| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

PO zlikwiduje abonament radiowo-telewizyjny?

Aktualizacja: 06.11.2007

Zniknie abonament radiowo-telewizyjny? Likwidację tego de facto podatku zapowiedziała Platforma Obywatelska już podczas kampanii wyborczej. Z pomysłu się nie wycofuje - pisze "Dziennik". »

Producenci energii mogą wnioskować o zwrot akcyzy

Aktualizacja: 06.11.2007

Producenci energii elektrycznej, którzy nienależnie zapłacili akcyzę, mogą wnioskować o stwierdzenie nadpłaty podatku. To efekt niezgodności polskich przepisów z prawem UE. »

Odliczanie składek przez pracujących za granicą

Aktualizacja: 06.11.2007

Jutro okaże się, czy przepisy ustawy o PIT uniemożliwiające pracującym za granicą odliczanie składek na ubezpieczenia zapłacone poza Polską są zgodne z konstytucją. »

Co dalej, czyli podatkowe quo vadis

Aktualizacja: 05.11.2007

Wyniki wyborów dają nadzieję na daleko idące zmiany w systemie podatkowym i w systemie obciążeń kosztów pracy. Ostatnie dni budzą jednak obawy, co do jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jakie zmiany nastąpią w tym zakresie. »

Warto sprecyzować umowy o premiach

Aktualizacja: 05.11.2007

Aby po 1 stycznia 2008 r. bez problemów rozliczać VAT z faktur dokumentujących premie pieniężne, warto już dziś zadbać o doprecyzowanie umów. Najbezpieczniejszym podatkowo sposobem jest rozliczanie premii tak jak rabatów. »

Wybierając ryczałt można korzystać z odliczeń

Aktualizacja: 05.11.2007

Wybierając ryczałtową formę opodatkowania podatnik nie ma możliwości zaliczenia określonych wydatków do kosztów uzyskania przychodów. Podstawę opodatkowania można jednak pomniejszyć dokonując określonych odliczeń. »

Będzie mniej kontroli

Aktualizacja: 05.11.2007

Trudniej będzie uzyskać pozwolenie na obrót towarami, ale dzięki temu będą rzadsze kontrole dla przedsiębiorców prowadzących skład celny. »

Celnicy nie chcą kapelana w służbie

Aktualizacja: 05.11.2007

Jest już gotowy projekt porozumienia między ministrem finansów i Episkopatem Polski w sprawie organizacji duszpasterstwa w służbie celnej. Celnicy są przeciwni temu porozumieniu. »

Ostatni dzień na raport

Aktualizacja: 05.11.2007

Dziś mija termin składania do resortu finansów miesięcznych raportów z realizacji audytu wewnętrznego. »

Przy uldze sprzed nowelizacji nie trzeba się meldować

Aktualizacja: 02.11.2007

Podatnicy, którzy przed 1 stycznia 2007 r. skorzystali z ulgi meldunkowej przy darowanym mieszkaniu, nie muszą się w nim meldować na pobyt stały. Wystarczy, że mieszkają w tym lokalu. »

Wydatki można było zaliczyć w koszty firmy

Aktualizacja: 02.11.2007

Wydatki spółki na doradztwo prawne związane z podwyższeniem kapitału zakładowego są jej kosztami ogólnymi, a zatem mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów. »

Potrzebne jest postanowienie sądu

Aktualizacja: 02.11.2007

Naczelny Sąd Administracyjny po rozpoznaniu skargi kasacyjnej na odrzucenie skargi przez sąd I instancji wydaje nie wyrok, ale postanowienie. »

Szybsze odprawy mienia na granicy

Aktualizacja: 02.11.2007

Rzeczy przywożone spoza UE w ramach urządzania dodatkowego miejsca zamieszkania będą szybciej odprawiane na granicach. »

Trzeba zacząć od porządków w akcyzie

Aktualizacja: 31.10.2007

Nowy parlament w pierwszej kolejności powinien zmienić opodatkowanie akcyzą energii elektrycznej. Następnym krokiem powinna być likwidacja 30-proc. sankcji w podatku od towarów i usług. Trzecim priorytetem jest uchwalenie ustawy o zwrocie akcyzy od używanych aut sprowadzonych z zagranicy. »

Jednorazowa pomoc nie będzie opodatkowana

Aktualizacja: 31.10.2007

Osoby fizyczne, które otrzymają jednorazową pomoc materialną finansowaną z budżetu państwa lub jednostek samorządu terytorialnego, nie będą musiały zapłacić PIT. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Latkowski

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK