| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Komisja egzaminacyjna ma nowych kandydatów

Komisja egzaminacyjna ma nowych kandydatów

Krajowa Rada Doradców Podatkowych podjęła decyzję o rozszerzeniu listy kandydatów do komisji egzaminacyjnej.


Krajowa Rada Doradców Podatkowych (KRDP) na wczorajszym posiedzeniu zdecydowała o rozszerzeniu listy kandydatów do komisji egzaminacyjnej ds. doradztwa podatkowego o sześć osób. Rozszerzenia domagała się minister finansów Zyta Gilowska, która ze względu na spór z doradcami nie powołała nowej komisji egzaminacyjnej. W konsekwencji kandydaci na doradców podatkowych nie mogą zdawać egzaminów.


Minister chciała, aby KRDP przedstawiła jej więcej niż dwudziestu kandydatów tak, aby mogła spośród nich wybrać dwudziestu, którzy wejdą w skład nowej komisji. Krajowa Rada stała natomiast na stanowisku, że przepisy ustawy o doradztwie podatkowym nie wymagają od niej przedstawienia więcej niż dwudziestu kandydatów. Ponadto w poprzednich latach Rada wybierała dokładnie tylu swoich przedstawicieli i minister zawsze ich zatwierdzał.


Decyzja o rozszerzeniu listy została podjęta m.in. w oparciu o apel Nadzwyczajnego Zjazdu Doradców Podatkowych, który odbył się w dniach 3-4 marca. Delegaci wyrazili nadzieję na rychłe rozszerzenie listy, co ma umożliwić powołanie nowej komisji.


Spełnienie warunku stawianego przez minister finansów umożliwi szybkie powołanie nowego składu.


Kadencja poprzedniej komisji minęła 4 marca.


KANDYDACI KRDP DO KOMISJI

Dotychczasowi:

Aleksandra Barczak,

Andrzej Cieślak,

Ewa Katarzyna Dalc,

Szymon Dalc,

Edyta Duczyńska,

Beata Dutkiewicz,

Walerian Goryniak,

Mieczysław Kamiński,

Elżbieta Kasprowicz-Orlik,

Halina Kozak,

Ryszard Kubacki,

Dariusz Michał Malinowski,

Elżbieta Niemiec,

Zbigniew Antoni Niemiec,

Elżbieta Ochocka,

Jerzy Potiechin,

Elżbieta Powiłajtis,

Irena Sobieska,

Jadwiga Zieleźny,

Bożena Zybura.

Nowi:

Robert Moralian,

Tomasz Grunwald,

Zbigniew Szmyt,

Janusz Fiszer,

Krystyna Gamoń,

Elżbieta Hałabaty.


Łukasz Zalewski

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Mazurkiewicz

Partner – Senior Executive Search Consultant HRK S.A. /IRC Global Executive Search PartnersPosiada wieloletnie doświadczenie zawodowe, m.in. w branży finansowej i branży doradztwa personalnego. W latach 1998-2004 pracował dla szwajcarskich firm ubezpieczeniowych, m.in. na stanowiskach dyrektora regionalnego oraz dyrektora ds. rozwoju i szkoleń. Jako dyrektor departamentu szkoleń w dużej międzynarodowej organizacji stworzył i rozwinął system szkoleń dla kilku tysięcy przedstawicieli handlowych. Certyfikowany trener Insights Discovery. W swojej pracy zawodowej przeprowadził ponad 150 warsztatów z zakresu komunikacji, zarządzania, negocjacji i technik sprzedaży. W 2006 roku został partnerem zarządzającym HRK Financial Markets w HRK S.A. gdzie stworzył od podstaw zespół specjalizujący się w projektach rekrutacyjnych skierowanych do instytucji finansowych ze szczególnym uwzględnieniem rynku kapitałowego, od tego czasu miał okazję pracować dla ponad 120 klientów. Obecnie w HRK pozyskuje kandydatów na wysokie stanowiska dla wielu renomowanych instytucji finansowych i korporacji międzynarodowych oraz koordynuje realizację procesów rekrutacyjnych na stanowiska menedżerskie i eksperckie w obszarach: Banking & Insurance, Leasing & Financial Services, Legal & Profesional Services, FINANCE, SSC, BPO, HR, FMCG, RETAIL. Odpowiada za relacje z międzynarodową siecią IRC Global Executive Search Partners, nadzoruje Marketing, PR i innowacje.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK