| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Zgłoszenia dokonamy na nowym formularzu

Aktualizacja: 07.05.2008

Zmienione rozporządzenie ministra finansów w sprawie wzoru zgłoszenia o nabyciu własności rzeczy lub praw majątkowych wprowadza nowy formularz SD-Z2. »

Karta podatkowa pod lupą skarbówki

Aktualizacja: 07.05.2008

Skarbówka ściga przedsiębiorców na karcie podatkowej. Chce ich rozliczyć z dochodów, których nie musieli dokumentować - czytamy w "Rzeczpospolitej". »

Lewica proponuje nowe świadczenie socjalne

Aktualizacja: 07.05.2008

Osoby, które nie mogą korzystać z ulgi podatkowej na dzieci, lub mają zbyt niski dochód aby odliczyć ją w pełnej wysokości, powinny raz w roku otrzymywać świadczenie, które by im to rekompensowało - uważają posłowie Lewicy. »

Ulga dla organizacji przedsiębiorców

Aktualizacja: 07.05.2008

Posłowie proponują rozszerzenie zwolnienia podatkowego dla dochodów przeznaczonych na cele statutowe nie tylko o izby gospodarcze, ale i organizacje przedsiębiorców. »

Skargi na nowe interpretacje mogą sparaliżować sąd

Aktualizacja: 06.05.2008

Rosnąca liczba skarg na nowe interpretacje podatkowe może sparaliżować WSA w Warszawie. Niejasne i ciągle zmieniane przepisy podatkowe to problem nie tylko dla podatników, ale i sądów. W 2007 roku sądy administracyjne zakwestionowały co trzecią zaskarżoną decyzję podatkową. »

Potrzebna jest definicja kursu faktycznego

Aktualizacja: 06.05.2008

Od 2009 roku przy przeliczaniu zapłaconych należności lub zobowiązań zastosowanie będzie miał tzw. kurs faktycznie zastosowany. »

Graniczny VAT będzie wykazany w deklaracji

Aktualizacja: 06.05.2008

Podatek należny z tytułu importu towarów będzie wykazywany bezpośrednio w deklaracji podatkowej bez konieczności jego uiszczania w urzędzie celnym. »

Zawód doradcy zyskuje na znaczeniu

Aktualizacja: 05.05.2008

Dlaczego Dzień Doradcy Podatkowego obchodzony jest w maju? Czy znaczenie zawodu doradcy podatkowego rośnie? »

Ministerstwo finansów: będą liczne zmiany w podatkach

Aktualizacja: 05.05.2008

Liczne zmiany w podatkach, nad którymi pracuje Ministerstwo Finansów, nie będą na razie miały charakteru "wielkiej reformy" - powiedziała dzisiaj wiceminister Elżbieta Chojna-Duch. »

Podatku nie płaci wspólnota tylko właściciel mieszkania

Aktualizacja: 05.05.2008

Podatnicy zapominają o złożeniu organowi podatkowemu informacji o nieruchomościach i zapłacie podatku. Wspólnota mieszkaniowa nie jest podatnikiem podatku od nieruchomości dotyczącego części wspólnych. Właściciel, który nie składa deklaracji, podlega karze grzywny lub trzech lat pozbawienia wolności. »

Nie będzie trzeba informować o nabyciu spadku

Aktualizacja: 05.05.2008

Spadkobiercy nie będą musieli informować fiskusa o nabyciu spadku, aby nie płacić podatku od odziedziczonego majątku. Takie zmiany proponuje Komisja Przyjazne Państwo. »

Pytanie do ETS nie zawiesza postępowania podatkowego

Aktualizacja: 05.05.2008

Organy podatkowe nie mają możliwości zawieszenia postępowania w sytuacji, gdy sąd skierował pytanie prejudycjalne do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. »

Nie każda umowa pożyczki jest opodatkowana

Aktualizacja: 05.05.2008

Umowa pożyczki stanowi jedną z umów objętych katalogiem czynności prawnych opodatkowanych podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Nie oznacza to jednak, że w każdym przypadku zawarcie umowy pożyczki będzie rodziło obowiązek zapłaty PCC. Są bowiem przesłanki, które wyłączają podleganie temu podatkowi, tym samym dają pewne możliwości optymalizacji podatkowej w przedmiotowym zakresie. »

Do września egzaminy na starych zasadach

Aktualizacja: 05.05.2008

Certyfikat księgowego będzie można uzyskać na starych zasadach, gdy wniosek o zakwalifikowanie do egzaminu zostanie złożony do 30 września. »

Włochy: 20 mld euro za ujawnienie deklaracji PIT

Aktualizacja: 05.05.2008

Odszkodowania w wysokości 20 miliardów euro domaga się włoskie stowarzyszenie obrony praw konsumentów Codacons dla wszystkich obywateli Włoch, których deklaracje podatkowe znalazły się niedawno w Internecie. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Majtkowski

Analityk Expandera

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK