| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Wyższe podatki dla bogatych czy podatek liniowy?

Aktualizacja: 08.04.2008

Niemal dwie trzecie Polaków uważa, że bogaci powinni płacić wyższe podatki niż dziś - wynika z sondażu CBOS. Ale ten sam sondaż sugeruje, że Polacy łatwo przełknęliby wprowadzenie podatku liniowego. »

Konieczny niski podatek liniowy

Aktualizacja: 08.04.2008

2 kwietnia w siedzibie PKPP Lewiatan gościem przedsiębiorców był Daniel J. Mitchell, amerykański ekonomista, wykładowca akademicki, członek organizacji CATO (jeden z amerykańskich think tanków), która doradza m.in. amerykańskiemu rządowi i administracji. »

Sąd nie przyjmie skargi, gdy pominięto ministra

Aktualizacja: 08.04.2008

Podatnik, który jest niezadowolony z interpretacji podatkowej wydanej przez ministra finansów, może się od niej odwołać. W tym celu trzeba wezwać ministra do usunięcia naruszenia prawa. Gdy to nie pomoże, pozostaje skarga do sądu. Pominięcie ministra spowoduje, że sąd skargi nie rozpatrzy. »

Abolicja podatkowa: ważna wiadomość dla podatników

Aktualizacja: 08.04.2008

Podatnicy, którzy chcą skorzystać z abolicji podatkowej, będą mieli 6 miesięcy na złożenie odpowiedniego wniosku do urzędu skarbowego - zakłada projekt ustawy przygotowany przez Ministerstwo Finansów. »

Druki interaktywne są wirtualne

Aktualizacja: 07.04.2008

Ministerstwo Finansów udostępniło na stronie internetowej podatnikom druki interaktywne zeznań podatkowych. Niestety, interaktywna jest tylko nazwa, bo formularz trzeba wydrukować i wysłać pocztą, nie można go nawet zapisać. Zdaniem ekspertów, na sprawne e-rozliczenia z fiskusem podatnicy jeszcze długo poczekają. »

Pakiet medyczny to przychód

Aktualizacja: 07.04.2008

O powstaniu przychodu ze stosunku pracy przesądza samo otrzymanie pakietu medycznego określonej wartości. »

Podatnik musi udowodnić, skąd ma pieniądze

Aktualizacja: 07.04.2008

W przypadku postępowania dotyczącego przychodów z nieujawnionych źródeł ciężar dowodu spoczywa na podatniku. Organ podatkowy natomiast musi je ocenić. »

Przedsiębiorcy z Warszawy będą podlegać urzędowi w Białymstoku

Aktualizacja: 07.04.2008

Ministerstwo Finansów zmienia właściwość niektórych urzędów kontroli skarbowej dla podatników. W związku z tym przedsiębiorcy z Warszawy będą musieli jeździć do urzędów w Białymstoku. »

Upoważnienie ważne dla jednego podatku

Aktualizacja: 07.04.2008

Pełnomocnictwo złożone w urzędzie skarbowym przed 1 stycznia 2007 r. zachowuje ważność, gdy jednoznacznie z niego wynika, że pełnomocnika umocowano do podpisywania określonych deklaracji. »

Samorządy tracą na uldze rodzinnej

Aktualizacja: 04.04.2008

Ulga prorodzinna cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem rodziców. Oznacza to stratę nie tylko dla budżetu państwa, ale i samorządów. »

Abolicja podatkowa będzie wprowadzona ustawą

Aktualizacja: 04.04.2008

Podatnicy pracujący za granicą od 2002 roku, którzy mimo takiego obowiązku nie rozliczyli się w Polsce, zostaną objęci abolicją podatkową. Projekt ustawy w tym zakresie jest już gotowy. »

Wypłata podwyżek dla celników w kwietniu, z wyrównaniem od początku roku

Aktualizacja: 04.04.2008

Obiecane celnikom w styczniu podwyżki mają być wypłacone jeszcze w kwietniu, z wyrównaniem od początku roku. Obecnie w izbach celnych trwają prace nad podziałem środków. »

Doradca podatkowy KPMG o abolicji podatkowej

Aktualizacja: 04.04.2008

Przygotowane przez rząd rozwiązania abolicyjne dla osób pracujących za granicą to generalnie dobry pomysł, jednak wiele będzie zależało od szczegółowych zapisów i ich praktycznej realizacji - uważa doradca podatkowy KPMG Andrzej Marczak. »

Wyższa stawka na papierosy

Aktualizacja: 04.04.2008

Od jutra minimalna stawka akcyzy na papierosy wzrośnie do 181,72 zł za każde 1000 sztuk. »

Towary idą do Polski, ale cło do Niemiec

Aktualizacja: 03.04.2008

Z każdym dniem zwłoki w uchwaleniu nowelizacji ustawy o VAT budżet Polski traci miliony złotych. Nie przeszkadza to jednak Sejmowi zajmować się nią już prawie cztery lata - czytamy w "Rzeczpospolitej". »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Budzis

Doradca finansowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »