| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Fiskus kontratakuje

Aktualizacja: 18.02.2008

Przewodniczący sejmowej Komisji Przyjazne Państwo Janusz Palikot zainicjował niedawno kolejną akcję. Chodzi o zbiórkę publiczną na rzecz znanego w całej Polsce piekarza z Legnicy, zobowiązanego do zapłaty zaległego podatku wraz z odsetkami w znacznej kwocie. »

Skarbówka czeka na pisemne wyjaśnienia

Aktualizacja: 18.02.2008

Jeszcze tylko dziś związki zawodowe pracowników skarbowych czekają na przedstawienie zasad rozłożenia podwyżek w 2008 roku. »

Pieniądze trzeba wpłacić do dnia złożenia PIT

Aktualizacja: 15.02.2008

Kwotę stanowiącą 1 proc. podatku należnego podatnik powinien zapłacić najpóźniej w dniu złożenia zeznania rocznego. »

Pół roku na zgłoszenie spadku

Aktualizacja: 15.02.2008

Po poniedziałkowej publikacji GP posłowie złożyli w Sejmie projekt zmian do ustawy o podatku od spadków i darowizn. Zmiany dotyczą terminu na złożenie oświadczenia o nabyciu spadku, uprawniającego do ulgi podatkowej. Termin ten ma być przedłużony z jednego do sześciu miesięcy i będzie więcej sytuacji, w których oświadczenia się nie składa. »

A gdyby tak obniżono nam podatki...

Aktualizacja: 15.02.2008

Od lat czekamy na obiecywaną przez kolejne ekipy solidną obniżkę podatków. I nie możemy się doczekać. Postanowiliśmy więc sami je sobie obniżyć. Niestety, tylko na papierze. »

Formalności celne bez papieru

Aktualizacja: 15.02.2008

Dziś wchodzi w życie decyzja Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie eliminowania papierowych dokumentów dotyczących ceł i handlu. »

Dziś trzeba zapłacić podatek transportowy

Aktualizacja: 15.02.2008

Podatek od środków transportowych jest płatny w dwóch ratach. Pierwszy termin mija 15 lutego. »

Spadki: zapłata podatku zależy od miejsca zamieszkania

Aktualizacja: 14.02.2008

Już cztery sądy administracyjne orzekły, że spadki otwarte po 12 maja 2006 r. są zwolnione z podatku. WSA w Warszawie uważa jednak, że ulga dla najbliższej rodziny obowiązuje od 1 stycznia 2007 r. Korzystne dla podatników wyroki zostały już zaskarżone do NSA przez izby skarbowe. »

Niepewne 2 proc. darowizny

Aktualizacja: 14.02.2008

W Sejmie nie ma zdecydowanego poparcia dla poselskiej propozycji zwiększenia do 2 proc. podatku przekazywanego organizacjom pożytku publicznego. »

Będzie nowy standard dotyczący zobowiązań

Aktualizacja: 14.02.2008

W kwietniu zostanie opublikowany projekt standardu rachunkowości dotyczącego rezerw, rozliczeń międzyokresowych i zobowiązań. »

Ulga podatkowa dla matek zatrudniających opiekunki do dzieci

Aktualizacja: 14.02.2008

Rząd proponuje ulgę podatkową dla matek legalnie zatrudniających opiekunki do dzieci. Ale wygląda na to, że skorzystają z niej tylko najbogatsi, twierdzi "Metro". »

Piekarz z Legnicy nie ewidencjonował obrotu

Aktualizacja: 14.02.2008

Zaległość podatkowa piekarza z Legnicy to 157 tys. zł, z czego 8 tys. zł to zobowiązanie VAT. Reszta długu to skutek nieewidencjonowania przychodów. »

Sejmowa komisja o zmianach podatkowych

Aktualizacja: 14.02.2008

Sejmowa Komisja Przyjazne Państwo wysłuchała propozycji firmy audytorsko-doradczej PricewaterhouseCoopers w zakresie koniecznych zmian w prawie podatkowym. »

Abolicja może okazać się niezgodna z konstytucją

Aktualizacja: 13.02.2008

Platforma Obywatelska chce wprowadzić abolicję podatkową dla Polaków pracujących za granicą. Minister finansów upoważniony zostałby do wydania rozporządzenia w sprawie zaniechania poboru podatku. Wprowadzenie abolicji może naruszyć gwarantowane w konstytucji zasady równości opodatkowania. »

Skarbówka zapowiada protest

Aktualizacja: 13.02.2008

Jeśli rząd nie podejmie rozmów o reformie i podwyżce wynagrodzeń w administracji skarbowej, czekają nas blokady urzędów, utrudnienia dla obywateli i zmniejszenie wpływów budżetowych. Takie działania zapowiadają związki zawodowe skarbowców. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

TMF Poland sp. z o.o.

globalny dostawca usług administracyjnych dla firm z zakresu księgowości, usług kadrowo-płacowych i usług sekretarskich

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »