| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Ksiądz Heller musi zapłacić blisko 1,5 mln zł podatku

Aktualizacja: 12.05.2008

Ksiądz Michał Heller musi zapłacić blisko 1,5 mln podatku od nagrody Templetona, którą kilka dni temu odebrał w Londynie. Resort finansów zastanawia się jednak, czy można z tego zrezygnować - donosi poniedziałkowy "Dziennik". »

Abonament zapłacą tylko osoby pracujące

Aktualizacja: 12.05.2008

Emeryci, renciści oraz bezrobotni nie będą płacić abonamentu za korzystanie z radia i telewizora. »

Rostowski: Na zmiany w podatkach nie ma co liczyć

Aktualizacja: 09.05.2008

Polska spełni kryterium inflacyjne w 2009 roku - przewiduje w kontekście wejścia Polski do strefy euro minister finansów Jacek Rostowski. Dodaje, że obecnie spełniamy kryterium fiskalne i powinniśmy je utrzymywać nawet z nadwyżką. »

Praca w Anglii wciąż opłaca się Polakom

Aktualizacja: 09.05.2008

Od miesiąca w Wielkiej Brytanii obowiązują dwie stawki PIT - 20 i 40 proc. W konsekwencji brytyjskie stawki podatkowe są wyższe niż obowiązujące w Polsce. Zdaniem ekspertów tę zmianę odczują tylko najmniej zarabiający na Wyspach Polacy. »

Fiskus będzie zwracać nadpłacony podatek

Aktualizacja: 09.05.2008

W Sejmie odbyło się drugie czytanie rządowego projektu ustawy regulującej zasady zwrotu nadpłaty akcyzy na samochody osobowe. »

Zmiany w Modelowej Konwencji OECD nie wpłyną na rozliczenia

Aktualizacja: 08.05.2008

Jest gotowy projekt nowelizacji Modelowej Konwencji OECD i Komentarza do niej. Zmienią się m.in. niektóre definicje i doprecyzowane zostaną niektóre pojęcia. Zmiany te nie wpłyną jednak na rozliczenia polskich podatników. »

Od 2009 roku liniowy PIT będzie nieopłacalny

Aktualizacja: 08.05.2008

Od początku 2009 roku zaczną obowiązywać dwie stawki podatku dochodowego od osób fizycznych - 18 i 32 proc. Zmianie nie ulegnie natomiast stawka liniowego PIT, która pozostanie na obecnym poziomie 19 proc. Korzystniejszy dla przedsiębiorców, zwłaszcza małych, może być wybór rozliczeń na zasadach ogólnych niż liniowym PIT. »

Przepisy hamują rozwój e-faktur

Aktualizacja: 08.05.2008

Przepisy przewidujące stosowanie tylko niektórych nośników technologicznych przy sporządzaniu e-faktur są podstawową barierą hamującą upowszechnianie elektronicznego fakturowania. »

Podatki na działce ABW?

Aktualizacja: 08.05.2008

Afera! Dane podatników skusiły ABW - zaalarmował w środę na pierwszej stronie „Puls Biznesu”. - Nie damy tych danych - uspokoiło Ministerstwo Finansów. A my ich nie chcemy - zapewniło ABW. »

Szpitale nie dostały dotąd ani złotówki z podatku Religi

Aktualizacja: 08.05.2008

Narodowy Fundusz Zdrowia otrzymał od firm ubezpieczeniowych 219 mln zł na leczenie ofiar wypadków drogowych. Szpitalom nie przekazał ani złotówki - ustaliła Gazeta Prawna. »

Nowe konkursy na szefów organów podatkowych

Aktualizacja: 08.05.2008

Konkursy na dyrektorów i naczelników organów podatkowych nie będą przeprowadzane jednego dnia. Od kandydatów wymagana będzie szersza wiedza niż dotychczas. »

Nie wszystkie dochody obejmie abolicja

Aktualizacja: 07.05.2008

Podatnicy, którzy pracowali w krajach uznawanych za raje podatkowe, nie skorzystają z abolicji podatkowej. »

Kopalnie zapłacą za wyrobiska

Aktualizacja: 07.05.2008

Jastrzębska Spółka Węglowa zapłaciła 5 mln zł podatku od nieruchomości od wyrobisk górniczych. Kolejne kopalnie i spółki mogą zapłacić nawet 400 mln zł podatku. Ostateczną interpretacją przepisów zajmie się Trybunał Konstytucyjny. »

Pełna rachunkowość dopiero po przekroczeniu 1,2 mln euro

Aktualizacja: 07.05.2008

Przedsiębiorcy, którzy od 1 stycznia 2008 r. byli zobowiązani do założenia ksiąg rachunkowych, będą mogli powrócić do prowadzenia uproszczonej rachunkowości. »

Zmiana definicji działalności gospodarczej jest niepewna

Aktualizacja: 07.05.2008

Ministerstwo Finansów jest przeciwne zmianom definicji działalności gospodarczej zaproponowanej przez posłów Platformy Obywatelskiej. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Góral

Adwokat kościelny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »