| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Rady nadzorcze odpowiedzą za prawidłowość sprawozdań

Aktualizacja: 09.04.2008

Nowelizacja ustawy o rachunkowości zwiększy odpowiedzialność rad nadzorczych. Członkowie tych organów będą musieli zatroszczyć się o prawidłowość sprawozdań finansowych. Ustawodawca zapomniał jednak wyposażyć rady nadzorcze w skuteczne mechanizmy nadzoru. »

W tym tygodniu nowela VAT, w przyszłym ocena abolicji

Aktualizacja: 09.04.2008

W tym tygodniu ma być opublikowana poprawiona wersja nowelizacji ustawy o VAT. W poniedziałek rada legislacyjna wyda opinię w sprawie projektu o abolicji podatkowej. »

Celnicy nie akceptują ministerialnej reformy

Aktualizacja: 09.04.2008

Związki zawodowe celników nie akceptują projektu zmieniającego ustawę o Służbie Celnej, gdyż - ich zdaniem - nie zawiera wszystkich koniecznych zmian. »

Podatek katastralny niech nie straszy

Aktualizacja: 09.04.2008

W najbliższych latach nie musimy się obawiać wprowadzenia podatku katastralnego - wynika ze słów wiceminister finansów Elżbiety Chojny-Duch. »

Zakończono akcję: Płacę podatki tylko raz

Aktualizacja: 09.04.2008

Zebrano 4199 podpisów pod petycją do premiera o zmianę umowy podatkowej między Polską a Holandią. Podpisy zbierano w ramach akcji: Płacę podatki tylko raz. »

Rzecznik Praw Obywatelskich zadowolony z zapowiedzi abolicji podatkowej

Aktualizacja: 09.04.2008

Rzecznik Praw Obywatelskich (RPO) "z głębokim zadowoleniem i satysfakcją" przyjął decyzję rządu w sprawie projektu ustawy o abolicji podatkowej wobec Polaków pracujących za granicą. »

Abolicja podatkowa: zwrot lub umorzenie

Aktualizacja: 27.11.2008

Abolicja podatkowa obejmie przychody uzyskane za granicą w latach 2002-2007. Dla dochodów uzyskanych od 1 stycznia 2008 r. zostanie wprowadzona specjalna ulga. Zdaniem ekspertów abolicja zamiast zachęcić do ujawniania dochodów może doprowadzić do dalszej emigracji. »

Rząd chce zwracać VAT

Aktualizacja: 08.04.2008

Zwrot jednostkom samorządu terytorialnego VAT oraz zwiększenie ich udziału w PIT i CIT - zapowiedział w poniedziałek wicepremier Grzegorz Schetyna. »

CBOS: 82 proc. Polaków za reformą podatków

Aktualizacja: 08.04.2008

Większość Polaków (82 proc.) opowiada się za reformą podatków - wynika z opublikowanych dzis badań CBOS. Dwie trzecie badanych (65 proc.) chce, by osoby bogatsze płaciły podatki wyższe niż dotychczas. »

Kredyt refinansowy bez odliczenia

Aktualizacja: 08.04.2008

Odsetek zapłaconych od kredytu refinansowego udzielonego na spłatę kredytu hipotecznego nie można odliczyć w ramach ulgi odsetkowej. »

Wyższe podatki dla bogatych czy podatek liniowy?

Aktualizacja: 08.04.2008

Niemal dwie trzecie Polaków uważa, że bogaci powinni płacić wyższe podatki niż dziś - wynika z sondażu CBOS. Ale ten sam sondaż sugeruje, że Polacy łatwo przełknęliby wprowadzenie podatku liniowego. »

Konieczny niski podatek liniowy

Aktualizacja: 08.04.2008

2 kwietnia w siedzibie PKPP Lewiatan gościem przedsiębiorców był Daniel J. Mitchell, amerykański ekonomista, wykładowca akademicki, członek organizacji CATO (jeden z amerykańskich think tanków), która doradza m.in. amerykańskiemu rządowi i administracji. »

Sąd nie przyjmie skargi, gdy pominięto ministra

Aktualizacja: 08.04.2008

Podatnik, który jest niezadowolony z interpretacji podatkowej wydanej przez ministra finansów, może się od niej odwołać. W tym celu trzeba wezwać ministra do usunięcia naruszenia prawa. Gdy to nie pomoże, pozostaje skarga do sądu. Pominięcie ministra spowoduje, że sąd skargi nie rozpatrzy. »

Abolicja podatkowa: ważna wiadomość dla podatników

Aktualizacja: 08.04.2008

Podatnicy, którzy chcą skorzystać z abolicji podatkowej, będą mieli 6 miesięcy na złożenie odpowiedniego wniosku do urzędu skarbowego - zakłada projekt ustawy przygotowany przez Ministerstwo Finansów. »

Druki interaktywne są wirtualne

Aktualizacja: 07.04.2008

Ministerstwo Finansów udostępniło na stronie internetowej podatnikom druki interaktywne zeznań podatkowych. Niestety, interaktywna jest tylko nazwa, bo formularz trzeba wydrukować i wysłać pocztą, nie można go nawet zapisać. Zdaniem ekspertów, na sprawne e-rozliczenia z fiskusem podatnicy jeszcze długo poczekają. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Liberty Direct

Liberty Direct to firma ubezpieczeniowa należąca do międzynarodowej Grupy Liberty Mutual Insurance, oferująca usługi dla Klientów indywidualnych oraz małych przedsiębiorstw.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »