| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Minister skontroluje stare interpretacje podatkowe

Aktualizacja: 13.05.2008

Minister finansów nakazał sprawdzenie wszystkich istotnych interpretacji wydanych w ostatnich latach, czy nie doszło w nich do nadinterpretacji przepisów - dowiedziała się Gazeta Prawna. »

Mniej formalności w VAT

Aktualizacja: 13.05.2008

Komisja Przyjazne Państwo wniosła do Sejmu projekty zmian w VAT. Większość propozycji ma na celu likwidację barier administracyjnych. Zmiany nie mają znacznego wpływu na zmniejszenie obciążeń podatkowych. »

Palikot: Zmiany w podatkach trzeba wprowadzać stopniowo

Aktualizacja: 13.05.2008

Komisja Przyjazne Państwo proponuje wiele pojedynczych, fragmentarycznych zmian w ustawach podatkowych w drodze odrębnych nowelizacji. Widać to szczególnie na przykładzie zmian w VAT. »

Inwestycje na rzecz władz publicznych i problemy z VAT

Aktualizacja: 12.05.2008

Przedsiębiorcy mają kłopoty z rozliczaniem VAT od tworzenia dodatkowych obiektów przy realizacji inwestycji budowlanych. Problemów tych nie rozwiązują także organy podatkowe, które różnie interpretują przepisy podatkowe. »

Podatnicy dokonujący przedpłaty odliczą VAT

Aktualizacja: 12.05.2008

Podatnicy, którzy za nabywane produkty rolne zapłacą rolnikowi ryczałtowemu przed wystawieniem faktury RR, odliczą podatek naliczony. »

Na wynagrodzenia celników dodatkowo zostaną przeznaczone ponad 262 mln zł

Aktualizacja: 12.05.2008

W latach 2009-2011 celnicy dodatkowo otrzymają ponad 262 mln zł na zwiększenie uposażeń i wynagrodzeń. »

Połowa Polaków za zniesieniem abonamentu

Aktualizacja: 12.05.2008

Ponad połowa Polaków (56 proc.) jest za całkowitym zniesieniem abonamentu; przeciwnego zdania jest 35 proc. respondentów - wynika z sondażu TNS OBOP przeprowadzonego na zlecenie "Dziennika". »

Rozliczenia będą korzystne

Aktualizacja: 12.05.2008

Sejm przyjął ustawę w sprawie ratyfikacji protokołu w sprawie zmiany umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania zawartej z Austrią. »

Ksiądz Heller musi zapłacić blisko 1,5 mln zł podatku

Aktualizacja: 12.05.2008

Ksiądz Michał Heller musi zapłacić blisko 1,5 mln podatku od nagrody Templetona, którą kilka dni temu odebrał w Londynie. Resort finansów zastanawia się jednak, czy można z tego zrezygnować - donosi poniedziałkowy "Dziennik". »

Abonament zapłacą tylko osoby pracujące

Aktualizacja: 12.05.2008

Emeryci, renciści oraz bezrobotni nie będą płacić abonamentu za korzystanie z radia i telewizora. »

Rostowski: Na zmiany w podatkach nie ma co liczyć

Aktualizacja: 09.05.2008

Polska spełni kryterium inflacyjne w 2009 roku - przewiduje w kontekście wejścia Polski do strefy euro minister finansów Jacek Rostowski. Dodaje, że obecnie spełniamy kryterium fiskalne i powinniśmy je utrzymywać nawet z nadwyżką. »

Praca w Anglii wciąż opłaca się Polakom

Aktualizacja: 09.05.2008

Od miesiąca w Wielkiej Brytanii obowiązują dwie stawki PIT - 20 i 40 proc. W konsekwencji brytyjskie stawki podatkowe są wyższe niż obowiązujące w Polsce. Zdaniem ekspertów tę zmianę odczują tylko najmniej zarabiający na Wyspach Polacy. »

Fiskus będzie zwracać nadpłacony podatek

Aktualizacja: 09.05.2008

W Sejmie odbyło się drugie czytanie rządowego projektu ustawy regulującej zasady zwrotu nadpłaty akcyzy na samochody osobowe. »

Zmiany w Modelowej Konwencji OECD nie wpłyną na rozliczenia

Aktualizacja: 08.05.2008

Jest gotowy projekt nowelizacji Modelowej Konwencji OECD i Komentarza do niej. Zmienią się m.in. niektóre definicje i doprecyzowane zostaną niektóre pojęcia. Zmiany te nie wpłyną jednak na rozliczenia polskich podatników. »

Od 2009 roku liniowy PIT będzie nieopłacalny

Aktualizacja: 08.05.2008

Od początku 2009 roku zaczną obowiązywać dwie stawki podatku dochodowego od osób fizycznych - 18 i 32 proc. Zmianie nie ulegnie natomiast stawka liniowego PIT, która pozostanie na obecnym poziomie 19 proc. Korzystniejszy dla przedsiębiorców, zwłaszcza małych, może być wybór rozliczeń na zasadach ogólnych niż liniowym PIT. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Artur Zych

Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Handlowy BIK Brokers. Absolwent wydziału Zarządzania i Marketingu Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1992-95 jeden z organizatorów i założycieli sieci restauracji KFC, Pizza Hut i Taco Bell należącej do PepsiCo.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »