| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Podatek od gminnej infrastruktury obciąża firmę, która ją buduje

Aktualizacja: 11.02.2008

Przedsiębiorcy budujący drogi czy instalujący uliczne oświetlenie na potrzeby gminnego budownictwa mieszkaniowego muszą z własnej kieszeni płacić o 15 procent wyższy VAT. Gminy nie godzą się bowiem na podwyżkę ceny - pisze "Rzeczpospolita". »

Zmiana w ustawie o Służbie Celnej

Aktualizacja: 11.02.2008

Do Sejmu wpłynął rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o Służbie Celnej. »

Emerytura z Austrii objęta polskim PIT

Aktualizacja: 08.02.2008

Polak otrzymujący emeryturę z Austrii zapłaci podatek od tej wypłaty tylko w Polsce. Musi też wykazać ją w rocznym zeznaniu PIT. »

Nie każdy podatnik VAT skorzysta z zawieszenia

Aktualizacja: 08.02.2008

Podatnicy nie będą musieli składać deklaracji VAT-7, jeśli zawieszą działalność gospodarczą. Prawa do zawieszenia nie będą mieli przedsiębiorcy zarejestrowani przez naczelnika urzędu skarbowego jako podatnicy VAT UE. Można skorzystać z przerwy w działalności gospodarczej składając aktualizację zgłoszenia rejestracyjnego. »

REGON wraca na faktury VAT

Aktualizacja: 08.02.2008

Do czasu otrzymania potwierdzenia zarejestrowania jako podatnik VAT przedsiębiorca powinien mieć prawo do wpisywania na fakturach REGON-u jako numeru tymczasowego. »

Fiskus opodatkuje pomoc dla piekarza

Aktualizacja: 08.02.2008

Nie można zapłacić za kogoś podatku, ale można dać mu na to pieniądze. Jednak dla odbiorcy będą one przychodem, od którego będzie musiał zapłacić podatek - pisze "Rzeczpospolita". »

Wystawione przez podatników kopie paragonów będą na płytach CD

Aktualizacja: 08.02.2008

Posłowie chcą, żeby kopie paragonów mogły być przechowywane na nośnikach elektronicznych również przez mniejszych sprzedawców. »

Celnicy zostaną ukarani

Aktualizacja: 08.02.2008

Wobec celników, którzy przyczynili się do powstania trudności na granicy wschodniej w związku z protestem, zostaną wyciągnięte konsekwencje. »

Podatnik nie zawsze skorzysta z interpretacji

Aktualizacja: 07.02.2008

Uchylenie interpretacji przez sąd nie zawsze oznacza automatyczny zwrot pieniędzy podatnikowi. Jeżeli korzyść podatkowa zależy od nieprzywracalnego terminu, wyrok sądu administracyjnego nic nie da. Fiskus odmówi nadpłaty, a podatnik będzie musiał dochodzić odszkodowania w sądzie cywilnym. »

Abolicja dla Polaków pracujących za granicą

Aktualizacja: 07.02.2008

Platforma Obywatelska złożyła wczoraj w Sejmie projekt ustawy umożliwiający wprowadzenie abolicji podatkowej dla pracujących za granicą. »

Nowy druk na zestawienie zmian w funduszu

Aktualizacja: 07.02.2008

Zestawienie zmian w funduszu jednostki za 2007 rok będzie trzeba sporządzić według zmienionych przepisów. »

Wielkopolska: fiskus sprawdza PIT-y swoich pracowników

Aktualizacja: 07.02.2008

Zeznania roczne pracowników wielkopolskiej skarbówki mają być sprawdzane. Wcześniejsze kontrole wykazały bowiem, że urzędnicy korzystają z ulg, nie posiadając stosownej dokumentacji. »

Podatkowy zamęt w szkoleniach

Aktualizacja: 07.02.2008

Szefowie firm szkoleniowych i pracodawcy łapią się ze zdziwienia za głowę. Takiego zamieszania związanego z podatkami nigdy wcześniej nie doświadczyli. Czekają na wyjaśnienie resortu finansów - pisze "Rzeczpospolita". »

Zawieszone cło na monitory do 19 cali

Aktualizacja: 06.02.2008

Komisja Europejska zawiesiła pobieranie należności celnych od podzespołów elektronicznych. Zmienione zostały stawki celne na wyroby mięsne oraz tytoń. Szczególną kontrolą objęta została odzież z Chin. »

Odszkodowania z ugód sądowych będą wolne od PIT

Aktualizacja: 06.02.2008

Senat pracuje nad projektem nowelizacji ustawy o PIT rozszerzającej katalog wyłączeń z opodatkowania. Odszkodowania przyznane na podstawie ugód sądowych nie będą opodatkowane podatkiem dochodowym. Zwolnienie nie obejmie natomiast odszkodowań wypłaconych na podstawie ugód wynikających z zawartych umów. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Sanner

Doradca prawny z zakresu Prawa Zamówień Publicznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK