| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Aktualności

Z ulgi mieszkaniowej trudno będzie korzystać

Aktualizacja: 15.10.2008

Od 1 stycznia 2009 r. ulga meldunkowa w PIT będzie zastąpiona ulgą mieszkaniową. Aby uniknąć podatku od sprzedaży nieruchomości, podatnik będzie musiał wydać przychód w ciągu dwóch lat. Podatnikom będzie trudno skorzystać z nowej ulgi, bo będą musieli dokonywać skomplikowanych wyliczeń. »

Obligacje warszawskie bez podatku

Aktualizacja: 14.10.2008

Minister finansów zwolni z podatku dochody z obligacji emitowanych w 2009 roku przez Warszawę - wynika z projektu rozporządzenia resortu finansów. »

Częściowy zwrot oszczędności będzie opodatkowany

Aktualizacja: 14.10.2008

Podatnik, który wycofa część środków zgromadzonych na indywidualnym koncie emerytalnym, zapłaci zryczałtowany podatek dochodowy. »

Budżet zarobi na reformie agencji rządowych

Aktualizacja: 14.10.2008

Środki agencji wykonawczych, w które ma zostać przekształconych osiem agencji rządowych, będą podlegały kontroli. Nowe agencje będą też wpłacały do budżetu nadwyżkę środków finansowych. »

Zmiany w rachunkowości nie zakończą kryzysu

Aktualizacja: 13.10.2008

Przywódcy największych gospodarek w Europie chcą zmian w rachunkowości banków. Wycena aktywów według wartości rynkowej powoduje destabilizację sektora bankowego. Według ekspertów kryzysowi winni są nieuczciwi ludzie, nie rachunkowość jako system. »

Od 2009 roku na zgłoszenie spadku będzie sześć miesięcy

Aktualizacja: 13.10.2008

Termin na złożenie w urzędzie skarbowym zgłoszenia o nabycia spadku lub darowizny, od którego zależy zwolnienie z podatku najbliższej rodziny, zostanie wydłużony do sześciu miesięcy. »

Cudzoziemiec będzie miał gdzie zaskarżyć interpretację podatkową...

Aktualizacja: 13.10.2008

Jeżeli jakiś podmiot nie będzie miał miejsca zamieszkania lub siedziby w Polsce, to obowiązywać będzie pierwotna regulacja w zakresie właściwości sądu. »

Korzystna zmiana w orzecznictwie dotyczącym usług finansowych

Aktualizacja: 10.10.2008

Dla podmiotu świadczącego usługi pośrednictwa w zakresie wymiany walut podstawą opodatkowania jest kwota marży (tzw. spread) stanowiąca w tym wypadku postać wynagrodzenia za usługi. »

Niższa opłata skarbowa za poświadczenie kopii

Aktualizacja: 10.10.2008

Opłata skarbowa od poświadczenia zgodności odpisu lub kopii dokonanego przez organy administracji rządowej lub samorządowej wyniesie 1 zł. »

Więcej podatku Belki?

Aktualizacja: 13.10.2008

Ministerstwo Finansów pracuje nad przepisami, które uniemożliwią unikanie tzw. podatku Belki przy wykupie krótkoterminowych polis na życie. Dziś takie ubezpieczenia pełnią faktycznie funkcję lokat bankowych - informuje "Rzeczpospolita". »

Skargi trafią do wszystkich WSA

Aktualizacja: 10.10.2008

Od 11 października skargi na interpretacje indywidualne mogą rozpatrywać wszystkie WSA. Dotyczy to także spraw, które już wpłynęły do sądu w Warszawie, a nie mają terminu rozprawy. Rozpatrywanie spraw zróżnicuje orzecznictwo, co nie musi być korzystne dla podatników. »

Nie od razu zapłacimy podatek

Aktualizacja: 09.10.2008

Decyzja podatkowa nie będzie podlegała wykonaniu do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia. »

Co 10 wniosek dotyczący zwrotu akcyzy to wznowienie sprawy

Aktualizacja: 09.10.2008

Od 10 do 15 proc. wszystkich spraw dotyczących zwrotu akcyzy za samochody sprowadzone z zagranicy to żądania o wznowienie postępowania. »

Coraz wyższe kwoty zwrotu VAT na materiały budowlane

Aktualizacja: 09.10.2008

W 2007 roku zwrot VAT na materiały budowlane otrzymało ponad 419 tys. indywidualnych inwestorów. Przy malejącej liczbie wnioskujących rośnie łączna kwota zwracana przez organy podatkowe. Na wyższy zwrot wpływa rosnąca cena 1 mkw. mieszkania i cena materiałów budowlanych. »

Ofiarami budżetu będą palacze

Aktualizacja: 10.10.2008

Do przyszłorocznego budżetu wpłynie o ponad 20 mln zł więcej z tytułu podatków niż w tym roku. Najdotkliwiej podwyżkę podatków odczują osoby palące - czytamy w dzienniku "Polska". »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

TAXWISE Michał Zdyb

TAXWISE Michał Zdyb jest nowoczesną kancelarią doradztwa podatkowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK