| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Przychód musi być przypisany pracownikowi

Aktualizacja: 18.01.2008

Aby ryczałtowa opłata za ubezpieczenie opłacana przez pracodawcę była przychodem pracownika, należy wykazać, że możliwa jest identyfikacja ceny danej usługi ponoszonej na rzecz jednego pracownika. »

Podatnik udzieli sobie ulgi

Aktualizacja: 17.01.2008

Podatnik, którego nie stać na jednorazową zapłatę podatku za 2007 rok, może prosić o rozłożenie go na raty. Jeśli urząd nie zgodzi się na raty, dopłacający może sam udzielić sobie ulgi, gdy zacznie już dziś wpłacać podatek. Dopłata musi wpłynąć do urzędu najpóźniej 30 kwietnia, wystarczy więc, że ostatnia rata będzie wpłacona tego dnia. »

Po przegranej w WSA piekarz z Legnicy wniesie skargę do NSA

Aktualizacja: 17.01.2008

Jak pisaliśmy wcześniej, piekarz z Legnicy przegrał walkę z fiskusem o 200 tys. zł VAT przed WSA. Zapowiada jednak wniesienie skargi kasacyjnej do Naczelnego Sądu Administracyjnego. »

Podatnik otrzyma wpłatę

Aktualizacja: 17.01.2008

Podatnik, który przekazuje 1 proc. podatku na konto organizacji pożytku publicznego, może ofiarować pieniądze na rzecz konkretnej osoby. »

Nowelizacja ustawy o rachunkowości

Aktualizacja: 17.01.2008

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych rozpatrzy jutro sprawozdanie podkomisji nadzwyczajnej o rządowej nowelizacji ustawy o zmianie ustawy o rachunkowości. »

Pojazdy 3,5-tonowe już bez podatku

Aktualizacja: 17.01.2008

Samochody o dopuszczalnej masie całkowitej równej 3,5 tony od 1 stycznia 2008 r. nie podlegają podatkowi od środków transportowych. »

Trudno będzie złożyć nową skargę

Aktualizacja: 16.01.2008

W procedurze sądowoadministracyjnej ma znaleźć się skarga pozwalająca na podważenie prawomocnego wyroku. Dla podatników proponowana zmiana może stać się szansą na dochodzenie odszkodowania. Nowa instytucja będzie miała jednak charakter wyjątkowy i trudno będzie z niej skorzystać. »

Darmowe przekazanie towaru nie zwalnia z zapłaty podatku

Aktualizacja: 16.01.2008

WSA we Wrocławiu rozpatrzył sprawę piekarza z Legnicy, który nieprawidłowo odprowadzał PIT i nie płacił VAT od darowizny chleba. Obie skargi zostały oddalone. »

Rezydencja decyduje o sposobie rozliczenia

Aktualizacja: 16.01.2008

O tym, czy podatnik musi zagraniczne dochody rozliczyć w Polsce, decyduje jego rezydencja. Dla fiskusa kluczowym elementem jest ustalenie centrum interesów osobistych danej osoby. »

Sprzedaż gazety z płytą wymaga kasy fiskalnej

Aktualizacja: 16.01.2008

Osoby sprzedające prasę z dodatkiem płyt CD oraz DVD muszą prowadzić kasę fiskalną. »

Zapowiedź obniżki podatków

Aktualizacja: 16.01.2008

Dwie stawki PIT w 2009 roku - 18 i 32 proc. oraz dalsze obniżanie podatku w następnych latach zapowiedział minister finansów Jacek Rostowski podczas wtorkowej debaty budżetowej w Senacie. »

Będzie nowa ulga zdrowotna

Aktualizacja: 15.01.2008

Wykupienie prywatnej polisy pozwoli skorzystać z ulgi podatkowej. Ubezpieczony będzie mógł odpisać od podatku maksymalnie 150 złotych. Wyższą ulgę będą mogli odliczyć podatnicy opłacający składkę za dzieci. »

Nadinterpretacje fiskusa tworzą pułapki

Aktualizacja: 15.01.2008

Interpretacja organów podatkowych zaostrzająca warunki do korzystania z ulg jest nieuprawnioną nadinterpretacją. To prowadzi do tworzenia pułapek, w które wpadają podatnicy. »

Niecała ulga w gotówce

Aktualizacja: 15.01.2008

Osoby, które upoważniły pracodawcę do rocznego rozliczenia, otrzymają część nadpłaty w gotówce z tytułu ulgi rodzinnej. »

Nie uregulowano wszystkich transakcji w projekcie standardu

Aktualizacja: 15.01.2008

Projekt standardu nie wyjaśnia, jak postępować, gdy spółka utraciła prawo do dokonywania kwalifikacji umów leasingowych według zasad określonych w przepisach podatkowych. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

KSP Legal & Tax Advice

Tworzymy rozwiązania dla biznesu. Zespół Doradztwa Podatkowego. Obsługa prawna.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »