| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Koszty będą identyfikowane

Koszty będą identyfikowane

Zmiany w Międzynarodowym Standardzie Rachunkowości wymuszą wdrożenia procedur, dzięki którym koszty podlegające kapitalizacji będą identyfikowane.


NOWE PRAWO


Rada Międzynarodowych Standardów Rachunkowości przyjęła zmiany do MSR nr 23 Koszty finansowania zewnętrznego. Jak twierdzi Joanna Frykowska z działu audytu firmy Ernst & Young, zmiany będą miały znaczenie dla podmiotów, które obecnie ujmują koszty finansowania zewnętrznego bezpośrednio w rachunku zysków i strat w momencie poniesienia. Wyjaśnia, że zastosowanie przez nie zmian do MSR nr 23 to nie tylko kwestia zwiększenia wartości wytwarzanych/nabywanych aktywów, ale również konieczność opracowania i wdrożenia procedur, dzięki którym koszty podlegające kapitalizacji będą identyfikowane i kwantyfikowane.


- Chodzi tu głównie o identyfikowanie różnic kursowych podlegających kapitalizacji oraz odsetek od zobowiązań, które nie zostały bezpośrednio zaciągnięte na finansowanie budowy składnika aktywów - wyjaśnia rozmówczyni.


Rada nie nakazuje stosowania zmienionego MSR nr 23 retrospektywnie i pozostawia spółkom czas do 1 stycznia 2009 r. na pełne wdrożenie zmian.


Według Joanny Frykowskiej wprowadzone w standardzie zmiany w zasadzie nie będą miały wpływu na podmioty, które do tej pory do ujmowania kosztów finansowania zewnętrznego stosowały dopuszczone podejście alternatywne z obecnie obowiązującego MSR nr 23.


Agnieszka Pokojska

agnieszka.pokojska@infor.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Michał Sroczyński

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK