| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Można starać się o ulgi

Można starać się o ulgi

Od dziś obowiązują nowe zasady udzielania ulg w spłacie zobowiązań podatkowych stanowiących pomoc publiczną na szkolenia.


NOWE PRAWO


Pomoc publiczna na szkolenia będzie udzielana w formie ulg w spłacie zobowiązań podatkowych, tak jak przewidują to przepisy Ordynacji podatkowej. Chodzi tu m.in. o odroczenie terminu płatności podatku lub rozłożenia podatku na raty, odroczenia lub rozłożenia na raty zapłaty zaległości podatkowej oraz umorzenia w całości lub części zaległości podatkowych, odsetek za zwłokę lub opłaty prolongacyjnej.


Pomoc będzie mogła być udzielona zarówno na szkolenia specjalistyczne, jak i ogólne. Różnica pomiędzy nimi polega na tym, że szkolenia specjalistyczne mogą dotyczyć bezpośrednio i wyłącznie obecnego lub przyszłego stanowiska pracy danego pracownika u wspieranego podmiotu, natomiast ogólne obejmują nabycie kwalifikacji wykorzystywanych również u innych przedsiębiorców.


Podmiot ubiegający się o pomoc będzie musiał przedstawić organowi udzielającemu wsparcia przejrzystą i szczegółową dokumentację kosztów szkolenia kwalifikujących się do objęcia pomocą.


Wielkość pomocy jest ograniczona limitami. Nie może przekraczać 35 proc. kosztów kwalifikujących się do objęcia pomocą - w przypadku szkoleń specjalistycznych oraz 60 proc. kosztów - w przypadku szkoleń ogólnych. Do kosztów kwalifikujących się do objęcia pomocą zalicza się m.in. wynagrodzenia oraz obowiązkowe składki na ubezpieczenia społeczne osób prowadzących szkolenie. Udzielona pomoc publiczna nie będzie podlegać notyfikacji Komisji Europejskiej (Dz.U. nr 93, poz. 622).


EDYTA WERESZCZYŃSKA

edyta.wereszczynska@infor.pl

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

GP
Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201899.00 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Latkowski

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK