| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Nie tylko w urzędzie i na poczcie można złożyć roczny PIT

Aktualizacja: 28.04.2008

Zostały zaledwie trzy dni na złożenie zeznania PIT za 2007 rok. Zapowiedzi protestów w skarbówce i na poczcie mogą utrudnić rozliczenie z fiskusem. Można uniknąć kłopotów, korzystając np. z pomocy gminy czy urzędomatu. »

Emeryci też mogą podarować 1 proc. podatku

Aktualizacja: 28.04.2008

Emeryci mogą odpisać 1 proc. podatku od swoich dochodów na cele charytatywne, ale muszą w tym celu wypełnić PIT - powiedział rzecznik Ministerstwa Finansów Jakub Lutyk. »

1 proc. nie pokryje długów podatników

Aktualizacja: 27.04.2008

Przekazanie 1 proc. podatku dla organizacji pożytku publicznego nie będzie uzależnione od sprawdzania osób podatek przekazujących - obiecał premier Donald Tusk. »

Więcej odszkodowań bez podatku

Aktualizacja: 27.04.2008

Odszkodowania wypłacone w wyniku zawartej przed sądem ugody będą zwolnione z podatku dochodowego. »

NIP może nadać tylko właściwy urząd

Aktualizacja: 27.04.2008

Instytucja właściwości organów podatkowych jest niezbędnym elementem systemu podatkowego i jego zniesienie mogłoby mieć negatywne konsekwencje dla obrotu prawnego i gospodarczego - twierdzi Ministerstwo Finansów. »

Premier apeluje o przekazanie 1 procentu

Aktualizacja: 27.04.2008

Prezes Rady Ministrów Donald Tusk na pięć dni przed upływem terminu rozliczenia z urzędem skarbowym zachęcił do przekazania jednego procentu z naszych należności podatkowych na konto organizacji pożytku publicznego. »

Podwyższenie stawek VAT dla rolnictwa

Aktualizacja: 25.04.2008

11 kwietnia 2008 r. Sejm uchwalił ustawę o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług1), w wyniku której od 1 maja 2008 r. wzrasta stawka VAT na usługi oraz wybrane wyroby związane z rolnictwem. Do ustawy jest dołączony załącznik nr 10. Zostały w nim wymienione towary, których dostawa będzie nadal opodatkowana stawką 3%. Towary te zawierał poprzednio załącznik nr 6. Towary i usługi nie wymienione w nowym załączniku nr 10 będą opodatkowane stawką 7% lub 22%. Są to następujące towary i usługi: »

Przedpłata nie wyłączy odliczenia VAT

Aktualizacja: 25.04.2008

Podatnicy, którzy zapłacili rolnikowi ryczałtowemu za zakupione produkty rolne przed wystawieniem faktury VAT RR, zachowają prawo do odliczenia podatku naliczonego. »

W Polsce potrzebny jest podatek katastralny

Aktualizacja: 25.04.2008

Zmiany systemu opodatkowania nieruchomości w Polsce powinny opierać się na podatku katastralnym, czyli podatku, którego wysokość jest uzależniona od wartości katastralnej nieruchomości. »

Nie będzie kaucji gwarancyjnej

Aktualizacja: 25.04.2008

Rozszerzenie zwolnienia przy sprzedaży towarów objętych remanentem likwidacyjnym oraz likwację kaucji gwarancyjnej proponuje Komisja Przyjazne Państwo. »

Zamach na darowizny

Aktualizacja: 25.04.2008

Jeśli mamy zaległości wobec fiskusa, to 1 procent naszego podatku nie trafi do potrzebujących, alarmuje "Rzeczpospolita", nazywając zalecenia resortu finansów w tej sprawie "skandalicznymi". »

Korzystna zmiana umowy z Austrią

Aktualizacja: 25.04.2008

W Sejmie rozpoczęły się pracę mające doprowadzić do zmiany stosowanej metody unikania podwójnego opodatkowania dochodów uzyskanych w Austrii. »

Likwidacja podwójnej zaliczki

Aktualizacja: 25.04.2008

Zaliczkę grudniową w wysokości zaliczki należnej za listopad przedsiębiorcy będą uiszczać do 20 stycznia następnego roku podatkowego. »

Małżeński PIT nie zawsze się opłaca

Aktualizacja: 24.04.2008

Małżonkowie, którzy chcą złożyć wspólne zeznanie podatkowe, powinni dobrze się nad tym zastanowić. Wspólne rozliczenie nie jest korzystne, gdy jedno z małżonków pracowało w danym roku za granicą. Mąż i żona, którzy złożyli jeden PIT, mogą zmienić formę rozliczenia przez złożenie korekty, ale tylko do 30 kwietnia. »

Protest skarbówki muszą odczuć podatnicy

Aktualizacja: 24.04.2008

Podatnicy nie szanują terminów wywiązywania się z obywatelskich obowiązków, znanych im zresztą od wielu lat. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Jurczyk

Pasjonat motoryzacji

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »