| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Wydatki na zdobycie informacji są kosztem

Aktualizacja: 10.12.2007

Wydatki na wywiad gospodarczy są kosztem podatkowym zaliczanym do kosztów ogólnego zarządu firmy. Nie można powiązać ich z konkretnym przychodem. »

"Rzeczpospolita": Spółki menedżerskie na celowniku fiskusa

Aktualizacja: 10.12.2007

Urzędy skarbowe przez półtora roku zgadzały się na podatek liniowy i wyższe koszty u menedżerów działających w spółce jawnej lub komandytowej. Teraz niespodziewanie zmieniły zdanie - pisze "Rzeczpospolita". »

Aktualizacja e-deklaracji

Aktualizacja: 10.12.2007

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt zmian w przepisach o deklaracji na podatek od środków transportowych DT-1 składanych przez internet. »

Opodatkowanie nieujawnionych źródeł przychodów

Aktualizacja: 10.12.2007

Opodatkowanie przychodów ze źródeł nieujawnionych stawką 75-proc. może nastąpić wyłącznie po przeprowadzeniu przez urzędy skarbowe postępowania podatkowego w sposób budzący zaufanie do organów podatkowych i zmierzający do dokładnego wyjaśnienia stanu faktycznego sprawy. »

Ministerstwo Finansów chce wyższej akcyzy na papierosy

Aktualizacja: 08.12.2007

Resort finansów proponuje zmiany w rozporządzeniu dotyczącym stawek akcyzy od wyrobów tytoniowych. Dzięki tym zmianom chce pozyskać dodatkowe dochody w wysokości 2,3 mld zł. »

Straty z funduszy inwestycyjnych można odliczyć

Aktualizacja: 07.12.2007

W PIT są niejasne przepisy o rozliczaniu strat w ramach dochodów kapitałowych. Dochodu z funduszy inwestycyjnych nie pomniejsza się o straty z innych źródeł. Stratą z funduszy można jednak obniżyć dochód ze sprzedaży akcji. »

Zwolnione z PIT świadczenia do 2280 zł

Aktualizacja: 07.12.2007

Zwolnione z PIT są świadczenia rzeczowe lub wypłacane w zamian ekwiwalenty dla byłych pracowników do wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym 2280 zł. »

Rzecznik za wsparciem dla konkretnych osób

Aktualizacja: 07.12.2007

Rzecznik praw obywatelskich zaapelował o umożliwienie podatnikom wskazywania konkretnego beneficjenta wpłaty 1 proc. podatku. »

Czas na INTRASTAT

Aktualizacja: 07.12.2007

Do 10 grudnia podatnicy powinni przekazać zgłoszenia INTRASTAT. Jest to system statystyki obrotów handlowych między państwami UE. »

W ewidencji tylko redakcyjne zmiany

Aktualizacja: 07.12.2007

Ministerstwo Finansów opublikowało projekty rozporządzeń w sprawie szczegółowych zasad rachunkowości niektórych jednostek. »

Fiskus nie uzna darowizny kościelnej przy niepełnym sprawozdaniu

Aktualizacja: 06.12.2007

Po odliczeniu darowizny kościelnej podatnik musi przedstawić sprawozdanie. NSA stwierdza, że sprawozdanie musi być szczegółowe. Mało precyzyjny dokument fiskus wykorzysta do zakwestionowania odliczenia. »

VAT: rozporządzenie przedłuży obowiązywanie niższych stawek

Aktualizacja: 06.12.2007

Resort finansów kończy pracę nad projektami rozporządzeń dotyczącymi przedłużenia stosowania preferencyjnych stawek VAT od 1 stycznia 2008 r. W przyszłym tygodniu rozporządzenia trafią do uzgodnień międzyresortowych. »

Doradcy podatkowi odetchnęli z ulgą

Aktualizacja: 06.12.2007

Było gorąco. Jeszcze dwa-trzy tygodnie temu zanosiło się na to, że 5 grudnia doradcy podatkowi stracą prawo do doradzania. Nie stracą. »

Po przekroczeniu limitu diety są opodatkowane

Aktualizacja: 06.12.2007

Zwolnione z PIT są diety oraz kwoty stanowiące zwrot kosztów, otrzymywane przez osoby pełniące obowiązki społeczne i obywatelskie - do wysokości nieprzekraczającej miesięcznie 2280 zł. »

Zmiana ustawy o rachunkowości

Aktualizacja: 06.12.2007

Rząd przyjął wnioski ministrów dotyczące akceptacji projektów ustaw skierowanych do Sejmu VI kadencji. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Prawo i Logistyka

PrawoiLogistyka.pl to serwis tematyczny zajmujący się prawnymi aspektami działalności transportowej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »