| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Będzie nowy PIT-2K

Będzie nowy PIT-2K

Podatnicy korzystający z ulgi odsetkowej poinformują fiskusa o wysokości poniesionych wydatków na nowym wzorze formularza PIT-2K.


ZMIANA PRAWA

Będzie nowy wzór oświadczenia o wysokości wydatków związanych z inwestycją służącą zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych PIT2K. Wynika to z przedstawionego przez Ministerstwo Finansów projektu rozporządzenia. Resort wyjaśnia, że zmiana związana jest z nowelizacją ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, która nałożyła na ministerstwo obowiązek określenia na lata 2007-2027, w drodze rozporządzenia, wzoru tego oświadczenia.


Wzór adresowany jest do podatników, którzy - na zasadzie praw nabytych - dokonują odliczeń od dochodu (przychodu) z tytułu faktycznie poniesionych w roku podatkowym wydatków na spłatę odsetek od kredytu (pożyczki) udzielonego przed 1 stycznia 2007 r. na sfinansowanie inwestycji mającej na celu zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych. Po raz pierwszy podatnicy wypełnią nowy formularz w rozliczeniu za 2007 rok.


Kredyt mógł być udzielony m.in. na budowę budynku mieszkalnego, zakup nowo wybudowanego budynku lub lokalu mieszkalnego w takim budynku kupionego od gminy albo od dewelopera. Mógł też wiązać się z wniesieniem wkładu budowlanego lub mieszkaniowego do spółdzielni mieszkaniowej na nabycie prawa do nowo budowanego budynku mieszkalnego albo lokalu mieszkalnego w takim budynku.


AGNIESZKA POKOJSKA

agnieszka.pokojska@infor.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Natalia Zawadzka

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK