| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Jutro mija termin składania PIT-28

Jutro mija termin składania PIT-28

Jeszcze tylko jutro do północy zeznanie roczne mogą złożyć podatnicy opłacający ryczałt od przychodów ewidencjonowanych.


Podatnicy opłacający ryczałt od przychodów ewidencjonowanych oraz rozliczający się za pomocą karty podatkowej muszą złożyć deklarację roczną najpóźniej do jutra do północy (środa, 31 stycznia). Dochowanie tego terminu jest o tyle istotne, że nie podlega on przywróceniu.


Pierwsi z nich powinni wypełnić formularz PIT-28. Ryczałtowcy, pomimo że nie uwzględniają kosztów w rozliczeniach podatkowych, to jednak mogą korzystać z ulg i odliczeń. W takim jednak przypadku muszą wypełnić i dołączyć odpowiednie formularze i załączniki (PIT/D i PIT/O).


Zeznanie należy złożyć w urzędzie skarbowym właściwym według miejsca zamieszkania podatnika.


Przypomnijmy, że opodatkowaniu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych podlegają przychody osób fizycznych z pozarolniczej działalności gospodarczej, w tym również, gdy działalność ta jest prowadzona w formie spółki cywilnej osób fizycznych lub spółki jawnej osób fizycznych. Opodatkowaniu ryczałtem podlegają również otrzymane lub postawione do dyspozycji podatnika w roku kalendarzowym pieniądze i wartości pieniężne oraz wartość otrzymanych świadczeń w naturze i innych nieodpłatnych świadczeń z tytułu umowy najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze.


Do środy muszą się też rozliczyć podatnicy opłacający podatek w formie karty podatkowej. W tym przypadku obowiązek rocznego rozliczenia się ogranicza się do złożenia deklaracji PIT-16A o wysokości składki na ubezpieczenie zdrowotne, zapłaconej i odliczonej od karty podatkowej w poszczególnych miesiącach roku podatkowego.


Edyta Wereszczyńska

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Łukasik

Prawnik, doktorant

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK