| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Zmiany we władzach korporacji

Zmiany we władzach korporacji

Zbigniew Maciej Szymik zastąpił na stanowisku przewodniczącego korporacji Witolda Modzelewskiego. Z Krajowej Rady Doradców Podatkowych ustąpiło 23 członków.


Zmianą przewodniczącego Krajowej Rady Doradców Podatkowych (KRDP) zakończył się II Nadzwyczajny Zjazd Doradców Podatkowych. Dotychczasowy sekretarz KRDP Zbigniew Maciej Szymik zastąpił na stanowisku przewodniczącego korporacji prof. Witolda Modzelewskiego, głównego twórcę ustawy o doradztwie podatkowym.


Prof. Witold Modzelewski został natomiast honorowym przewodniczącym Krajowej Izby Doradców Podatkowych.


- Tytuł honorowego przewodniczącego traktuję jako wyraz uznania dla pracy tych wszystkich doradców podatkowych, z którymi miałem okazję współpracować przez te lata - powiedział Gazecie Prawnej Witold Modzelewski.


Przyznał, że moment, w którym to nastąpiło, jest szczególny. Chodzi przede wszystkim o narastający konflikt we władzach, który ujawnił się już przed poprzednim nadzwyczajnym zjazdem, a także o projektowane zmiany w ustawie o doradztwie podatkowym.


Wraz z dymisją przewodniczącego ustąpiło 23 spośród 54 członków KRDP. Rada może jednak działać, ponieważ w przepisach nie określono, jaka powinna być minimalna liczba członków. Zjazd nie mógł natomiast z przyczyn prawnych odwołać rady w całości.


- Skoro nie było takiej możliwości, to rezygnację uważam za jedyne rozwiązanie. Obecnie potrzebna jest nam bowiem spójna i nietargana konfliktami reprezentacja - ocenił prof. Modzelewski.


Zjazd dokonał też zmian w etyce, statucie oraz przyjął wytyczne do działania Rady. Doradcy podatkowi nie będą ponosili odpowiedzialności dyscyplinarnej za błędy popełnione w sytuacji niejasności przepisów podatkowych. Rada ma się natomiast zająć m.in. informatyzacją izby i tworzeniem pozytywnego wizerunku zawodu.


ŁUKASZ ZALEWSKI

lukasz.zalewski@infor.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

SI-Consulting Sp. z o.o.

Kompleksowe rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorstw

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK