| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Ryczałt: przekroczenie limitu pozbawia prawa do podatku liniowego

Aktualizacja: 19.12.2007

Podatnik, który straci prawo do ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, musi rozliczać PIT na zasadach ogólnych. Od 2008 roku utrata ryczałtu w trakcie roku będzie skutkować opodatkowaniem tylko według skali progresywnej. Przedsiębiorca nie będzie miał prawa do liniowego PIT i wspólnego rozliczenia z małżonkiem. »

PIT-y w sieci na prima aprilis?

Aktualizacja: 19.12.2007

Od 1 kwietnia 2008 r. będziemy mogli wysyłać internetem do urzędów skarbowych roczne zeznania podatkowe PIT - zakłada projekt rozporządzenia ministra finansów - pisze "Gazeta Wyborcza" »

Zakład pracy uwzględni ulgę na dzieci

Aktualizacja: 19.12.2007

Podatnicy, którzy roczne obliczenie podatku powierzą płatnikowi, zachowają prawo do skorzystania z ulgi rodzinnej w wysokości 1145,08 zł na każde dziecko. »

Podatek od deszczu? Wpadli na to w Gliwicach

Aktualizacja: 19.12.2007

Gliwiczanie pracowicie mierzą dachy i podwórka. Po co? Żeby wiedzieć, ile zapłacą za deszczówkę, która spadnie na ich posesje. »

Urząd powinien wydać nową decyzję

Aktualizacja: 19.12.2007

Organ podatkowy, który zostanie zawiadomiony o zmianach w prowadzonej działalności w zakresie działów specjalnych produkcji rolnej, powinien wydać nową decyzję określającą wysokość miesięcznej zaliczki na podatek. »

Procedura uproszczona będzie nadal stosowana

Aktualizacja: 19.12.2007

Certyfikat upoważnionego przedsiębiorcy (AEO) nie będzie miał wpływu na stosowanie procedury uproszczonej. Status ten będzie też niezależny od instytucji agenta celnego. »

Fundusze źle naliczają PIT

Aktualizacja: 18.12.2007

Niektóre towarzystwa funduszy inwestycyjnych nie kompensują zysków i strat w funduszach parasolowych. W wyniku tego inwestorom nieprawidłowo naliczany jest podatek dochodowy od osiąganych zysków. Podatnicy, którym płatnik zawyżył podatek, mogą wystąpić do urzędu skarbowego o stwierdzenie nadpłaty. »

Konkubenci skorzystają z ulgi na dzieci

Aktualizacja: 18.12.2007

Ulga rodzinna przysługuje podatnikom wychowujących w roku podatkowym własne lub przysposobione dzieci, niezależnie od pozostawania rodziców w związku małżeńskim. »

Nowy standard rachunkowości przetłumaczono na język polski

Aktualizacja: 18.12.2007

Ministerstwo Finansów opublikowało w języku polskim nowy międzynarodowy standard rachunkowości, który dotyczy segmentów działalności. »

Elektroniczny wydruk potwierdza opłatę skarbową

Aktualizacja: 18.12.2007

Zgodnie ze zmienionymi przepisami, dowodem wniesienia opłaty skarbowej może być także wydruk potwierdzający dokonanie internetowej operacji bankowej. »

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt dotyczący składów podatkowych

Aktualizacja: 18.12.2007

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt zmiany rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia składów podatkowych. »

Doradcy podatkowi pracują nad zmianami

Aktualizacja: 17.12.2007

Doradcy opracowują propozycje zmian w ustawie o doradztwie podatkowym. Zwiększenie zakresu tajemnicy zawodowej upodobni ich do radców prawnych. W maju zapadnie decyzja dotycząca samodzielności regionalnych oddziałów. »

1 proc. z podatku na partie polityczne?

Aktualizacja: 17.12.2007

PO ma nowy pomysł na finansowanie partii politycznych - zamiast dotacji z budżetu dobrowolne wpłaty podatników. Polacy mogliby sami decydować o przekazaniu 1 proc. podatku wybranej partii, informuje "Newsweek". »

Ważne jest miejsce położenia nieruchomości

Aktualizacja: 17.12.2007

W przypadku nabycia nieruchomości położonych na obszarze działania jednego urzędu skarbowego właściwy do załatwiania spraw podatkowych będzie organ według miejsca położenia nieruchomości. »

Trzeba zmienić ewidencję leasingu

Aktualizacja: 17.12.2007

Firmy, których sprawozdania finansowe będą badane, muszą zacząć klasyfikować dla celów księgowych umowy leasingu według ustawy o rachunkowości. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Gawrońska-Juzefowicz

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »