| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

W Polsce potrzebny jest podatek katastralny

Aktualizacja: 25.04.2008

Zmiany systemu opodatkowania nieruchomości w Polsce powinny opierać się na podatku katastralnym, czyli podatku, którego wysokość jest uzależniona od wartości katastralnej nieruchomości. »

Nie będzie kaucji gwarancyjnej

Aktualizacja: 25.04.2008

Rozszerzenie zwolnienia przy sprzedaży towarów objętych remanentem likwidacyjnym oraz likwację kaucji gwarancyjnej proponuje Komisja Przyjazne Państwo. »

Zamach na darowizny

Aktualizacja: 25.04.2008

Jeśli mamy zaległości wobec fiskusa, to 1 procent naszego podatku nie trafi do potrzebujących, alarmuje "Rzeczpospolita", nazywając zalecenia resortu finansów w tej sprawie "skandalicznymi". »

Korzystna zmiana umowy z Austrią

Aktualizacja: 25.04.2008

W Sejmie rozpoczęły się pracę mające doprowadzić do zmiany stosowanej metody unikania podwójnego opodatkowania dochodów uzyskanych w Austrii. »

Likwidacja podwójnej zaliczki

Aktualizacja: 25.04.2008

Zaliczkę grudniową w wysokości zaliczki należnej za listopad przedsiębiorcy będą uiszczać do 20 stycznia następnego roku podatkowego. »

Małżeński PIT nie zawsze się opłaca

Aktualizacja: 24.04.2008

Małżonkowie, którzy chcą złożyć wspólne zeznanie podatkowe, powinni dobrze się nad tym zastanowić. Wspólne rozliczenie nie jest korzystne, gdy jedno z małżonków pracowało w danym roku za granicą. Mąż i żona, którzy złożyli jeden PIT, mogą zmienić formę rozliczenia przez złożenie korekty, ale tylko do 30 kwietnia. »

Protest skarbówki muszą odczuć podatnicy

Aktualizacja: 24.04.2008

Podatnicy nie szanują terminów wywiązywania się z obywatelskich obowiązków, znanych im zresztą od wielu lat. »

Kontrola podatkowa nie wyłączy korekty VAT

Aktualizacja: 24.04.2008

Korekta w zakresie VAT będzie możliwa po zakończeniu kontroli podatkowej prowadzonej przez urząd skarbowy. »

Ryczałt do końca roku

Aktualizacja: 24.04.2008

Podatnik utraci prawo do ryczałtu dopiero od roku podatkowego następującego po roku, w którym przekroczy limit uprawniający do skorzystania z tej formy opodatkowania. »

Cała strata odliczona w pierwszym roku

Aktualizacja: 24.04.2008

Wprowadzenie możliwości rozliczania straty wstecz oraz likwidację ograniczenia wysokości odliczeń proponuje Komisja Przyjazne Państwo. »

Ministerstwo Finansów pracuje nad zmianami w podatkach PIT i CIT

Aktualizacja: 24.04.2008

Wiceminister finansów Elżbieta Chojna-Duch powiedziała w środę, że pracuje nad zmianami w przepisach o podatku PIT oraz CIT, które jeszcze tego dnia zaprezentuje kierownictwu resortu. »

Nowa umowa z Austrią

Aktualizacja: 24.04.2008

Przy obliczaniu podatku od dochodów austriackich będzie miała zastosowanie metoda wyłączenia z progresją. »

Specjalna ustawa ma ujednolicić procedurę zwrotu akcyzy

Aktualizacja: 23.04.2008

Sejm rozpoczyna prace nad ustawą o zwrocie nadpłaconej akcyzy na samochody osobowe. Dla ustalenia kwoty zwrotu istotna będzie wartość podobnego auta na rynku krajowym. Projekt określa zasady liczenia odsetek przysługujących podatnikowi od nadpłaconego podatku. »

Budowle i budynki będą korzystniej opodatkowane

Aktualizacja: 23.04.2008

Budynki i budowle będą zwolnione z podatku od towarów i usług po pierwszym zasiedleniu. Takie zmiany w opodatkowaniu nieruchomości ułatwią podatnikom rozliczanie VAT. Nowe rozwiązania w tym zakresie dostosują obecne, niejednoznaczne prawo do regulacji Unii Europejskiej. »

Skarbowcy wznawiają protest

Aktualizacja: 23.04.2008

Na ostatnie trzy dni kwietnia, czyli koniec rozliczeń PIT za 2007 rok, pracownicy skarbówki zapowiadają ostry protest. Rozliczenie z fiskusem może być utrudnione. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Liberty Direct

Liberty Direct to firma ubezpieczeniowa należąca do międzynarodowej Grupy Liberty Mutual Insurance, oferująca usługi dla Klientów indywidualnych oraz małych przedsiębiorstw.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »