| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama

Aktualności

Ulgi w spłacie podatków

Aktualizacja: 12.10.2007

Przedsiębiorcy znajdujący się w trudnej sytuacji ekonomicznej mogą ubiegać się o ulgi w spłacie zobowiązań podatkowych stanowiących pomoc publiczną na restrukturyzację. »

Elektroniczne ustalanie zabezpieczeń akcyzowych

Aktualizacja: 12.10.2007

Ustalanie stanu wykorzystania zabezpieczeń akcyzowych w przypadku korzystania z sytemu Bachus odbywać się może w sposób elektroniczny. »

Można odliczyć VAT, nawet gdy towar pochodzi od firmy, która nabyła go z nieznanych źródeł

Aktualizacja: 12.10.2007

VAT można odliczyć, nawet wtedy gdy towar pochodzi od podmiotu, który nabył go z nieznanych źródeł. »

Podatki 2008: Za mieszkanie, psa i świeże powietrze

Aktualizacja: 11.10.2007

Nie ma końca marsz w górę maksymalnych stawek podatków i opłat lokalnych. Co gorsza, w 2008 r. te stawki wzrosną znacznie bardziej niż rok wcześniej. »

Od przyszłego roku trudniej będzie odliczyć VAT

Aktualizacja: 11.10.2007

Nowelizacja ustawy o podatku od towarów i usług wprowadzi podatkową pułapkę. Podatnicy nie będą mogli odliczyć VAT w sytuacjach, gdy wystawca faktury opodatkował się nieprawidłowo. Kontrowersyjny przepis naruszający zasadę neutralności VAT zacznie obowiązywać już od 1 stycznia 2008 r. »

Nowy wzór informacji o przychodach

Aktualizacja: 11.10.2007

Opracowano projekt nowego wzoru informacji o przychodach (dochodach) z oszczędności w formie odsetek wypłaconych lub postawionych do dyspozycji faktycznemu albo pośredniemu odbiorcy. »

Ulga nawet za część roku

Aktualizacja: 11.10.2007

Dla skorzystania ze zwiększonej ulgi rodzinnej w PIT w rozliczeniu za 2007 rok wystarczy, żeby wychowywać dziecko tylko przez część roku podatkowego. »

Dodatkowe rachunki dla budżetówki

Aktualizacja: 11.10.2007

Państwowe jednostki budżetowe będą mogły otwierać dodatkowe rachunki do obsługi tzw. projektów bliźniaczych finansowanych z budżetu UE. »

Inwentaryzacja w firmach musi objąć również obce środki trwałe

Aktualizacja: 11.10.2007

W firmie można rozpocząć inwentaryzację środków trwałych trzy miesiące przed końcem roku obrotowego. Dotyczy to własnych aktywów przedsiębiorstwa, jak i powierzonych. »

Małżonkowie nie muszą mieć umowy użyczenia

Aktualizacja: 11.10.2007

W przypadku wspólności majątkowej małżonek może w prowadzonej działalności wykorzystywać składnik wspólnego majątku bez konieczności spisywania umowy. »

Podatnicy mogą zmniejszyć zaliczki

Aktualizacja: 10.10.2007

Do 20 grudnia 2007 r. podatnicy PIT i CIT muszą wpłacić podwójną zaliczkę podatkową. Październik i listopad to dobry czas na zakupy, które staną się kosztami uzyskania przychodów i zmniejszą podatek. Zdaniem ekspertów obecnie jest najlepszy okres na wymianę sprzętu komputerowego i samochodów w firmach. »

Tańsza weryfikacja wiarygodności firm

Aktualizacja: 10.10.2007

Coraz mniej spółek będzie zobowiązanych do badania przez biegłego. Dlatego dla pozostałych firm może zostać wprowadzona tańsza usługa potwierdzająca prawidłowość sprawozdań finansowych. »

Nieodpłatne przekazanie bez VAT

Aktualizacja: 10.10.2007

Przy nieodpłatnym przekazaniu towarów na cele prowadzonej firmy nie dochodzi do dostawy w rozumieniu przepisów o VAT. Nie powstaje więc obowiązek podatkowy. »

Celnicy chcą gwarancji

Aktualizacja: 10.10.2007

Ministerstwo Finansów obiecało podwyżki pracownikom skarbówki i służby celnej na 2008 rok. Celnicy żądają od resortu pisemnego potwierdzenia tej obietnicy. »

Opłaty i podatek stanowią koszt

Aktualizacja: 10.10.2007

Opłaty za użytkowanie wieczyste i podatek od nieruchomości mogą zostać zaliczone do kosztów, gdy mają związek z działalnością firmy. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Konieczny Grzybowski Polak sp. k.

Kancelaria

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »