| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Nie ma zgody na opcję zerową w skarbówce

Nie ma zgody na opcję zerową w skarbówce

Związki zawodowe skarbówki i celników wydały komunikat dotyczący utworzenia Krajowej Administracji Skarbowej. Nie zgadzają się w nim na reformę skarbówki zaproponowaną przez Ministerstwo Finansów.


W Gazecie Prawnej z 12 marca 2007 r. informowaliśmy, że związki zawodowe celników i skarbówki nie zgadzają się na utworzenie Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) od 2008 roku w formie zaproponowanej przez resort finansów. Teraz związkowcy podpisali w tej sprawie komunikat.


- Nie godzimy się na opcję zerową i brak gwarancji zatrudnienia, które w opinii związków wprowadzają niepewność o przyszłość urzędników i celników, a w konsekwencji spowodują chaos i zagrożą wpływom budżetowym - podkreślają związkowcy.


Jednocześnie zaapelowali do ministra finansów o podjęcie rokowań ze związkami zawodowymi w celu wypracowania optymalnych rozwiązań. Jeśli ministerstwo nie odpowie na ten apel do 19 marca 2007 r., związki zapowiadają podjęcie wszelkich, zgodnych z prawem działań, mających na celu wymuszenie dialogu społecznego dla obrony praw pracowników i funkcjonariuszy.


Zgodnie z projektem ustawy o KAS od przyszłego roku ma powstać jednolita administracja skarbowa z połączenia pracowników skarbówki i służby celnej. Jednocześnie 1 stycznia 2008 r. mają wygasnąć z mocy prawa wszystkie umowy o pracę. Specjalny pełnomocnik będzie od nowa powoływał do pracy urzędników, dzisiejszych lub nowych.

Ewa Matyszewska

reklama

Źródło:

GP

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Bartłomiej Ślawski

Country Manager VMware w Polsce

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »