| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Posłowie chcą znieść podatek od oszczędności

Aktualizacja: 12.06.2008

Zniesienie podatku od odsetek od oszczędności gromadzonych na prywatnych rachunkach bankowych przewidują projekty zgłoszone przez opozycję. »

Schetyna: do końca czerwca nie będzie obniżki akcyzy na paliwa

Aktualizacja: 12.06.2008

Wicepremier, szef MSWiA Grzegorz Schetyna zapowiedział dzisiaj w radiu RMF FM, że "na razie", do końca czerwca nie będzie obniżki akcyzy na paliwa. »

Usługi menedżerskie z 19-proc. stawką

Aktualizacja: 12.06.2008

Przychody uzyskane na podstawie kontraktów menedżerskich powinny być kwalifikowane jako przychody z działalności gospodarczej - uważa Komisja Przyjazne Państwo. »

Posłowie zajmą się abolicją podatkową

Aktualizacja: 12.06.2008

W Sejmie odbędzie się dziś pierwsze czytanie projektów ustaw o abolicji podatkowej. »

Szykują się duże zmiany w PIT

Aktualizacja: 11.06.2008

Ministerstwo Finansów kończy prace nad nowelizacją ustawy o PIT. Zapowiada zmiany w zasadach stosowania ulgi prorodzinnej. Odliczenie miałoby być proporcjonalne do okresu posiadania dziecka. Resort chciałby rozszerzyć stosowanie ulgi także na rodziny zastępcze. »

Fiskus wycofuje się z pomysłu zamrażania majątku podatników

Aktualizacja: 11.06.2008

Ministerstwo Finansów wycofuje się ze zmian w kodeksie karnym skarbowym, zgodnie z którymi do czasu wykonania decyzji fiskusa podatnik nie mógłby dysponować swoim majątkiem. »

Będzie wiadomo, gdzie może pracować doradca podatkowy

Aktualizacja: 11.06.2008

Sejm zajmie się nowelizacją ustawy o doradztwie podatkowym usuwającą błędy legislacyjne w zakresie przepisów o formie prowadzenia działalności. »

Lekarze będą nadal zwolnieni z obowiązku posiadania kas fiskalnych

Aktualizacja: 11.06.2008

Projekt rozporządzenia ministra finansów przewiduje dalsze zwolnienie lekarzy z konieczności posiadania kas fiskalnych. We wtorek dokument ten został przekazany do uzgodnień międzyresortowych - poinformował rzecznik resortu finansów Jakub Lutyk. »

Przerwa w działalności bez zaliczek na podatek

Aktualizacja: 11.06.2008

Przedsiębiorcy będą zwolnieni z obowiązku wpłacania zaliczek podatkowych i składania deklaracji VAT w okresie zawieszenia działalności gospodarczej. »

Kasy dla nowych przedsiębiorców

Aktualizacja: 11.06.2008

Od 1 listopada kasy fiskalne będą musieli stosować sprzedawcy papierosów i alkoholu. Tak wynika z projektu nowego rozporządzenia opublikowanego przez resort finansów. »

List polecony nie gwarantuje doręczenia dokumentu

Aktualizacja: 10.06.2008

Przesłanie deklaracji czy odwołania listem poleconym nie zawsze jest bezpieczne dla podatnika. Jeżeli pismo zginie w urzędzie skarbowym, to podatnik musi udowodnić, że koperta nie była pusta. Najpewniejszą metodą doręczania pism jest ich bezpośrednie złożenie w biurze podawczym urzędu. »

Kłopotliwy podatek Belki

Aktualizacja: 10.06.2008

W tym tygodniu pod obrady Sejmu trafią projekty ustaw PiS i lewicy, które proponują zniesienie tzw. podatku Belki. Tymczasem rząd zgodzi się na to najwcześniej w 2010 r. - donosi dzisiejszy "Dziennik". »

Przez interpretacje ministra spółki przestaną udzielać sobie pożyczek

Aktualizacja: 10.06.2008

Minister finansów 12 kwietnia wydał indywidualne interpretacje podatkowe, w których podtrzymał swoje stanowisko, że przepisy dotyczące niedostatecznej kapitalizacji ograniczają możliwość zaliczenia w koszty podatkowe odsetek od pożyczek (kredytów) udzielonych spółce przez podmioty powiązane z nią nie tylko bezpośrednio, ale również pośrednio. »

Pensje dla księgowych o 50 proc. wyższe

Aktualizacja: 09.06.2008

Zgodnie z obserwacjami specjalistów z firmy Michael Page International rynek pracy finansistów w Polsce zmienił się diametralnie na przestrzeni ostatnich 3 lat. W dużej mierze jest to wynikiem wzrostu gospodarczego, rosnących bezpośrednich inwestycji zagranicznych oraz napływających środków w ramach funduszy UE. »

Zmiany w ustawie o VAT są potrzebne

Aktualizacja: 09.06.2008

Przedsiębiorcy od dłuższego czasu czekają na zmiany w ustawie o podatku od towarów i usług. Oczekują przede wszystkim uproszczeń w zakresie rozliczeń VAT. Projekt nowelizacji ustawy o VAT jest już gotowy. Co ważne, zawiera on wiele dobrych rozwiązań. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Wierzbowski Eversheds

Usługi prawne dla biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »