| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama

Aktualności

Ulgi prorodzinne w Irlandii zależą od sytuacji podatnika

Aktualizacja: 10.01.2008

Wysokość ulg prorodzinnych w Irlandii związana jest z indywidualną sytuacją każdego podatnika. Istnieje ulga małżeńska, a osoby posiadające dzieci mogą ubiegać się o tzw. kredyt podatkowy. »

Dwa i pół roku bez egzaminu

Aktualizacja: 11.01.2008

Osoby, które złożą wniosek o wydanie certyfikatu księgowego do 30 czerwca 2010 r., będą mogły uzyskać certyfikat bez zdawania egzaminu. »

Wynajmujący prywatne mieszkania złożą dwa zeznania

Aktualizacja: 11.01.2008

Ryczałtowcy wynajmujący lokal mieszkalny z majątku prywatnego niezwiązanego z działalnością gospodarczą powinni rozliczyć przychód z tego tytułu w zeznaniu PIT-28. »

Od 14 stycznia wyższa akcyza na papierosy

Aktualizacja: 11.01.2008

Rosną stawki akcyzy na papierosy. Stawka kwotowa będzie wyższa o ponad 10 zł, a stawka procentowa - o ponad 4 proc. »

Odszkodowanie podlega zwolnieniu z podatku

Aktualizacja: 11.01.2008

Odszkodowania przyznane pracownikowi na mocy ugody sądowej są zwolnione z podatku dochodowego, nawet gdy zostały przyznane przed wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. »

Urzędy nie płacą odsetek od zwrotu akcyzy

Aktualizacja: 10.01.2008

Urzędy odmawiają zwrotu akcyzy zapłaconej od wyrobów dostarczanych w UE, przyznają go dopiero organy odwoławcze. Od nieterminowych zwrotów podatku fiskus nie wypłaca przedsiębiorcom odsetek, bo nie traktuje ich jak nadpłat. Sądy administracyjne wskazują natomiast, że nieterminowe zwroty akcyzy powinny być oprocentowane. »

Fiskus wykorzystuje hojność Polaków

Aktualizacja: 10.01.2008

W najbliższą niedzielę budżet państwa ponownie sięgnie do kieszeni Polaków. 22-procentowy VAT od wszystkich SMS-ów, którymi wesprzemy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, trafi do kasy Ministerstwa Finansów - oburza się "Dziennik". »

Internauci najczęściej pytali o ulgę na dzieci

Aktualizacja: 10.01.2008

Podczas czatu z udziałem Bogdana Świądera, eksperta Gazety Prawnej, internauci najczęściej pytali o rozliczaną po raz pierwszy w tym roku ulgę rodzinną. Osoby, które pracowały za granicą, pytały o rozliczenia dochodów uzyskanych poza Polską. »

Zmiany w ustawie o rachunkowości mogą wejść w życie od 2009 roku

Aktualizacja: 10.01.2008

Rządowe zmiany w ustawie o rachunkowości mogą wejść w życie od 2009 roku. »

Ryczałtowcy przekażą 1 proc.

Aktualizacja: 10.01.2008

Nowym elementem rozliczenia ryczałtowców jest możliwość przekazania 1 proc. podatku na rzecz jednej wybranej organizacji pożytku publicznego. »

Nowa komisja doradzi ministrowi

Aktualizacja: 10.01.2008

W tworzeniu systemu nadzoru publicznego nad biegłymi rewidentami ministrowi finansów pomoże powołana w tym celu komisja. »

Będzie jednolity kurs walut

Aktualizacja: 09.01.2008

Od 2010 roku certyfikat księgowego otrzymają osoby, które pomyślnie zdadzą egzamin. Przy transakcjach będą stosowane te same kursy walut dla celów rachunkowych i podatkowych. W sprawozdaniach finansowych będą dodatkowe informacje m.in. o wynagrodzeniach firm audytorskich. »

Dobrowolne poddanie się karze - konstytucyjne

Aktualizacja: 09.01.2008

Procedura dobrowolnego poddania się karze za przestępstwo lub wykroczenie skarbowe nie narusza konstytucji - uznał wczoraj Trybunał Konstytucyjny. »

Pożyczka instrumentów finansowych bez podatku

Aktualizacja: 09.01.2008

Pożyczka instrumentów finansowych nie będzie podlegała podatkowi od czynności cywilnoprawnych - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o obrocie instrumentami finansowymi. »

Ulga meldunkowa obowiązuje już 12 miesięcy

Aktualizacja: 09.01.2008

Ulga meldunkowa, z której można skorzystać przy sprzedaży nieruchomości, obowiązuje już 12 miesięcy. Osoby, które kupiły mieszkanie lub dom na początku 2007 r. i zameldowały się w nich, teraz mogą je sprzedać bez PIT. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Rabczewski

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »