| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Będzie jednolity kurs walut

Aktualizacja: 09.01.2008

Od 2010 roku certyfikat księgowego otrzymają osoby, które pomyślnie zdadzą egzamin. Przy transakcjach będą stosowane te same kursy walut dla celów rachunkowych i podatkowych. W sprawozdaniach finansowych będą dodatkowe informacje m.in. o wynagrodzeniach firm audytorskich. »

Dobrowolne poddanie się karze - konstytucyjne

Aktualizacja: 09.01.2008

Procedura dobrowolnego poddania się karze za przestępstwo lub wykroczenie skarbowe nie narusza konstytucji - uznał wczoraj Trybunał Konstytucyjny. »

Pożyczka instrumentów finansowych bez podatku

Aktualizacja: 09.01.2008

Pożyczka instrumentów finansowych nie będzie podlegała podatkowi od czynności cywilnoprawnych - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o obrocie instrumentami finansowymi. »

Ulga meldunkowa obowiązuje już 12 miesięcy

Aktualizacja: 09.01.2008

Ulga meldunkowa, z której można skorzystać przy sprzedaży nieruchomości, obowiązuje już 12 miesięcy. Osoby, które kupiły mieszkanie lub dom na początku 2007 r. i zameldowały się w nich, teraz mogą je sprzedać bez PIT. »

Przy umowach leasingu trzeba ustalić podatek odroczony

Aktualizacja: 09.01.2008

Jeżeli dla celów podatkowych umowa leasingu ma charakter operacyjny, a dla rachunkowych finansowy, w bilansie trzeba ująć aktywa i rezerwy z tytułu podatku odroczonego. »

Emeryci i renciści muszą zawiadomić ZUS

Aktualizacja: 09.01.2008

Ulga z tytułu wychowywania dzieci przysługuje również płacącym PIT emerytom i rencistom. »

Wpłaty dla organizacji pożytku publicznego bez prowizji

Aktualizacja: 08.01.2008

Narodowy Bank Polski nie będzie pobierał prowizji od urzędów skarbowych przy wpłatach dla organizacji pożytku publicznego - poinformowało biuro prasowe NBP. »

W ciągu roku będzie można wrócić na księgę podatkową

Aktualizacja: 08.01.2008

Firmy, które prowadzą księgi rachunkowe, ale nie przekroczyły limitu przychodów 1,2 mln euro, będą mogły prowadzić księgę przychodów i rozchodów. »

Na złożenie PIT-12 zostały dwa dni

Aktualizacja: 08.01.2008

Podatnicy, którzy chcą rozliczyć się przez płatnika, muszą złożyć PIT-12. Oświadczenie za 2007 rok trzeba złożyć przed 10 stycznia 2008 r. Po złożeniu oświadczenia płatnik będzie mógł rozliczyć także ulgę prorodzinną. »

Podatnicy, nie bójcie się o ulgę na dzieci

Aktualizacja: 08.01.2008

Czy to prawda, że jeśli do 10 stycznia nie zgłoszę w urzędzie skarbowym, że chcę w rozliczeniu podatkowym za 2007 r. skorzystać z ulgi na dzieci, stracę prawo do tego odpisu? »

Można odzyskać zapłacony podatek

Aktualizacja: 08.01.2008

Jeżeli sprzedawca wystawił w związku ze sprzedażą gruntu z majątku prywatnego fakturę VAT, to może dokonać korekty zapłaconego nienależnie podatku. Konieczne jednak będzie zapłacenie podatku od czynności cywilnoprawnych. »

Trwają prace nad zmianą międzynarodowych umów

Aktualizacja: 08.01.2008

Ministerstwo Finansów chce w I połowie 2008 r. doprowadzić do zmiany umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania z Austrią i zawarcia nowej umowy z Norwegią. »

"Rzeczpospolita": Nie można stosować starego wzoru księgi

Aktualizacja: 07.01.2008

Przedsiębiorcy, którzy jeszcze w ubiegłym roku wpisywali przychody i koszty w starej 17-kolumnowej księdze, powinni teraz założyć nową - sygnalizuje "Rzeczpospolita". »

"Metro": Ile kosztuje procent

Aktualizacja: 07.01.2008

Na potrzebujące dzieci, niepełnosprawnych sportowców czy bezdomne psy będziemy mogli przekazać 2 proc. swojego podatku - zapowiada "Metro". Teraz muszą się jeszcze dogadać ministrowie. »

Od pożyczek z sieci jest podatek

Aktualizacja: 07.01.2008

Niebawem mają ruszyć dwa serwisy internetowe udzielające pożyczek. Pieniądze będą pożyczały sobie osoby fizyczne bez pośrednictwa banków. Od tego typu transakcji będzie trzeba zapłacić podatek i rozliczyć się z fiskusem. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

ExpaTax

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK