| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Im się ulga nie należy

Aktualizacja: 05.03.2008

Rodzice zastępczy, rozliczając się z PIT, dowiadują się właśnie w urzędach skarbowych, że nie przysługuje im ulga podatkowa na dzieci - pisze "Gazeta Wyborcza". »

Unia chce ułatwić składanie sprawozdań

Aktualizacja: 05.03.2008

Propozycje przedłożone w Parlamencie Europejskim zakładają, że informacje dotyczące sprawozdań finansowych firmy będą wprowadzać do jednego zbiorczego systemu danych. »

Urzędy nadal odmawiają prawa do ulgi meldunkowej

Aktualizacja: 05.03.2008

Mimo że resort finansów wydał korzystną interpretację ogólną w sprawie ulgi meldunkowej, niektóre organy podatkowe nie stosują się do ministerialnego stanowiska. »

Felieton: Fiskusie, nie siadaj od razu na koncie

Aktualizacja: 05.03.2008

Przez wiele lat nie udało się znieść szkodliwego przepisu, który pozwalał fiskusowi na natychmiastowe zajęcie kont firmy bez wyroku sądu. Ta reguła doprowadziła do bankructwa już wielu przedsiębiorców. »

Przegrana sprawa w sądzie będzie kosztowna podatkowo

Aktualizacja: 04.03.2008

Organy podatkowe nie pozwalają zaliczyć wszystkich wydatków procesowych do kosztów. Problem dotyczy m.in. odszkodowań przyznawanych podatnikom przez sądy. Podatnik powinien wykazać, że jego postępowanie nie stanowi działań nagannie etycznych. »

Wcześniejsza zapłata nie pozbawi prawa do zwrotu podatku

Aktualizacja: 04.03.2008

Podatnik, który zapłacił za produkty rolne przed wystawieniem faktury VAT RR może odliczyć podatek, jeżeli poda na fakturze dane indentyfikacyjne dokumentu stwierdzającego zapłatę. »

Ministerstwo przywróci ulgę meldunkową i wprowadzi abolicję

Aktualizacja: 04.03.2008

Resort finansów wyda rozporządzenie wydłużające termin na złożenie oświadczenia, które jest warunkiem skorzystania z ulgi meldunkowej. W ten sposób minister chce przywrócić podatnikom zwolnienie, które wcześniej zostało im odebrane przez niewłaściwą interpretację przepisów. »

Podatek Religi zaskarżony do Trybunału Konstytucyjnego

Aktualizacja: 04.03.2008

PKPP Lewiatan zaskarżyła do Trybunału Konstytucyjnego tzw. podatek Religi - poinformowała Konfederacja w poniedziałek. Przedsiębiorcy twierdzą, że opłata została wprowadzona niezgodnie z prawem. »

Akcja ostrzegawcza w skarbówce

Aktualizacja: 04.03.2008

Pracownicy skarbówki rozpoczynają akcję ostrzegawczą w związku z brakiem środków na podwyżkę wynagrodzeń i reformę. Od 10 marca akcję odczują też podatnicy. »

Skutki zmian podatku od towarów i usług mogą okazać się przykre

Aktualizacja: 03.03.2008

Firma, która kupiła samochód i nie odliczyła VAT, będzie go musiała zapłacić, sprzedając auto. Ten niekorzystny skutek wywołają planowane zmiany w ustawie o VAT. Mogą one także umożliwić wyłudzenia podczas korekty faktur i utrudnić życie eksporterom - czytamy w "Rzeczpospolitej". »

Znajomym można wypełnić zeznanie PIT tylko bezpłatnie

Aktualizacja: 03.03.2008

Bezpłatne sporządzanie deklaracji rodzinie lub znajomym nie jest doradztwem podatkowym. Tylko udzielanie odpłatnej pomocy podatnikom można uznać za czynności doradztwa podatkowego. Żeby jednak podpisać za kogoś deklarację, trzeba mieć upoważnienie. »

Plan Tuska zniesienia podatku Belki niewykonalny

Aktualizacja: 03.03.2008

To katastrofa, grozi potężne zamieszanie - mówią specjaliści z rynku kapitałowego o pomyśle premiera, by znosić tzw. podatek Belki na raty. Donald Tusk chciałby zwolnić z podatku zyski z lokat bankowych, a pozostawić opodatkowane dochody z giełdy »

Jednolity tekst ustawy o PIT jest potrzebny jak najszybciej

Aktualizacja: 03.03.2008

Ustawa o PIT od wydania tekstu jednolitego w 2000 roku była zmieniana 105 razy. W takiej sytuacji podatnicy łatwo mogą popełniać błędy w rozliczeniach z fiskusem. Marszałek Sejmu powinien jak najszybciej ogłosić nowy tekst jednolity tej ustawy. »

Tusk: prorodzinny podatek liniowy ma szansę zyskać poparcie PSL

Aktualizacja: 03.03.2008

Premier Donald Tusk uważa, że prorodzinny podatek liniowy ma szansę zyskać poparcie koalicyjnego PSL. Jak dodał, są prowadzone rozmowy z ludowcami o wprowadzeniu takiego podatku. »

Mniej obligatoryjnych zwolnień

Aktualizacja: 03.03.2008

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o Służbie Celnej, która likwiduje obowiązek zwolnienia celnika tymczasowo aresztowanego lub przeciwko któremu wniesiono akt oskarżenia. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Motiveo

Motiveo.pl to nowy sposób na tworzenie współczesnych systemów motywacyjnych dla handlowców. Platforma ta przeznaczona jest dla całego sektora MŚP.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »