| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Można przekazać 1 proc. podatku wybranemu dziecku?

Aktualizacja: 20.12.2007

W sukurs rodzicom walczącym o pieniądze z 1 proc. podatku na leczenie swoich dzieci przyszedł departament pożytku publicznego Ministerstwa Pracy i Polityki Socjalnej - informuje "Gazeta Wyborcza". »

Negatywna ocena stawek akcyzy

Aktualizacja: 20.12.2007

Konfederacja Pracodawców Polskich (KPP) negatywnie ocenia przedstawiony przez ministra finansów projekt zmian stawek podatku akcyzowego na wyroby tytoniowe. »

Fiskus nie jest uprzywilejowany

Aktualizacja: 20.12.2007

Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego organy podatkowe nie będą mogły korzystać z przywileju zaspokajania swoich roszczeń z hipoteki przymusowej przed hipotekami zwykłymi ustanowionymi wcześniej. »

Spadki z 2006 roku bez zwolnienia

Aktualizacja: 20.12.2007

Nabycie spadku następuje w momencie śmierci spadkodawcy. Jeśli więc spadkodawca zmarł w 2006 roku, to spadkobiercy nie przysługuje zwolnienie w podatku od spadków. »

Nowe zasady poboru opłaty miejscowej

Aktualizacja: 19.12.2007

Rząd przyjął wczoraj rozporządzenie w sprawie warunków, jakie powinna spełniać miejscowość, w której można pobierać opłatę miejscową. »

Ryczałt: przekroczenie limitu pozbawia prawa do podatku liniowego

Aktualizacja: 19.12.2007

Podatnik, który straci prawo do ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, musi rozliczać PIT na zasadach ogólnych. Od 2008 roku utrata ryczałtu w trakcie roku będzie skutkować opodatkowaniem tylko według skali progresywnej. Przedsiębiorca nie będzie miał prawa do liniowego PIT i wspólnego rozliczenia z małżonkiem. »

PIT-y w sieci na prima aprilis?

Aktualizacja: 19.12.2007

Od 1 kwietnia 2008 r. będziemy mogli wysyłać internetem do urzędów skarbowych roczne zeznania podatkowe PIT - zakłada projekt rozporządzenia ministra finansów - pisze "Gazeta Wyborcza" »

Zakład pracy uwzględni ulgę na dzieci

Aktualizacja: 19.12.2007

Podatnicy, którzy roczne obliczenie podatku powierzą płatnikowi, zachowają prawo do skorzystania z ulgi rodzinnej w wysokości 1145,08 zł na każde dziecko. »

Podatek od deszczu? Wpadli na to w Gliwicach

Aktualizacja: 19.12.2007

Gliwiczanie pracowicie mierzą dachy i podwórka. Po co? Żeby wiedzieć, ile zapłacą za deszczówkę, która spadnie na ich posesje. »

Urząd powinien wydać nową decyzję

Aktualizacja: 19.12.2007

Organ podatkowy, który zostanie zawiadomiony o zmianach w prowadzonej działalności w zakresie działów specjalnych produkcji rolnej, powinien wydać nową decyzję określającą wysokość miesięcznej zaliczki na podatek. »

Procedura uproszczona będzie nadal stosowana

Aktualizacja: 19.12.2007

Certyfikat upoważnionego przedsiębiorcy (AEO) nie będzie miał wpływu na stosowanie procedury uproszczonej. Status ten będzie też niezależny od instytucji agenta celnego. »

Fundusze źle naliczają PIT

Aktualizacja: 18.12.2007

Niektóre towarzystwa funduszy inwestycyjnych nie kompensują zysków i strat w funduszach parasolowych. W wyniku tego inwestorom nieprawidłowo naliczany jest podatek dochodowy od osiąganych zysków. Podatnicy, którym płatnik zawyżył podatek, mogą wystąpić do urzędu skarbowego o stwierdzenie nadpłaty. »

Konkubenci skorzystają z ulgi na dzieci

Aktualizacja: 18.12.2007

Ulga rodzinna przysługuje podatnikom wychowujących w roku podatkowym własne lub przysposobione dzieci, niezależnie od pozostawania rodziców w związku małżeńskim. »

Nowy standard rachunkowości przetłumaczono na język polski

Aktualizacja: 18.12.2007

Ministerstwo Finansów opublikowało w języku polskim nowy międzynarodowy standard rachunkowości, który dotyczy segmentów działalności. »

Elektroniczny wydruk potwierdza opłatę skarbową

Aktualizacja: 18.12.2007

Zgodnie ze zmienionymi przepisami, dowodem wniesienia opłaty skarbowej może być także wydruk potwierdzający dokonanie internetowej operacji bankowej. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Sienkiewicz, Jaroszewski, Zamroch – Radcowie Prawni Spółka Partnerska

Kancelaria oferuje kompleksową obsługę prawną przedsiębiorców, jak również pomoc dla klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK