| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Co trzecia skarga wnoszona przez podatnika jest zasadna

Aktualizacja: 29.04.2008

W wojewódzkich sądach administracyjnych na wydanie wyroku czeka się ok. pięciu miesięcy. Na rozpatrzenie skargi kasacyjnej przed NSA trzeba czekać ponad rok. »

Ulga meldunkowa czeka u fiskusa

Aktualizacja: 29.04.2008

Trzy dni zostały podatnikom na odebranie sobie ulgi meldunkowej za zeszły rok. »

Ważne zmiany dla księgowych w ustawie o rachunkowości

Aktualizacja: 28.04.2008

Uproszczenie zasad rozliczania transakcji w walutach obcych, poszerzenie odpowiedzialności rady nadzorczej – to niektóre ze zmian wprowadzonych do ustawy o rachunkowości. Nowości jest sporo - pisze dzisiejsza "Rzeczpospolita". »

Umorzone czesne to przychód

Aktualizacja: 28.04.2008

Uczelnie wyższe za dobre wyniki w nauce zwalniają studentów z opłat za studia. Władze uczelni taką nagrodę traktują jako przychód studentów podlegający PIT. Eksperci uważają, że traktowanie umorzonego czesnego jako przychodu jest nadinterpretacją. »

Co z tym podatkiem liniowym

Aktualizacja: 28.04.2008

Za trzy dni upływa termin składania rocznych zeznań podatkowych za 2007 rok. Znów, jak co roku, miliony podatników musiały przejść przez meandry formularzy PIT, załączników do formularzy i instrukcji. »

Nie tylko w urzędzie i na poczcie można złożyć roczny PIT

Aktualizacja: 28.04.2008

Zostały zaledwie trzy dni na złożenie zeznania PIT za 2007 rok. Zapowiedzi protestów w skarbówce i na poczcie mogą utrudnić rozliczenie z fiskusem. Można uniknąć kłopotów, korzystając np. z pomocy gminy czy urzędomatu. »

Emeryci też mogą podarować 1 proc. podatku

Aktualizacja: 28.04.2008

Emeryci mogą odpisać 1 proc. podatku od swoich dochodów na cele charytatywne, ale muszą w tym celu wypełnić PIT - powiedział rzecznik Ministerstwa Finansów Jakub Lutyk. »

1 proc. nie pokryje długów podatników

Aktualizacja: 27.04.2008

Przekazanie 1 proc. podatku dla organizacji pożytku publicznego nie będzie uzależnione od sprawdzania osób podatek przekazujących - obiecał premier Donald Tusk. »

Więcej odszkodowań bez podatku

Aktualizacja: 27.04.2008

Odszkodowania wypłacone w wyniku zawartej przed sądem ugody będą zwolnione z podatku dochodowego. »

NIP może nadać tylko właściwy urząd

Aktualizacja: 27.04.2008

Instytucja właściwości organów podatkowych jest niezbędnym elementem systemu podatkowego i jego zniesienie mogłoby mieć negatywne konsekwencje dla obrotu prawnego i gospodarczego - twierdzi Ministerstwo Finansów. »

Premier apeluje o przekazanie 1 procentu

Aktualizacja: 27.04.2008

Prezes Rady Ministrów Donald Tusk na pięć dni przed upływem terminu rozliczenia z urzędem skarbowym zachęcił do przekazania jednego procentu z naszych należności podatkowych na konto organizacji pożytku publicznego. »

Podwyższenie stawek VAT dla rolnictwa

Aktualizacja: 25.04.2008

11 kwietnia 2008 r. Sejm uchwalił ustawę o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług1), w wyniku której od 1 maja 2008 r. wzrasta stawka VAT na usługi oraz wybrane wyroby związane z rolnictwem. Do ustawy jest dołączony załącznik nr 10. Zostały w nim wymienione towary, których dostawa będzie nadal opodatkowana stawką 3%. Towary te zawierał poprzednio załącznik nr 6. Towary i usługi nie wymienione w nowym załączniku nr 10 będą opodatkowane stawką 7% lub 22%. Są to następujące towary i usługi: »

Przedpłata nie wyłączy odliczenia VAT

Aktualizacja: 25.04.2008

Podatnicy, którzy zapłacili rolnikowi ryczałtowemu za zakupione produkty rolne przed wystawieniem faktury VAT RR, zachowają prawo do odliczenia podatku naliczonego. »

W Polsce potrzebny jest podatek katastralny

Aktualizacja: 25.04.2008

Zmiany systemu opodatkowania nieruchomości w Polsce powinny opierać się na podatku katastralnym, czyli podatku, którego wysokość jest uzależniona od wartości katastralnej nieruchomości. »

Nie będzie kaucji gwarancyjnej

Aktualizacja: 25.04.2008

Rozszerzenie zwolnienia przy sprzedaży towarów objętych remanentem likwidacyjnym oraz likwację kaucji gwarancyjnej proponuje Komisja Przyjazne Państwo. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

R. Olszewski, J. Tokarski i Wspólnicy

Kancelaria Prawnicza

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »