| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Lepiej zawrzeć umowę pisemną

Aktualizacja: 31.10.2007

Warunkiem odliczenia przez podatnika zryczałtowanego zwrotu podatku zawartego w fakturze VAT RR jest zapłata na rachunek rolnika ryczałtowego w ciągu 14 dni, chyba że zawarto umowę określającą dłuższy termin płatności. »

Tusk: płaski podatek i likwidacja abonamentu

Aktualizacja: 31.10.2007

Zaproponowaliśmy uproszczony podatek z kwotą wolną od podatku dla każdego członka rodziny. Jest to bardziej prospołeczna, bardziej przyjazna wersja podatku liniowego. I tu się prawdopodobnie spotkamy z PSL-em - mówi Donald Tusk w wywiadzie dla dziennika "Polska". »

Organizacje poza spisem nie otrzymają darowizny

Aktualizacja: 31.10.2007

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ogłasza wykaz organizacji pożytku publicznego w Monitorze Polskim na dzień 30 listopada roku podatkowego. Czy to oznacza, że takie organizacje do 30 listopada powinny postarać się o wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym? »

Z ulgi skorzysta rodzic mieszkający z dziećmi

Aktualizacja: 31.10.2007

Z ulgi podatkowej na dzieci nie może skorzystać rodzic, który na mocy wyroku rozwodowego nie sprawuje opieki nad dziećmi. »

Będą nowe druki CIT

Aktualizacja: 30.10.2007

Podatnicy CIT prowadzący w Polsce zakłady zagraniczne i zatrudniający osoby na terenie różnych samorządów będą musieli składać informacje na formularzach CIT-ST i CIT-ST/A. »

Usługi z księgowymi bez uprawnień

Aktualizacja: 30.10.2007

Do biura rachunkowego trzeba będzie zatrudniać osoby z uprawnieniami księgowymi. Pomagać im będą osoby, które ich nie mają. »

Urzędnicy pomogą przy audytach zleconych

Aktualizacja: 30.10.2007

Audytor wewnętrzny w czasie przeprowadzania audytu zleconego będzie musiał współpracować z pracownikami urzędu obsługującego ministra finansów. »

Ryczałt nie pozbawia prawa do skorzystania z ulgi na dzieci

Aktualizacja: 30.10.2007

Rozliczanie podatku na zasadach uproszczonych nie wyklucza możliwości skorzystania z ulgi na dzieci. »

Zagraniczne składki kontra polskie podatki

Aktualizacja: 30.10.2007

Trybunał Konstytucyjny badał w poniedziałek, czy zgodne z konstytucją są przepisy uniemożliwiające Polakom pracującym za granicą odliczenie w naszym kraju zapłaconych tam składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. »

Spółdzielcy zapłacą VAT

Aktualizacja: 29.10.2007

Podatnicy przekształcający prawo lokatorskie na własnościowe będą musieli zapłacić od 2008 roku dodatkowo VAT. Kwota podatku zależy od wartości rynkowej mieszkania i zwaloryzowanego wkładu mieszkaniowego. Za zmianę formy własności lokatorzy będą musieli zapłacić nawet kilka tysięcy złotych. »

Za spis z natury odpowiada kierownik

Aktualizacja: 29.10.2007

Kierownik jednostki nie ma możliwości przerzucenia odpowiedzialności za spis z natury na inne osoby lub organy spółki. »

Kasa fiskalna nie zawsze potrzebna

Aktualizacja: 29.10.2007

Podatnicy dokonujący sprzedaży dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych powinni stosować kasy rejestrujące. Interpretacja tej regulacji wzbudza jednak kontrowersje. »

Flagowym okrętem" PO - podatek liniowy

Aktualizacja: 29.10.2007

Robimy wszystko, żeby powołać koalicję z PSL. "Flagowym okrętem" programu Platformy Obywatelskiej jest podatek liniowy, a PSL - KRUS. Mamy różne zdania, ale wiemy, że musimy osiągnąć kompromis - mówi Grzegorz Schetyna z PO w rozmowie z dziennikiem "Fakt". »

Można zastosować 7-proc. stawkę VAT

Aktualizacja: 29.10.2007

Infrastruktura towarzysząca podlega opodatkowaniu 7-proc. stawką VAT jedynie wtedy, gdy jest związana z obiektami budownictwa mieszkaniowego. »

Mija termin składania deklaracji

Aktualizacja: 29.10.2007

Dziś mija termin składania w urzędach skarbowych deklaracji przez jednoosobowe spółki Skarbu Państwa i przedsiębiorstwa państwowe. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Rorbach

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK