| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Trzy dni na złożenie deklaracji

Aktualizacja: 29.01.2008

Do 31 stycznia proboszcze i wikariusze muszą złożyć deklarację o wysokości składki na ubezpieczenie zdrowotne. »

Premier Donald Tusk - celnicy są ofiarami wieloletnich zaniedbań

Aktualizacja: 29.01.2008

Na konferencji prasowej, po spotkaniu z celnikami w Białej–Podlaskiej Premier Donald Tusk zapewnił, iż w trybie pilnym przygotowana zostanie ustawa modernizacyjna, która postawi Służbę Celną w pozycji zbliżonej do innych służb mundurowych. Ponadto przygotowane zostanie rozporządzenie Ministra Finansów, które zapewni wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych. »

Zmienią się zasady egzaminów

Aktualizacja: 29.01.2008

Zmienią się zasady zdobywania certyfikatów audytora wewnętrznego Międzynarodowego Instytutu Audytorów Wewnętrznych (IIA). Egzaminy będą przeprowadzane za pomocą komputerów. »

W czwartek mija termin złożenia deklaracji IFT-3R

Aktualizacja: 29.01.2008

Do 31 stycznia podmioty wypłacające należności odbiorcom niemającym w Polsce miejsca zamieszkania powinny sporządzić deklarację IFT-3R. »

Bez gwarancji udzielonych przez rząd protest celników będzie kontynuowany

Aktualizacja: 28.01.2008

Dopóki rząd nie zagwarantuje na piśmie spełnienia postulatów służby celnej ani nie przedstawi harmonogramu ich wdrażania, protest celników będzie trwał. Z dnia na dzień przystępuje do niego coraz więcej funkcjonariuszy. »

Szkolenie od szefa to przychód pracownika

Aktualizacja: 28.01.2008

Wolne od PIT jest dofinansowanie przyznane przez pracodawcę pracownikowi na dokształcanie. Zdaniem fiskusa, aby zwolnienie obowiązywało, szkolący musi posiadać akredytację ministra edukacji. Gdy szef opłaci szkolenie w placówce bez akredytacji, wartość kursu będzie przychodem pracownika. »

Wnioski trzeba złożyć do końca stycznia

Aktualizacja: 28.01.2008

31 stycznia upływa termin składania przez przedsiębiorców wniosków o zawieszenie poboru cła na towary, które mogą zostać objęte 0-proc. stawką celną od 2009 roku. Wnioski w tym zakresie trzeba składać do Ministerstwa Gospodarki. »

Zmiana interpretacji nie może mieć negatywnych skutków dla podatników

Aktualizacja: 28.01.2008

Zastosowanie się przez podatnika do interpretacji przed jej zmianą nie może mu szkodzić - wyjaśnia Ministerstwo Finansów »

To samo zdarzenie gospodarcze powinno być jednakowo oceniane w każdym postępowaniu

Aktualizacja: 28.01.2008

Nie jest dopuszczalne, żeby jedno zdarzenie gospodarcze było różnie oceniane dla celów dwóch postępowań podatkowych w zakresie różnych podatków. »

Wysoki podatek dochodowy w Holandii obniżają liczne ulgi

Aktualizacja: 25.01.2008

Od zarobków osiąganych w Holandii trzeba płacić PIT według progresywnej skali podatkowej. Najwyższa stawka sięga nawet 52 proc. Obciążenia podatkowe można jednak zmniejszyć, korzystając z licznych ulg i odliczeń. »

Przeniesienie własności lokalu bez podatku

Aktualizacja: 25.01.2008

Jeżeli przeniesienie własności lokalu odbywa się zgodnie z określonymi w ustawach zasadami, to nie powstaje przychód podlegający opodatkowaniu PIT z tytułu realizacji takiej umowy. »

Mniej firm będzie musiało prowadzić pełną księgowość

Aktualizacja: 25.01.2008

Zwiększenie do 1,2 mln euro progu przychodów, obligującego do prowadzenia ksiąg rachunkowych, przewiduje złożony w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o rachunkowości. »

Zdrożeją papierosy i prąd

Aktualizacja: 25.01.2008

Harmonogram prac rządu przewiduje, że do końca marca Ministerstwo Finansów ma zająć się nową ustawą akcyzową. Główne zmiany dotyczą opodatkowania papierosów, energii elektrycznej oraz przeniesienia stawek do ustawy. Nie można wykluczyć, że w konsekwencji tych zmian będzie trzeba płacić więcej za prąd i papierosy. »

Odprawy wewnątrz kraju

Aktualizacja: 25.01.2008

Trudna sytuacja na granicy wschodniej spowodowała, że Ministerstwo Finansów zaleca dokonywanie odpraw celnych wewnątrz kraju. »

Janusz Palikot ratuje piekarza z Legnicy

Aktualizacja: 25.01.2008

Przewodniczący sejmowej komisji "Przyjazne Państwo" Janusz Palikot zapowiada zbiórkę publiczną dla piekarza z Legnicy, który rozdawał ubogim chleb za darmo i teraz musi zapłacić fiskusowi ponad 230 tys. zł zaległego podatku. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Baszczyński

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK