| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Nie ma zgody na opcję zerową w skarbówce

Nie ma zgody na opcję zerową w skarbówce

Związki zawodowe skarbówki i celników wydały komunikat dotyczący utworzenia Krajowej Administracji Skarbowej. Nie zgadzają się w nim na reformę skarbówki zaproponowaną przez Ministerstwo Finansów.


W Gazecie Prawnej z 12 marca 2007 r. informowaliśmy, że związki zawodowe celników i skarbówki nie zgadzają się na utworzenie Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) od 2008 roku w formie zaproponowanej przez resort finansów. Teraz związkowcy podpisali w tej sprawie komunikat.


- Nie godzimy się na opcję zerową i brak gwarancji zatrudnienia, które w opinii związków wprowadzają niepewność o przyszłość urzędników i celników, a w konsekwencji spowodują chaos i zagrożą wpływom budżetowym - podkreślają związkowcy.


Jednocześnie zaapelowali do ministra finansów o podjęcie rokowań ze związkami zawodowymi w celu wypracowania optymalnych rozwiązań. Jeśli ministerstwo nie odpowie na ten apel do 19 marca 2007 r., związki zapowiadają podjęcie wszelkich, zgodnych z prawem działań, mających na celu wymuszenie dialogu społecznego dla obrony praw pracowników i funkcjonariuszy.


Zgodnie z projektem ustawy o KAS od przyszłego roku ma powstać jednolita administracja skarbowa z połączenia pracowników skarbówki i służby celnej. Jednocześnie 1 stycznia 2008 r. mają wygasnąć z mocy prawa wszystkie umowy o pracę. Specjalny pełnomocnik będzie od nowa powoływał do pracy urzędników, dzisiejszych lub nowych.

Ewa Matyszewska

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Eugenia Jabłokow

Radca prawny- ekspert w dziedzinie postępowania spadkowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK