| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama

Aktualności

Może wreszcie liniowy...

Aktualizacja: 10.09.2007

Rozpoczęta kampania wyborcza stanowi dobry moment, aby ponownie powrócić do koncepcji dochodowego podatku liniowego dla osób fizycznych. Jest nadzieja, że może kiedyś będzie obowiązywał w Polsce. »

Reformę trzeba wstrzymać

Aktualizacja: 10.09.2007

Związki zawodowe służby celnej zaapelowały do pracowników skarbówki o zawieszenie rozmów z resortem finansów w sprawie utworzenia KAS. »

Podatek wzrośnie dopiero od przyszłego roku

Aktualizacja: 10.09.2007

Podwyżka podatku ryczałtowego od gier na automatach o niskich wygranych zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2008 r. »

Zamiana akcji nie będzie podlegała opodatkowaniu

Aktualizacja: 10.09.2007

Dochód uzyskany z zamiany akcji w związku z procesem konsolidacji spółek sektora elektroenergetycznego będzie zwolniony z podatku dochodowego. »

Inkasent nie płaci VAT

Aktualizacja: 07.09.2007

Czynności poboru opłaty targowej wykonywane przez spółkę jako inkasenta na podstawie uchwały rady miejskiej nie podlegały VAT. »

Emigracja spowodowała spadek liczby wspólnych rozliczeń PIT

Aktualizacja: 07.09.2007

O 10 proc. spadła liczba łącznych rozliczeń małżonków. Główne przyczyny to emigracja zarobkowa i liniowy PIT. »

Posłowie nie mieli czasu na zwrot akcyzy za auta

Aktualizacja: 07.09.2007

Kierowcy nie dostaną ustawy o zasadach zwrotu nadpłaconej akcyzy za sprowadzane do kraju używane auta. Sejm w tej kadencji już nie przyjmie tej ustawy, która w ferworze politycznych sporów utknęła w sejmowej komisji finansów publicznych. - Będzie bałagan - nie kryje Ministerstwo Finansów. »

Za opóźnienia grożą nam kary ze strony UE

Aktualizacja: 07.09.2007

Projekt nowej ustawy akcyzowej skierowano do komitetu stałego Rady Ministrów. Posiedzenie komitetu odbyło się wczoraj, ale nad akcyzą nie obradowano. »

Niższa stawka może objąć wszystkie remonty

Aktualizacja: 07.09.2007

Uchwalona przez Sejm definicja budownictwa społecznego, choć korzystna dla podatników, może w praktyce rodzić wątpliwości interpretacyjne dotyczące np. remontów. »

Minister pracy o uldze rodzinnej

Aktualizacja: 06.09.2007

Ulga podatkowa w wysokości blisko 1,2 tys. zł na każde dziecko jest tak wysoka, że skorzysta z niej niewiele rodzin, ponieważ mają zbyt niskie dochody - uważa minister pracy i polityki społecznej Joanna Kluzik-Rostkowska. »

Posłowie uchwalili definicję budownictwa społecznego

Aktualizacja: 06.09.2007

Posłowie przyjęli ustawę wprowadzającą definicję budownictwa społecznego. Niższa stawka VAT obejmie domy i mieszkania o dużym metrażu oraz wszystkie remonty. »

Podatnik może wskazać, który podatek chce zapłacić

Aktualizacja: 06.09.2007

Fiskus zalicza wpłaty na poczet zobowiązania o najwcześniejszym terminie płatności. Podatnik może jednak wskazać, na poczet którego zobowiązania dokonywana jest wpłata. »

Certyfikat rezydencji pozwala korzystać z ulg

Aktualizacja: 06.09.2007

Certyfikat rezydencji osoby prawnej pozwala skorzystać z preferencji i ulg podatkowych. Musi być jednak wystawiony przez administrację skarbową danego kraju. Musi też zawierać odpowiednie dane o podatniku. »

Zgłoszenia celne papierowe i elektroniczne

Aktualizacja: 06.09.2007

Od 31 sierpnia w Polsce funkcjonuje System Kontroli Eksportu. Zgłoszenie celne może mieć teraz formę dokumentu papierowego lub elektronicznego. »

Przesyłka powinna zawierać protokół skażenia alkoholu

Aktualizacja: 06.09.2007

Przesyłka ze skażonym alkoholem etylowym, którą odbiera naczelnik urzędu celnego, musi zawierać protokół skażenia oraz protokół z czynności skażania. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Krzemirski

Współzałożyciel Fabryki Narciarzy. Instruktor narciarstwa od 19 roku życia. Prócz legitymacji państwowej, posiada również uprawnienia Niemieckiego Stowarzyszenia SPORTS.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »