| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

MF w sprawie dochodów spółdzielni mieszkaniowych i wspólnot mieszkaniowych

Aktualizacja: 10.03.2008

MF określiło znaczenie pojęcia "zasoby mieszkaniowe oraz gospodarka zasobami mieszkaniowymi”. Przytaczamy w całości wspomniane stanowisko MF. »

Gminy zabiegają o podatników

Aktualizacja: 07.03.2008

Gminy i powiaty zachęcają podatników do zameldowania na ich terenie. Samorządy liczą w ten sposób na większe wpływy podatkowe. Dodatkowe wpływy mogą sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych. »

Ministerstwo zapowiada ulgę na dzieci studiujące za granicą

Aktualizacja: 07.03.2008

Ministerstwo Finansów chce objąć ulgą prorodzinną również rodziców dzieci, które podjęły naukę na zagranicznej uczelni. »

Więcej podatników obniży podatek

Aktualizacja: 07.03.2008

Podatnik, który zapłacił rolnikowi ryczałtowemu za nabywane produkty rolne przed wystawieniem faktury VAT RR, będzie mógł odliczyć podatek naliczony. »

PO o podatku VAT: 300 zł ryczałtu dla małych firm

Aktualizacja: 07.03.2008

PO proponuje zmiany w przepisach podatkowych, które uproszczą rozliczanie się z podatku VAT. Firmy, których roczne obroty nie przekraczają 50 tys. euro, będą mogły rozliczać VAT ryczałem w wysokości 300 zł - zapowiedział w czwartek Jakub Szulc (PO). »

Abolicja jest niesprawiedliwa

Aktualizacja: 07.03.2008

Ministerstwo Finansów pracuje właśnie nad wprowadzeniem abolicji podatkowej dla osób pracujących za granicą. Niestety, każde tego typu rozwiązanie jest niesprawiedliwe. »

Przepisy dotyczące zwolnień celników zostaną złagodzone

Aktualizacja: 07.03.2008

Celnika, który zostanie zwolniony po roku zawieszenia w związku z prowadzonym postępowaniem karnym, będzie można przywrócić do służby. »

Tylko spór z fiskusem podlega wznowieniu

Aktualizacja: 06.03.2008

Osoby lub firmy, które mają niekorzystne orzeczenie sądu administracyjnego w sprawie podatkowej, mogą zabiegać o wznowienie postępowania po wyroku ETS. Skarżyć mogą jednak nie wyrok sądu, lecz decyzję organów podatkowych – czytamy w „Rzeczpospolitej”. »

Brak ulgi na dzieci uczące się za granicą łamie prawo unijne

Aktualizacja: 06.03.2008

Studia dzieci w innych krajach UE wyłączają prawo do ulgi rodzinnej i rozliczenia z dzieckiem. Zdaniem ekspertów przepisy naruszają zasadę swobodnego przepływu studentów w ramach UE. Preferencje powinni zachować rodzice dzieci studiujących za granicą w drodze skierowania. »

Nie wszyscy wiedzą, jak przekazać 1 proc. podatku

Aktualizacja: 06.03.2008

Nie wszyscy wiedzą, jak w tym roku przekazać 1 proc. podatku organizacjom pożytku publicznego - alarmują ich przedstawiciele i apelują do telewizji o wyemitowanie komunikatów informujących podatników o nowych procedurach. »

Unia wymusi zmiany w VAT

Aktualizacja: 06.03.2008

Od 2010 roku nastąpią zasadnicze zmiany w VAT w ramach Unii Europejskiej. Nowe propozycje mają ujednolicić opodatkowanie VAT we Wspólnocie. Polska już dziś powinna przygotować zmiany w przepisach, aby zdążyć na czas. »

Chlebowski: PO pracuje nad "ustawą vatowską"

Aktualizacja: 06.03.2008

Szef klubu parlamentarnego PO Zbigniew Chlebowski zapowiedział, że na dzisiejszym posiedzeniu prezydium klubu zostanie przygotowany nowy projekt ustawy o podatku od towarów i usług, tzw. "ustawa vatowska". »

Z winy podatników organizacje zwracają 1 proc. podatku

Aktualizacja: 06.03.2008

W rozliczeniu za 2007 rok 1 proc. podatku dla organizacji pożytku publicznego będą przekazywać urzędy skarbowe. Nie wszyscy podatnicy o tym wiedzą i sami wpłacają pieniądze. »

Firmy mogą zaoszczędzić na podatku od nieruchomości

Aktualizacja: 05.03.2008

Przedsiębiorcy nie zawsze potrafią właściwie obliczyć, jaki podatek od nieruchomości powinni zapłacić. Nadpłata wynosi niekiedy nawet 30 proc., gdyż źle obliczają powierzchnię podlegającą opodatkowaniu. Aby uniknąć błędów, przedsiębiorcy powinni monitorować swój majątek i planować wydatki. »

Urzędy skarbowe łaskawsze dla firm

Aktualizacja: 05.03.2008

Ministerstwo finansów zgodziło się na to, by decyzje urzędów skarbowych były wykonywane dopiero po ich uprawomocnieniu, a nie od razu po ich wydaniu - donosi "Puls Biznesu". Konieczna będzie zmiana ordynacji podatkowej. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Mizera

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »