| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Pawlak: obniżenie akcyzy nie rozwiąże problemu wysokich cen paliw

Aktualizacja: 26.06.2008

Obniżenie akcyzy nie rozwiąże problemu wysokich cen paliw, kluczowe jest obniżenie cen ropy na rynkach światowych - uważa wicepremier minister rolnictwa Waldemar Pawlak. »

Cud podatkowy

Aktualizacja: 26.06.2008

Dzięki radykalnej reformie podatkowej przeciętne dochody w gospodarstwie domowym mogłyby być wyższe o 4 tys. zł rocznie. Bez obniżenia i uproszczenia podatków oraz składek na ubezpieczenie społeczne nie będzie u nas drugiej Irlandii - wynika z raportu przygotowanego przez fundację Forum Obywatelskiego Rozwoju i firmę doradczą PricewaterhouseCoopers - czytamy w "Gazecie Wyborczej". »

Wybrano urzędy przyjazne przedsiębiorcom

Aktualizacja: 25.06.2008

Laureatami VI edycji konkursu Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy zostało 66 urzędów. To o sześć więcej niż w ubiegłorocznej edycji konkursu. »

Powraca ulga na nianie

Aktualizacja: 25.06.2008

Resort pracy ma nową propozycję ulgi w PIT z tytułu zatrudniania niani. Z preferencji nie będzie mógł skorzystać podatnik zatrudniający pomoc domową. Nowa ulga miałaby zastosowanie po raz pierwszy w rozliczeniu podatkowym za 2008 rok. »

Fiskus będzie umarzał zaległe podatki

Aktualizacja: 25.06.2008

Komisja Finansów Publicznych rozpoczęła wczoraj pracę nad ustawą abolicyjną dla Polaków pracujących za granicą. »

Zmiany w akcyzie mogą spowodować wzrost cen

Aktualizacja: 25.06.2008

Opublikowany projekt ustawy Prawo akcyzowe przewiduje m.in. zmiany w opodatkowaniu energii elektrycznej, wzrost stawki na gaz płynny LPG. »

Przekształcenie i podział spółki zwolnione z podatku

Aktualizacja: 25.06.2008

Przekształcenie spółki kapitałowej w inną spółkę oraz czynności restrukturyzacyjne, w tym podział spółek kapitałowych, zostaną wyłączone z opodatkowania. »

Rząd przyjął projekt noweli ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych

Aktualizacja: 25.06.2008

Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, zakładający m.in. zwolnienie od 2009 r. z tego podatku działań restrukturyzacyjnych, podejmowanych przez spółki kapitałowe. »

Termin zatwierdzenia sprawozdań finansowych mija 30 czerwca

Aktualizacja: 24.06.2008

Firmy, których rok obrotowy pokrywa się z kalendarzowym, mają do końca czerwca czas na zatwierdzenie sprawozdań finansowych. »

Za domek letniskowy podatek wyższy niż za willę

Aktualizacja: 24.06.2008

Domki letniskowe mogą być opodatkowane stawką nawet 10 razy wyższą niż domy mieszkalne. Stawka podatku zależy od uznania przez gminę, czy domek jest budynkiem mieszkalnym. O kwalifikacji budynku do określonej kategorii decyduje dokumentacja budowlana. »

Opłaty za nielegalny pobór energii nie są opodatkowane VAT

Aktualizacja: 24.06.2008

Elektrownia, która wykryje nielegalny pobór energii, może nałożyć na nielegalnego poborcę opłatę, która jest odszkodowaniem i nie podlega opodatkowaniu VAT. »

Zaniżenie akcyzy powoduje skutki w VAT

Aktualizacja: 23.06.2008

Organy podatkowe, w razie stwierdzenia zaniżenia zobowiązania podatkowego w akcyzie, automatycznie przyjmują zaniżenie należnego VAT. »

Prezydent nie przywróci certyfikatu bez egzaminu

Aktualizacja: 24.06.2008

Zmiany w ustawie o rachunkowości spowodują, że nie uzyska się certyfikatu księgowego bez egzaminu. Prezydent nie podejmie inicjatywy, aby zmienić ten przepis. »

Korzystna metoda rozliczeń pozwoli uniknąć podatku

Aktualizacja: 23.06.2008

Prezydent podpisał ustawę o ratyfikacji protokołu między Polską i Austrią, dotyczącego zmiany umowy w sprawie unikania podwójnego opodatkowania. »

Tusk krytycznie o propozycjach podatkowych ws. cen paliw

Aktualizacja: 23.06.2008

Premier Donald Tusk skrytykował w piątek po zakończeniu szczytu w Brukseli zgłaszane m.in. przez Francję propozycje interwencji podatkowych w reakcji na wysokie ceny paliw na świecie. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Łodygowska

Prawnik, autorka bloga prawniczego dla kobiet w ciąży i młodych Mam www.matkaprawnik.pl. Specjalizuje się w prawie pracy, opiece okołoporodowej i ubezpieczeniach społecznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK