| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Ciernista droga PIT-a w sieci

Aktualizacja: 31.03.2008

Czekaliśmy na to od wielu, wielu lat. I wreszcie 1 kwietnia - to nie żart - rusza możliwość składania fiskusowi rocznych PIT-ów przez internet »

Osoby wymieniające dowód muszą zawiadomić fiskusa

Aktualizacja: 31.03.2008

Osoby, które wymieniły dowody osobiste, muszą w ciągu 30 dni zawiadomić urząd skarbowy o aktualizacji danych. »

Przelew 1 proc. nie będzie pomniejszony o koszty bankowe

Aktualizacja: 31.03.2008

Urząd skarbowy przekaże 1 proc. podatku dla organizacji, którą w zeznaniu wskaże podatnik. Przelew nie będzie pomniejszony o koszty bankowe, bo od wpłat fiskusa nie są pobierane opłaty. »

Cztery dni na roczny CIT

Aktualizacja: 28.03.2008

Firmy, których rok podatkowy pokrywa się z kalendarzowym, składają do 31 marca roczny CIT. Jeśli sporządzają sprawozdanie finansowe, powinny przekazać je w ciągu 10 dni od zatwierdzenia. »

Wniosek o zwrot podatku do końca marca

Aktualizacja: 28.03.2008

Podatnikom wykorzystującym środki transportu dla wykonywania przewozów w transporcie kombinowanym na terytorium Polski przysługuje zwrot zapłaconego podatku od tych środków. »

Szefowa firmy domaga się 5,5 mln zł za błędne decyzje fiskusa

Aktualizacja: 28.03.2008

Blisko 5,5 mln zł domaga się od Skarbu Państwa Joanna Jarosz, której firmę odzieżową z Sosnowca doprowadziły do ruiny decyzje aparatu skarbowego, jak później uznał sąd administracyjny - błędne. »

Korzystanie z ulg podatkowych możliwe do końca 2013 roku

Aktualizacja: 28.03.2008

Minister finansów opublikował kolejną wersję projektu rozporządzenia w sprawie udzielania ulg w spłacie zobowiązań podatkowych stanowiących pomoc regionalną. »

Budżet może stracić na zmianie akcyzy

Aktualizacja: 28.03.2008

Wyrażane są obawy, że zmiany w zasadach opodatkowania akcyzą papierosów mogą doprowadzić do wypaczenia równych zasad konkurencji na rynku i doprowadzić do wzrostu przemytu. »

Z PIT zwalnia nawet meldunek sprzed lat

Aktualizacja: 27.03.2008

Jeśli podatnik chce przy sprzedaży domu skorzystać z ulgi meldunkowej, musi być w nim zameldowany przez 12 miesięcy. Okres zameldowania nie musi być liczony wstecz od momentu zbycia - uważa Izba Skarbowa w Warszawie. Taka interpretacja pozwoli uniknąć PIT wszystkim osobom, które kiedyś były zameldowane w sprzedawanej nieruchomości. »

Nie powinno być pozwoleń na zwrot podatku

Aktualizacja: 27.03.2008

Obowiązki nałożone na podatników dokonujących zwrotu VAT podróżnym ograniczają zasadę swobody działalności gospodarczej. »

Resort finansów kończy prace nad projektem o abolicji podatkowej

Aktualizacja: 27.03.2008

Ministerstwo Finansów kończy prace nad projektem ustawy o abolicji podatkowej dla osób pracujących za granicą - poinformował rzecznik resortu Jakub Lutyk. »

Resort musi zmienić sposoby rozliczeń

Aktualizacja: 27.03.2008

Trzeba uprościć rozliczenia rachunkowe małych i średnich firm, ale nie zwalniać ich z prowadzenia ksiąg rachunkowych - postuluje Komitet Standardów Rachunkowości. »

Bezpłatne przekazanie bez VAT

Aktualizacja: 27.03.2008

Nieodpłatne przekazanie towarów na cele związane z prowadzonym przedsiębiorstwem nie podlega podatkowi od towarów i usług - potwierdził WSA w Warszawie. »

Dla kogo rozliczenie PIT będzie korzystniejsze

Aktualizacja: 26.03.2008

Nie dla wszystkich rodaków wypełnienie PIT będzie koszmarem. Powodów do obaw nie powinni mieć m.in. ci podatnicy, którzy pracowali w Irlandii - czytamy w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolitej". »

W kwietniu podatek wzrośnie

Aktualizacja: 26.03.2008

Minister finansów podwyższył minimalną stawkę akcyzy na papierosy do wysokości 181,72 zł. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Krzemirski

Współzałożyciel Fabryki Narciarzy. Instruktor narciarstwa od 19 roku życia. Prócz legitymacji państwowej, posiada również uprawnienia Niemieckiego Stowarzyszenia SPORTS.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »