycznym, pro-biznesowym podejściem i umiejętnością sprawnego działania, współpracujących ze sobą w biurach w Warszawie, Krakowie i Łodzi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »