| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Resort finansów poprawia PIT-8C

Resort finansów poprawia PIT-8C

Ministerstwo Finansów zamierza zmienić wzór informacji PIT-8C. W ten sposób chce naprawić błędy w dziś obowiązującym formularzu.


ZMIANA PRAWA


Resort finansów opracował projekt zmiany obowiązującego od 1 stycznia rozporządzenia ministra finansów z dnia 15 grudnia 2006 r. w sprawie określenia niektórych wzorów oświadczeń, deklaracji i informacji podatkowych obowiązujących w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych (Dz.U. nr 243, poz. 1760). Z projektu wynika, że zmianie ma ulec wzór informacji PIT-8C. Zmiany sprowadzają się do poprawienia błędów, które resort popełnił opracowując pierwotny wzór tego formularza, i które dziś nazywa oczywistymi omyłkami. W istocie są to typowo techniczne zmiany.


W obowiązującej dziś informacji PIT-8C, w części D Informacja o wysokości przychodów, o których mowa w art. 20 ust. 1 ustawy, w wierszu Razem, w wyrażeniu Suma kwot... podano pozycje „34, 36, 38 i 40” zamiast pozycji „35, 37, 39 i 41”. Teraz ten błąd jest korygowany.


Przypomnijmy, że informacje o przychodach z innych źródeł oraz o niektórych dochodach z kapitałów pieniężnych, czyli PIT-8C, sporządza się za rok podatkowy do końca lutego roku następującego po roku podatkowym. A zatem, za rok 2007 informację PIT-8C trzeba będzie przekazać podatnikowi, a drugi egzemplarz - urzędowi skarbowemu, w terminie do końca lutego 2008 r. Rozporządzenie ma wejść w życie z dniem ogłoszenia.


Ewa Matyszewska

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Jakub Starowicz

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK