| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Od finansów mamy aż dziewięciu ministrów

Od finansów mamy aż dziewięciu ministrów

Fiskus bije rekordy - od poniedziałku resortem finansów kieruje już dziewięciu ministrów.


- Uważamy, iż administracja państwowa w Polsce jest ogromnie rozbudowana, niesprawna. Zupełnie nie odpowiada na wyzwania współczesnego społeczeństwa. Bez radykalnych zmian w administracji trudno przeprowadzić program naprawy państwa. Prawo i Sprawiedliwość dokona zmian, realizując program "Tanie państwo" - zapowiadał PiS.


W poniedziałek premier powołał na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów Arkadiusza Huzarka. To ósmy wiceminister w tym ministerstwie. Resortem kieruje wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska.


24 lutego weszło w życie zarządzenie ministra finansów nr 8 w sprawie podziału kompetencji w kierownictwie resortu. Wynika z niego, że Elżbieta Suchocka-Roguska zastępuje Gilowską w czasie jej nieobecności oraz m.in. nadzoruje przygotowywanie projektów budżetu państwa. Paweł Banaś w razie potrzeby zastępuje Gilowską i Suchocką-Roguską. Jest generalnym inspektorem kontroli skarbowej i pełnomocnikiem rządu do spraw zwalczania nieprawidłowości finansowych. Marian Banaś nadzoruje sprawy związane z cłami. Marta Gajęcka to polityka kursowa i dewizowa oraz współpraca z międzynarodowymi instytucjami finansowymi. Adam Pęzioł jest głównym rzecznikiem dyscypliny finansów publicznych. Jacek Dominik nadzoruje podatki. Katarzyna Zajdel-Kurowska odpowiada za dług publiczny i prognozy makroekonomiczne. Do poniedziałku dbała też o rozwój rynku kapitałowego. Teraz zadba o niego Huzarek.


Huzarek ma 33 lata, jest magistrem prawa UMCS w Lublinie. Pracował m.in. w departamencie integracji europejskiej MSWiA, w KBC Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych SA oraz w Towarzystwie Ubezpieczeń i Reasekuracji "Warta". Od zeszłego roku pełnił obowiązki dyrektora departamentu rozwoju rynku finansowego w resorcie finansów. Był m.in. członkiem rady nadzorczej GPW. Jest członkiem Komisji Nadzoru Finansowego. Dwa lata temu był szefem sztabu wyborczego PO w Lublinie (jego zastępcą był wtedy Paweł Gilowski, syn obecnej wicepremier).


Piotr Skwirowski

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Wiśniewski

Doradca podatkowy w Departamencie Doradztwa Podatkowego i Prawnego w Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK