| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Coraz więcej podatników rozlicza się samodzielnie

Aktualizacja: 26.08.2008

W rozliczeniu za 2007 rok o 211 tys. wzrosła liczba podatników składających małżeński PIT w porównaniu z 2006 rokiem. W konsekwencji zmalała liczba osób składających roczne zeznania podatkowe za pośrednictwem płatników. Zdaniem ekspertów taka tendencja będzie się utrzymywać, bo samodzielne złożenie PIT jest bardziej opłacalne. »

Fiskus zyska nowe uprawnienia

Aktualizacja: 26.08.2008

Nowelizacja ustawy o kontroli skarbowej da fiskusowi nowe uprawnienia w zakresie pozyskiwania informacji. Ma też przyczynić się do zmniejszenia szarej strefy. Czy tak będzie, czas pokaże. »

Od 2009 roku grzywna będzie wyższa o 100 zł

Aktualizacja: 26.08.2008

Od 1 stycznia 2009 r. wzrośnie kara grzywny, którą organ podatkowy może nałożyć na uczestników postępowania podatkowego. »

Zawiadomienie prokuratury spowoduje zawieszenie postępowania

Aktualizacja: 26.08.2008

Organ podatkowy, który złoży zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, zawiesi postępowanie do czasu rozstrzygnięcia postępowania karnego. »

Tylko 1,1 mln zł dla szpitali z podatku Religi

Aktualizacja: 26.08.2008

Narodowy Fundusz Zdrowia przekaże szpitalom tylko 1,1 mln zł z tzw. podatku Religi czyli 12-proc. opłaty potrącanej ze składek OC kierowców - informuje "Parkiet". To tylko 0,2 proc. środków zebranych w ten sposób. »

Na nowej skali PIT zyska niewielu podatników

Aktualizacja: 25.08.2008

Od 1 stycznia 2009 r. zaczną obowiązywać dwie stawki podatku dochodowego od osób fizycznych - 18 i 32 proc. Dopiero po przekroczeniu przychodów w wysokości 85 528 zł będzie trzeba płacić wyższy PIT. Na tych zmianach zyskają tylko najbogatsi podatnicy, z drugiego i trzeciego przedziału obowiązującej dziś skali. »

Nowy limit wartości majątku może nie mieć zastosowania

Aktualizacja: 25.08.2008

Znany jest nowy limit wartości składników majątku, którego przekroczenie powoduje odpowiedzialność nabywcy za długi podatkowe przedsiębiorcy. »

Rząd chce zwolnić z podatku pomoc dla ofiar klęsk żywiołowych

Aktualizacja: 26.08.2008

Pomoc państwa i samorządów dla ofiar klęsk żywiołowych będzie zwolniona z podatku dochodowego - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o PIT opracowany w Ministerstwie Finansów. »

Od nowego roku wzrośnie akcyza na prąd

Aktualizacja: 26.08.2008

Od 1 stycznia 2009 r. akcyzę od energii będą płacić dostawcy, a nie wytwórcy. W niektórych przypadkach będzie dochodziło do podwójnego opodatkowania energii. Jeśli przepisy nie zostaną zmienione, rozliczenia akcyzy od energii będą drogie i pracochłonne. »

Nie będzie stałej opłaty za wyjaśnienie przepisów

Aktualizacja: 25.08.2008

Określanie liczby stanów faktycznych powinno być odnoszone do liczby regulacji, które są przedmiotem wydawanych interpretacji podatkowych. »

1 września można uprościć ewidencje

Aktualizacja: 22.08.2008

Limit dla prowadzenia ksiąg rachunkowych wzrósł do 1,2 mln zł. Można powrócić do prowadzenia księgi przychodów i rozchodów. Aby zmienić zasady rozliczeń, należy zamknąć księgi rachunkowe 31 sierpnia. »

Księgowy będzie pilnował klientów

Aktualizacja: 22.08.2008

Biura rachunkowe będą zobowiązane do informowania Generalnego Inspektora Informacji Finansowej o podejrzanych transakcjach. »

Audyt przeprowadzą inspektorzy skarbowi i pracownicy UKS

Aktualizacja: 22.08.2008

Pracownicy urzędów kontroli skarbowej będą mogli przeprowadzać audyt wykorzystania środków pochodzących z budżetów zagranicznych. »

Rejestracja VAT nie zawsze konieczna

Aktualizacja: 22.08.2008

Przed dokonaniem pierwszej czynności objętej VAT trzeba złożyć druk zgłoszenia rejestracyjnego. Niektórych podatników obowiązek ten jednak nie dotyczy. »

Fiskus chce zaostrzyć kontrole podatników w internecie

Aktualizacja: 22.08.2008

Urzędnicy kontroli skarbowej uzyskają większe uprawnienia. Serwisy internetowe będą musiały udzielać informacji na prośbę fiskusa. Pozwoli to łatwiej ścigać nieuczciwych podatników działających w sieci. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

RynekPierwotny.pl

Portal internetowy poświęcony nowym nieruchomościom

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK