| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Nastąpią zmiany w klasyfikacji budżetowej

Nastąpią zmiany w klasyfikacji budżetowej

Dla celów klasyfikacji dochodów i wydatków oraz środków ze źródeł zagranicznych będą wprowadzone zmiany w działach administracji.


ZMIANA PRAWA

Ministerstwo Finansów proponuje kolejne zmiany w rozporządzeniu dotyczącym klasyfikacji dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych. Przykładowo, wprowadzenie nowych rozdziałów 01041 Program Operacyjny Rozwój Obszarów Wiejskich 2007-2013, 05011 Program Operacyjny Zrównoważony rozwój rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów bałtyckich 2007-2013 spowodowane jest koniecznością odrębnego ewidencjonowania nowych wydatków. Związane są one m.in. z realizacją programów nowej perspektywy finansowej w latach 2007-2013. Z kolei uchylenie grupy paragrafów dotyczących rozliczenia z bankami i ujmowanie przepływów finansowych klasyfikowa- nych w paragrafie 298 Pozostałe rozliczenia z bankami - według resortu - wynika z konieczności dostosowania kształtu grup paragrafów wydatkowych do przepisów ustawy o finansach publicznych.


Zmiany mają również nastąpić w rozporządzeniu dotyczącym klasyfikacji części budżetowych oraz określenia ich dysponentów. W projekcie przedstawionym przez ministerstwo wprowadzone zostały dwa nowe działy administracji: Rybołówstwo i Sprawy Rodzinne.


Agnieszka Pokojska

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Nowicka

Ekspert w zakresie wynagrodzeń i zasiłków; pracownik ZUS; wykładowca z wieloletnim doświadczeniem zawodowym z zakresu prawa pracy ze szczególnym ukierunkowaniem na problematykę wynagrodzeń, zasiłków, podatków od osób fizycznych i ubezpieczeń społecznych; autorka licznych publikacji z tej dziedziny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK